27-05-2023 08:45
Zapowiedź 21 kolejki B-Klasy Żabno
Podobne tematy:

Przed zapowiedzią nadchodzących spotkań warto wspomnieć o wydarzeniach, które miały miejsce w minionej 20 kolejce.

Trzeci mecz z rzędu Wolania traci punkty! Pisaliśmy, że na mecz do Ujścia Jezuickiego zawodnicy z Woli Żelichowskiej pojadą nieco osłabieni poprzez zawieszenia za czerwone i żółte kartki. Pomimo, że optycznie do zespół Wolanii miał przewagę, to Dunajec zdobył bramkę i długo utrzymywał jednobramkowe prowadzenie. Dopiero w końcówce meczu ówczesny lider doprowadza do wyrównania a mecz kończy się remisem.

Potknięcie Wolanii wykorzystuje Niwka która pewnie pokonuje Bolesław i wraca na fotel lidera. Mecz bez większej historii, dominacja Niwki i gładkie zwycięstwo 5:0.

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu Smęgorzów pokonał 4:2 Biskupice Radłowskie. Gospodarze szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie ale Olimpia jeszcze przed przerwą zdołała wyrównać i po pierwszej połowie był remis 2:2. W drugiej odsłonie meczu to Czarni mieli większą inicjatywę co udało się przełożyć na kolejne dwa trafienia i w konsekwencji wygrać ten mecz.

W pozostałych spotkaniach bez niespodzianek, pewne i wysokie zwycięstwa odnotowali zawodnicy z Brzezówki, Radgoszczy, Olesna i rezerw Dąbrovii.

Harmonogram 21 kolejki:

21 KOLEJKA

GOSPODARZE

GOŚCIE

DATA

Bolesław

Radgoszcz

27 maja, 18:00

DTS Dąbrowa T.

Smęgorzów

28 maja, 11:00

Biskupice Rad.

Niwka

28 maja, 11:00

Olesno

Dąbrovia II

28 maja, 11:00

Słupiec

Ujście Jezuickie

28 maja, 14:00

Wola Żelichowska

Polonia Kłyż

28 maja, 17:00

Miechowice Małe

Brzoza Brzezówka

28 maja, 17:00

Najciekawiej wyglądają mecze pomiędzy Biskupicami a Niwką oraz Olesnem i rezerwami Dąbrovii. W tym pierwszym meczu pojedynek wydaje się być wyrównany z racji formy prezentowanej wiosną przez oba zespoły. Zarówno Biskupice jak i Niwka w rundzie rewanżowej odniosły po cztery zwycięstwa. Niwka jednak wiosną na wyjeździe wygrała tylko raz co z pewnością nie napawa optymizmem przed delegacją na trudnym terenie. Natomiast mecz Olesna z Dąbrovią to starcie dwóch drużyn dobrze punktujących w tej rundzie co może dawać nadzieje na wyrównane widowisko. Patrząc jednak na dyspozycję Olesna przed własną publicznością, gdzie wiosną nie zaznali smaku porażki i Dąbrovii która z wyjazdów przywiozła tylko punkt, wydaje się, że gospodarze tego meczu będą faworytami.

Kciuki za Biskupice trzymać będą zawodnicy Woli Żelichowskiej, którzy aby wrócić na fotel lidera muszą liczyć na potknięcie Niwki. Sami natomiast bez większych problemów powinni rozprawić się ze słabym tej wiosny Kłyżem.

Pozostałe mecze powinny zapewnić komplety punktów zespołom z Radgoszczy, Smęgorzowa, Ujścia Jezuickiego i Brzezówki.

 

WW
Komentarze