02-06-2023 13:19
A-Klasa Tarnów - wyścig o awans trwa!
Podobne tematy:

Wyścig o awans do ligi okręgowej trwa! Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek tarnowskiej A-Klasy sprawdzamy, która z drużyn ma największe szanse na jesienne występy w wyższych rozgrywkach.

W grze o zwycięstwo w lidze liczą się już tylko dwa zespoły - Koszyce Wielkie oraz Zorza Zaczarnie. Przewaga tych pierwszych nad drugimi wynosi tylko 2 punkty. Potencjalna porażka Koszyc w nadchodzących spotkaniach może spowodować, że to Zorza powróci do Ligi Okręgowej. Wszystko wskazuje jednak na to, że to drużyna z Koszyc Wielkich będzie świętować zwycięstwo w rozgrywkach.

Spójrzmy na terminarz obu zespołów: 

KOSZYCE WIELKIE VS:

ZORZA ZACZARNIE VS:

SIEMIECHÓW (7) dom

ZGŁOBICE (5) wyjazd

KOSZYCE MAŁE (11) wyjazd

POGÓRSKA WOLA (6) dom

 

Patrząc na pozycje zajmowane przez nadchodzących rywali obu zespołów, to Koszyce wydają się mieć prostsze zadanie. Ciężko oczekiwać, aby liderzy rozgrywek którzy przez cały sezon nie zaznali smaku porażki, mieli na ostatniej prostej ulec któremuś z zespołów z dolnej części tabeli. Dodatkowo Koszyce pewnie pokonały zarówno Siemiechów jak i Koszyce Małe jesienią. Zorza natomiast zmierzy się z dwoma solidnymi zespołami, a w pierwszym spotkaniu tego sezonu to Pogoria pokonała aktualnych v-ce liderów. Nawet jeśli Koszyce zremisują któreś z tych spotkań przy potencjalnych zwycięstwach Zorzy, to i tak bezpośredni bilans spotkań między tymi zespołami przemawia na korzyść liderów. Wydaje się więc, że sprawa awansu na dobrą sprawę jest już rozstrzygnięta i zawodnicy z Koszyc musieli by naprawdę się postarać aby zaprzepaścić szansę na awans.

Podium rozgrywek uzupełni Olimpia Wojnicz, która traci 4 punkty do drugiej Zorzy ale ma sześciopunktową przewagę nad czwartymi Mikołajowicami. Ci z kolei mają już bezpieczną przewagę nad pozostałymi zespołami. W środku stawki spory ścisk i walka o piąta lokatę będzie zacięta. Tak jak wspominaliśmy wyżej, zespoły z miejsc 5-7, czyli Zgłobice, Pogórska Wola oraz Siemiechów mają jeszcze przed sobą spotkania z Koszycami i Zorzą i być może to urwanie punktu z tymi drużynami będzie kluczowe w walce o jak najwyższe lokaty. 

Ciekawą kwestią wydaje się sprawa spadku do B-Klasy. Aktualnie liga liczy 12 zespołów, ale na ten moment z Ligi Okręgowej spadające drużyny to przedstawiciele tarnowskich boisk, zatem może okazać się, że pomimo braków w A-Klasie, co najmniej jedna drużyna spadnie do Klasy B. Jeśli tak się stanie, to tym pechowcem zostanie zespół Wierzchosławice-Ostrów, który nie ma już szans na poprawę swojej lokaty. Pozostaje więc tej drużynie kibicowanie zespołom z Ligi Okręgowej, które za sprawą utrzymania w okręgówce mogą także zapewnić utrzymanie Wierzchosławicom. Według zapisów w aneksie do regulaminu rozgrywek PPN Tarnów, zaplanowany jest baraż pomiędzy trzecią drużyną z B-Klasy a zespołem z A-Klasy, który zajmie miejsce nad spadkowiczami. Możliwe zatem, że Victoria Koszyce Małe, aktualnie zajmująca 11 lokatę będzie musiała walczyć o utrzymanie poprzez grę w barażach. Decydujący wpływ na dalsze losy drużyn będą mieli spadkowicze z klasy okręgowej.

 

WW
Komentarze

  • 9 miesiące temu KSKW

    Dobra praca Mieszka Okońskiego w koszycach Wielkich przynosi efekty. W tamtym sezonie przegrali awans z Gosłavią, która jest w czołówce klasy okręgowej a w obecnym sezonie nie przegrali meczu. Oby tak do końca !!!

  • 8 miesiące temu Autor

    @KSKW raczej spora KASA dla opłacanych zawodników w końcu przyniosła jakiś efekt. Oby nie zabrakło jej na utrzymanie w okręgówce.