23-11-2020 12:15
Ostatnie IV-ligowe starcia w tym roku - podsumowanie
Podobne tematy:
Limanovia.net

 

 GKS DRWINIA - WOLANIA WOLA RZĘDZIŃSKA 0:5

Bramki: M.Michoń 37' 41' 87', D.Minorczyk 50' 68'

Czy ten wynik to niespodzianka? Z pewnością rozmiary zwycięstwa gości muszą budzić podziw. Duet Wolanii Michoń - Minorczyk rozprawił się z Drwinią. Na pochwały zdecydowanie zapracował cały zespół oraz sztab, za tak okazałe zwycięstwo na trudnym terenie w Drwinii. Mocna końcówka rozgrywek w wykonaniu Wolanii zapewnia spokojną zimę i raczej pewny byt w górnej części tabeli. W odwrocie gospodarze, którzy mogli bardzo zbliżyć się do upragnionej 10 pozycji zdobywając w ostatnim boju punkty. Terminarz GKSu po wznowieniu rozgrywek, pozwala jednak jeszcze marzyć, o ucieczce z grupy spadkowej.

 

  GLINIK GORLICE - KS WIERCHY RABKA ZDRÓJ 0:0

Glinik: Harwat – Ogrodnik, Krzysztoń, Martuszewski, Dąbrowski, Gogola, Drąg, Mituś, Kukla, Tarasek, Grela (62 Kmak)
Wierchy: Zhuk – Kościelniak, Derek (55 Myrda), Świerzbiński, Uchroński (46 Chochliński), Czubin, Zubek, Dudek, Banik, Otręba (65 Dudzik), Pazurkiewicz

Bezbramkowy remis, który na pierwszy rzut oka powinien być traktowany jako strata punktów przez gości. Nic bardziej mylnego, najlepszym zawodnikiem meczu został bramkarz gości Vasyl Zhuk i to jemu Wierchy zawdzięczają jeden punkt w tym starciu. Ciepłe słowa należą się gospodarzom, ale kamyczkiem do ogródka musi być brak skuteczności, której ewidentnie zabrakło do zgarnięcia 3 punktów. Wierchy mocno wyhamowały w końcówce rozgrywek, więc z ich perspektywy dobrze, że nadchodzi czas przerwy od spotkań ligowych.

 

 

 

MKS LIMANOVIA LIMANOWA - TARNOVIA TARNÓW 4:0

Bramki: S.Jacak 32', M.Wilk 37', S.Tokarz 72', D.Basta 82'

Limanovia: Wojciech Mastalerz - Szymon Witek, Tomasz Zawiślan, Karol Mus, Mateusz Dara (65 Maciej Krzyżak) - Kamil Kurczab (80 Wojciech Kalisz), Mateusz Wilk (60 Sylwester Tokarz), Sebastian Jacak (75 Grzegorz Mus), Dawid Basta, Szymon Majeran - Dawid Pławecki (75 Paweł Matras). A także: Adrian Leśniak, Kamil Rosiek.

Tarnovia: Leśniak - Dydyk (68 Kozdruń), Kubon, Mącior, Łaczyk (66 Plebanek) - Klich, Bałut, Król (46 Gucwa), Kucharczyk (46 P. Nowak) - Tokarczyk, M. Nowak (73 Sulowski).

Zdecydowany triumf "stojącej" wyżej w tabeli Limanovii. Zawodnikiem meczu bezwątpienia zawodnik gospodarzy Dawid Basta, który wywalczył dwa rzuty karne oraz pięknym uderzeniem z woleja ustalił wynik meczu. Pierwsze 30 minut spotkania nie zapowiadało tak gładkiego zwycięstwa gospodarzy. To goście lepiej weszli w mecz, lecz po straconej pierwszej bramce wszystko się posypało. Limanovia wciąż w grze o najwyższe cele, a goście z Tarnovii dalej muszą drżeć o byt w najlepszej dziesiątce.

METAL GAWRO TARNÓW - RYLOVIA RYLOWA 4:0 

Bramki: T.Magdziarczyk 14' A.Ślęzak 52', A.Rajczyk 78', J.Gromadzki 95'

Przed tym spotkaniem obu beniaminków dzieliło tylko 6 punktów. Pytanie czy tylko, bo po sobotnim meczu jest już 9, a różnica na boisku była znacząca. Coś się musiało wydarzyć w klubie z Warsztatowej, bo zupełnie nie przypominają ekipy z początku sezonu. Nikt mądry (Trener Drwal na pewno wierzył w zespół) nie wpadłby na to, że w ostatnich 4 meczach pierwszej rundy Metal będzie grał o górną tabelę. Inaguracja futbolu po przerwie i starcie Tarnovia - Metal zapowiada się pasjonująco - miejmy tylko nadzieję, że z udziałem publiczności.

 

POPRAD MUSZYNA - WATRA BIAŁKA TATRZAŃSKA 3:1

Bramki: K.Podgórniak 25', G.Baran 50', P.Szczepanik 57' - P.Cicman 75'

Poprad: D. Bomba – Baran, Szczepanik, Szeliga (60 Kuzera), Podgórniak, T. Bomba (90 Susidko), Szczepański, Orzechowski (60 Gruca), Wąchała(80 Stróżyk), Matras, Dyląg (70 Janur)
Watra: Kudła – Lajcak, Łukaszczyk, Bałos, Kostrzewa, Cicman, Kwiędacz (64 Lichacz), Terientiev, Zuiev, Kurnyta, Mroszczak 

OKOCIMSKI BRZESKO - BKS BOCHNIA 0:3

Bramki: A.Lando 12', M.Łyduch 31', M.Tabor 82' 

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli goście, pokonując bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie. Zarówno Okocimski jak i Bochnia zakończą pierwszą rundę w dolnej grupie. Pytanie brzmi co nastąpi później? Większe szanse na utrzymanie dajemy gościom, którzy cześciej zaskakiwali Nas czymś pozytywnym w obecnym sezonie. Potencjał piłkarski zdecydowanie jest większy niż wskazuję na to tabela. Jest tylko problem, kogo z drużyn nad sobą Bocheński będzie w stanie wyprzedzić. Gospodarze bez wzmocnień kadrowych i posiłków z zewnątrz nie mają szans na pozostanie w IV-lidze, nie z tym materiałem jakim dysponują.

ORKAN SZCZYRZYC - SOKÓŁ SŁOPNICE 0:3

Bramki: P.Nowak 4' 30', D.Jasica 61'

Czy tym meczem Sokół wybił Orkanowi top10 z głowy? Może się okazać, że tak i tych punktów gospodarzom później zabraknie. Pewna wygrana gości ze Słopnic, pozwala im zakończyć rozgrywki przed zimą na 7 pozycji. Obok Lubania to zespół, który na pewno najbardziej zaskoczył na + w obecnym sezonie. Również wygrana w stosunku 0:3, na terenie Orkana to delikatne zaskoczenie. 

 

POPRAD RYTRO - SKALNIK KAMIONKA WIELKA 0:3

Bramki: J.Niemas 7', S.Nowak 23', G.Maciaszek 67'

Goście z Kamionki wygrali starcie, gdzie pierwszy raz od wielu spotkań to oni uważani byli za faworyta. Rytro sprawiło kilka niespodzianek, ale dorobek 7 punktów w 17 meczach to kiepski rezultat. Skalnik wygrał mecz będąc pod ścianą, a dopisując trzy oczka dalej pozostaje w batalii o górną tabelę. Będzie o to niezwykle ciężko, ale dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe. Zakładając, że "poleci" 6 ekip, to są pierwszą bezpieczną drużyną. Jednak, że w naszych pięknych rozgrywkach nigdy nie wiadomo, ile drużyn spadnie - to walka o utrzymanie w IV-lidze zapowiada się do ostatniej kolejki.

Goal Anonim
Komentarze