14-02-2023 11:49
Dąbrovia wygrywa halowe mistrzostwa klubów sportowych PPN Żabno!
Podobne tematy:
facebook.com Podokręg Piłki Nożnej Żabno

W miniony weekend w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się kolejna edycja corocznych halowych mistrzostw piłki nożnej klubów sportowych PPN Żabno. Organizatorem turnieju jest MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska pod patronatem Okręgowego Związku Piłki Nożnej Podokręg Żabno. W turnieju udział wzięło 20 drużyn – cztery z klasy okręgowej i po osiem z A i B klasy Żabno. W sobotę drużyny rywalizowały w czterech grupach po pięć zespołów a awans do niedzielnych finałowych rozgrywek wywalczyły po trzy drużyny z każdej grupy.

W grupie A najlepsza okazałą się Wisła Szczucin, która bez straty punktu rozprawiła się z rywalami. Drugie miejsce dość nieoczekiwanie zajęła Wolania Wola Żelichowska (B-klasa) wyprzedzając lepszym bilansem bramek A-klasowe Wietrzychowice. Sporym rozczarowaniem zakończył się występ Woli Radłowskiej, która nie zdołała zdobyć żadnego punktu, przegrywając nawet z Powiślem Bolesław (przedostatnia drużyna B-klasy).

 1. Wisła Szczucin (okr.)
 2. Wolania Wola Żelichowska (B)
 3. Wietrzychowice (A)
 4. Powiśle Bolesław (B)
 5. Wola Radłowska (A)

Grupa B to całkowita dominacja gospodarzy turnieju. Dąbrovia wygrywa wszystkie swoje spotkania tracąc tylko jedną bramkę. Drugie miejsce przypadło A-klasowej Wójcinie, która uległa tylko zespołowi z Dąbrowy Tarnowskiej. Ostatnie premiowane awansem miejsce zajęła Brzezówka, która okazała się lepsza od ligowego rywala ze Smęgorzowa oraz Niedomic. Unia podobnie jak Smęgorzów zdobyła tylko jeden punkt co trzeba rozpatrywać jako niespodziankę.

 1. Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska (okr.)
 2. Wójcina (A)
 3. Brzoza Brzezówka (B)
 4. Czarni Smęgorzów (B)
 5. Unia Niedomice (A)

Ciekawa rywalizacja miała miejsce w grupie C. Do ostatnich spotkań rozstrzygała się kwestia awansu z racji kilku remisów. Finalnie zwycięzcami grupy z 10 punktami na koncie została drużyna Szarwarku która wyprzedziła w końcowej klasyfikacji ligowego rywala z Luszowic i okręgowe Żabno, które w swoim składzie miało sporo zawodników z drużyny rezerw. Z dwoma remisami na koncie udział w turnieju zakończyła Radgoszcz a honorowy punkt zdobył ostatni w tabeli Dunajec Ujście Jezuickie.

 1. Victoria Szarwark (A)
 2. Luszowice (A)
 3. Polan Żabno (okr.)
 4. Radgoszcz (B)
 5. Dunajec Ujście Jezuickie (B)

W ostatniej grupie rządziło Zalipie, które z kompletem punktów awansowało do dalszej fazy turnieju. O dalszych miejscach musiała decydować mała tabela, bowiem Iskra Dąbrówki Breńskie, Wisła Borusowa i Dąbrovia II zgromadziły po 6 punktów. Bilans bramkowy pomógł w zajęciu drugiego miejsca Dąbrówkom Breńskim a rezerwy Dąbrovii uplasowały się przed Borusową. Bez punktów zmagania w grupie zakończyło Olesno.

 1. Zalipie (okr.)
 2. Iskra Dąbrówki Breńskie (A)
 3. Dąbrovia II Dąbrowa Tarnowska (B)
 4. Wisła Borusowa (A)
 5. Olesno (B)

 

W niedzielę drużyny znów zostały podzielone na cztery grupy, tym razem trzyzespołowe. Awans do fazy pucharowej wywalczyły po dwa zespoły z każdej grupy.

Ciekawa rywalizacja miała miejsce już na starcie niedzielnych rozgrywek. Szczucin pokonuje przewagą dwóch bramek Wójcinę, Wójcina wygrywa jedną bramką z Żabnem a Żabno ogrywa Wisłę jednym golem. Wszystkie drużyny z bilansem zwycięstwo i porażka i o awansie muszą decydować bramki. Dwubramkowe zwycięstwo Szczucina nad Wójciną było kluczowe.

 1. Wisła Szczucin (okr.)
 2. Polan Żabno (okr.)
 3. Wójcina (A)

W kolejnej grupie miał miejsce bratobójczy pojedynek zespołów z Dąbrowy Tarnowskiej w której górą jedynka nad dwójką. Awans z grupy wywalczyły z drugiego miejsca Luszowice, przegrywając z Dąbrovią I a wygrywając z Dąbrovią II.

 1. Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska (okr.)
 2. Luszowice (A)
 3. Dąbrovia II Dąbrowa Tarnowska (B)

Kolejna grupa to rywalizacja trzech drużyn z klasy A. Pierwszy mecz pomiędzy Szarwarkiem a Wietrzychowicami kończy się remisem. Następnie obie te drużyny pewnie rozprawiają się z Dąbrówkami Breńskimi, które kończą swój udział w turnieju. Grupę wygrywa Szarwark mając o jedną bramkę więcej zdobytą od Wietrzychowic.

 1. Victoria Szarwark (A)
 2. Wietrzychowice (A)
 3. Iskra Dąbrówki Breńskie (A)

Ostatnia grupa w której chyba wydarzyła się największa niespodzianka turnieju. LUKS Zalipie przegrywa oba spotkania z B-klasowymi zespołami z Brzezówki i Woli Żelichowskiej a co za tym idzie odpada z turnieju. W bezpośrednim starciu pomiędzy Brzozą a Wolanią padł remis i dzięki większej wygranej Brzezówki nad Zalipiem, to właśnie Brzoza wygrywa rywalizację w swojej grupie.

 1. Brzoza Brzezówka (B)
 2. Wolania Wola Żelichowska (B)
 3. LUKS Zalipie (okr.)

Ćwierćfinały rozgrywano w formacie 2 x 10 minut (poprzednie spotkania 1 x 15 minut). W pierwszym meczu ¼ finału Szczucin wynikiem 2:1 pokonał B-klasową Wolanię. Warto tutaj dodać, że popełniono chyba jakiś błąd w harmonogramie turnieju, bowiem zespół z Woli Żelichowskiej rozgrywał trzecie spotkanie z rzędu! Myślę, że spokojnie można było zrobić małą roszadę w grafiku i rozegrać inny mecz… W pozostałych meczach Dąbrovia i Żabno pewnie pokonują Wietrzychowice i Brzezówkę (kolejno 3:0 i 4:0). Najciekawiej wyglądała rywalizacja pomiędzy Szarwarkiem a Luszowicami. Ci drudzy prowadzili już 0:2 ale Victoria potrafiła doprowadzić do remisu i o awansie decydowały karne. Te lepiej egzekwowali piłkarze z Szarwarku.

Półfinały dostarczyły sporo emocji. Wisła Szczucin rywalizowała z Dąbrovią. Ciekawe i wyrównane starcie, obie drużyny zdobywają po dwie bramki. Gdy każdy już zacierał ręce na konkurs rzutów karnych na kilka sekund przed końcową syreną gospodarze zdobywają bramkę dającą im awans do finału. Drugi pojedynek półfinałowy pomiędzy Szarwarkiem i Żabnem również dostarczył nie lada emocji. Po 20 minutach rywalizacji wynik na tablicy 2:2 a więc karne! W nich świetnie spisywali się obaj bramkarze i dopiero po kilku seriach udaje się wyłonić zwycięzcę! Lepsi w konkursie karnych po raz drugi tego dnia zawodnicy Szarwarku i to oni powalczą w finale.

Mecz o 3 miejsce pomiędzy Wisłą a Żabnem był spotkaniem jednostronnym. Wysokie zwycięstwo 5:1 zespołu ze Szczucina nad Polanem zapewniło tej drużynie miejsce na najniższym szczeblu podium.

Finał dostarczył licznie zebranym kibicom sporo emocji i dobrego widowiska. Batalia pomiędzy Dąbrovią a Szarwarkiem toczyła się do ostatnich minut, ale zasłużenie zwycięzcami tego spotkania jak i całego turnieju zostali gospodarze. Końcowy wynik 3:1 i przechodni puchar Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej trafia do MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska.

Końcowa klasyfikacja:

 1. Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska (okr.)
 2. Victoria Szarwark (A)
 3. Wisła Szczucin (okr.)
 4. Polan Żabno (okr.)

5-8. Brzoza Brzezówka (B), Luszowice (A), Wietrzychowice (A), Wolania Wola Żelichowska (B)

9-12. Dąbrovia II (B), Iskra Dąbrówki Breńskie (A), LUKS Zalipie (okr.), Wójcina (A)

13-16. Czarni Smęgorzów (B), Powiśle Bolesław (B), RKS Radgoszcz (B), Wisła Borusowa (A)

17-20. Dunajec Ujście Jezuickie (B), Olesno (B), Unia Niedomice (A), Wola Radłowska (A)

Najlepszy strzelec turnieju: Dawid Białas (Iskra Dąbrówki Breńskie) – 12 bramek (wszystkie w sobotę).

 

WW
Komentarze

 • 3 miesiące temu Fan

  Dobry opis turnieju!

 • 3 miesiące temu halo

  zabno teraz to jakas porazka ,nie da sie patrzyc co robia, sparingi mimo znowu nowych ludzi to jakis spot reklamowy antypilkarski ,cos nie gra od zmiany trenera chyba tak graja jak trenuja!!!!!

 • 3 miesiące temu halo

  zabno- nieciecza rezerwy 0:9 tyle na ten temat podnosza forme sportowa.