02-09-2022 18:16
Zapowiedź czwartej kolejki Serie B - Żabno
Podobne tematy:

Czwarta kolejka żabieńskiej B-klasy zapowiada się naprawdę dobrze. Nietypowo jak na standardy „Serie B” aż cztery z siedmiu spotkań zostanie rozegranych w sobotę. Są spotkania, w których ciężko wskazać faworyta, niemniej jednak postaramy się wytypować potencjalnych zwycięzców.

KS Niwka – Wolania Wola Żelichowska, sobota 17:00

Wszystkie sobotnie starcia rozpoczną się o godzinie 17:00. Najciekawiej zapowiada się to w Niwce, gdzie zmierzą się dwie najmocniejsze (naszym zdaniem) drużyny po trzech kolejkach. Gospodarze tego spotkania tak jak niektórzy przewidywali przed sezonem, dzielą i rządzą w lidze. I chociaż zwycięstwa nie są wysokie i przekonywujące, to komplet punktów z pewnością nie jest przypadkiem. Wolania zatem ma ciężkie zadanie, aby spróbować przełamać zwycięską passę Niwki i zepchnąć rywali z fotela lidera, zwłaszcza po ostatnim remisie na własnym boisku. To wszystko zapowiada nam bardzo ciekawe starcie ze wskazaniem na gospodarzy. Nasz typ: Niwka.

Brzoza Brzezówka – Dunajec Ujście Jezuickie, sobota 17:00

Starcie drużyn z takim samym dorobkiem punktowym. Oba zespoły raz wygrały swoje spotkania i dwukrotnie musiały uznać wyższość rywali. Dunajec po wygranej w pierwszej kolejce nie może zdobyć chociażby punktu ale też i strzelić bramki. Na usprawiedliwienie Ujścia można dodać, że kalendarz rozgrywek ich nie rozpieszcza i mierzyli się już z bardzo mocnymi rywalami z Niwki, Radgoszczy i Smęgorzowa. Brzezówka natomiast podbudowana wyszarpanym zwycięstwem w końcówce spotkania z Dąbrovią II, będzie chciała utrzymać zwycięską passę. W ubiegłym sezonie zdecydowanie lepszą drużyną była Brzoza, wygrywając oba spotkania z sobotnim rywalem. Nasz typ: Brzoza.

RKS Radgoszcz – Polonia Kłyż, sobota 17:00

Dwa zwycięstwa bez straty bramki – tak w pięciu słowach można podsumować formę RKS-u. Dobrą dyspozycję piłkarzy z Radgoszczy sprawdzi w sobotnie popołudnie zespół z Kłyża. W meczach Polonii w tym sezonie, w których zawodnicy tego klubu uzbierali trzy punkty, pada naprawdę sporo bramek. Po trzech kolejkach w spotkaniach tego zespołu padło aż 16 bramek, co daje średnią ponad pięciu na mecz. Czy w sobotę będzie podobnie i kibice zgromadzeni w Radgoszczy zobaczą kilka bramek? Jeśli tak będzie to bramki powinien zdobywać RKS ale i Polonia z pewnością stworzy kilka okazji do sforsowania solidnej obrony rywali. W ubiegłym sezonie przed własną publicznością ze zwycięstwa cieszyła się Radgoszcz, a w Kłyżu padł remis. Nasz typ: RKS.

Dąbrovia II Dąbrowa Tarnowska – Olimpia Biskupice Radłowskie, sobota 17:00

Świadkami wyrównanego starcia mogą być wszyscy zebrani na stadionie miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej. Młoda drużyna rezerw Dąbrovii przed tygodniem pokazała charakter w starciu z Brzozą i przy większym szczęściu mogła nawet odnieść zwycięstwo. Najbliższy rywal z Biskupic Radłowskich z bilansem dwóch zwycięstw i jednym remisem będzie kolejnym poważnym sprawdzianem dla gospodarzy. Biskupice rozegrają już trzecie spotkanie wyjazdowe w tej rundzie, pierwsze w sobotę. Duży wpływ na końcowy wynik może mieć zatem frekwencja przyjezdnych. W optymalnym składzie, to goście powinni odnieść zwycięstwo, ale nie będzie zaskoczeniem, gdy to gospodarze dopiszą trzy oczka do swojego dorobku punktowego. Nasz typ: Olimpia.

LZS Olesno – Orzeł Miechowice Małe, niedziela 11:00

Olesno w dobrych nastrojach po ostatnim wyjazdowym zwycięstwie ze Słupcem wraca na własne boisko, na którym gościć będzie solidny jak dotąd zespół z Miechowic Małych. Niepokonany w tej rundzie Orzeł powinien być faworytem niedzielnego starcia. Pamiętamy jednak o pierwszych spotkaniach gospodarzy, gdzie dopiero w końcówce spotkań dawali się zaskoczyć rywalom. Czy i w tym spotkaniu Miechowice zachowają więcej sił w ostatnich minutach i przechylą szalę zwycięstwa na swoją korzyść? Spotkanie, pomimo wyraźnej przewagi punktowej w tabeli przyjezdnych, powinno być wyrównane ze wskazaniem na drużynę gości. Nasz typ: Orzeł.

Czarni Smęgorzów – Kłos Słupiec, niedziela 11:00

Nie ma się co rozpisywać, Słupiec z zerowym dorobkiem punktowym jedzie do Smęgorzowa aby najpewniej zanotować czwartą porażkę w tej rundzie. 29:0 – to bilans bramkowy dwóch spotkań ubiegłego sezonu pomiędzy tymi drużynami. Nie musimy dodawać kto był górą w tych starciach? Czarni rozpoczęli rundę z delikatną zadyszką, ale wydaje się, że wracają na właściwe tory. Nasz typ: Smęgorzów.

DTS Dąbrowa Tarnowska – Powiśle Bolesław, niedziela 16:00

Na zakończenie czwartej kolejki doświadczona drużyna z Dąbrowy Tarnowskiej będzie gościć reaktywowaną w tym sezonie drużynę z Bolesławia. Powiśle zapewne nie tak wyobrażało sobie powrót do rozgrywek – 3 porażki i 13 straconych bramek nie napawają optymizmem na nadchodzące spotkania. DTS pewnie u siebie pokonał Słupiec i zanotował dwie wyjazdowe porażki. Pierwsze punkty dla drużyny przyjezdnych są realne, jednak górą powinni być gospodarze. Nasz typ: DTS.

WW
Komentarze