17-08-2020 13:51
B klasa: pogrom w meczu Sokół Wałki - Wierzchosławice-Ostrów II
fot.: Henryk Świerczek
Nie mogło mnie zabraknąć na inauguracji rozgrywek „B” - klasy w Wałkach. Sokół Wałki podejmował II zespół Wierzchosławice – Ostrów.
 
Trudno cokolwiek napisać o tym meczu, gdy gospodarze wygrywają bodajże 10:0. Mogę tylko pogratulować wygranym i życzyć kolejnych zwycięstw, chociaż jestem przekonany, że nie będą one już tak imponujące. Trochę dziwi mnie postawa zawodników gospodarzy w sytuacji, gdy zespół wygrywa i gra całkiem przyzwoicie, a pada mnóstwo pretensji, wzajemnych uwag. Panowie wierzcie mi na słowo, że patrząc z boku na waszą grę mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że każdy z was popełnia mniejsze lub większe błędy. Jaki z tego wniosek? Gdy kolega popełni błąd to staraj się go naprawić i tyle.

 

O sędziowaniu trudno cokolwiek napisać, gdy tak naprawdę grała tylko jedna drużyna. Jak zobaczyłem, I zespół Wierzchosławice – Ostrów także doznał bolesnej porażki w starciu z ekipą Zgłobic. Na pewno będzie o czym w klubie rozmawiać. Już jutro po raz pierwszy na boisko wybiegną zawodnicy Wolanii Wola Rzędzińska i powiem szczerze, że zadowoli mnie wynik 1:0 czy 2:1. 
Henryk Świerczek
Komentarze