25-05-2022 18:19
Na miesiąc przed wakacjami: Tarnowska Klasa A!

Jak słusznie zauważył jeden z naszych wiernych czytelników - nieco spadła nasza aktywność związana z Tarnowską Serie A. Melduję się jednak i dementuję sugestię, że poniosła mnie majówkowa zabawa... Zmniejszona aktywność spowodowana była brakiem czasu na ów zabawę - czyli między innymi tworzeniem dla Was treści.

Jednak ten artykuł nie ma służyć temu, aby się tłumaczyć. Chcielibyśmy przybliżyć wam sytuację w Tarnowskiej Klasie A na 4 kolejki przed końcem. Sprawa awansu jak i spadków cały czas jest otwarta i szykuje nam się emocjonująca końcówka sezonu!

 
Awans do klasy okręgowej

Z założenia awans do wyższej klasy rozgrywkowej ma wywalczyć jedna drużyna. Choć w ostatnim czasie Koszyce Wielkie idą jak burza - wysoko wygrywając swoje spotkania. Bilans bramkowy wicelidera klasy A z ostatnich 4 spotkań wynosi - 24:5, co może budzić podziw. Jednak podopieczni Mieszka Okońskiego w najważniejszym meczu rundy rewanżowej ulegli wysoko samodzielnemu liderowi rozgrywek - ekipie Gosławic. To właśnie Gosłavia w chwili obecnej ma wszystko w swoich nogach. Jeśli uda im się wygrać wszystkie pozostałe spotkania - to właśnie ich w przyszłym sezonie będziemy oglądać w lidze okręgowej. Jeśli mamy być szczerzy, to terminarz dla zespołu z Gosławic wygląda dobrze i w każdym starciu powinni być oni zdecydowanym faworytem. Jednak Koszyce Wielkie na pewno będą liczyć na ich wpadkę, sami jednocześnie muszą  pamiętać o tym, aby swoje mecze wygrywać. Co nie koniecznie musi być takie łatwe, wicelidera czeka jeszcze ciężki wyjazd do Ołpin oraz starcie w Pogórskiej Woli. Za kilka tygodni wszyscy będziemy mądrzejsi i poznamy odpowiedź na pytanie - czy Gosławice wytrzymają do końca?
 
Serie A -> Serie B
 
Maj ma to do siebie, że bardzo głośno słychać ćwierkanie ptaków. Może portalem plotkarskim nie jesteśmy, jednak słyszymy ów ćwierkanie i wyłapujemy z niego ciekawsze ploty. Z tego co udało nam się ustalić z Tarnowskiej klasy A może spaść nawet 5 zespołów! To całkiem spora liczba, co na pewno smuci działaczy klubów z dolnej części tabeli.
 
Biorąc pod uwagę zgromadzone punkty - pewni spadku są na ten moment zawodnicy z Ryglic oraz Lisiej Góry. Sezon 2021/22 dla obu ekip był bardzo ciężki. O ile Ryglice w rundzie rewanżowej grały lepiej aniżeli na jesień - to jednak już po pierwszej rundzie można było zakładać, że nie uda im się wykopać z tego głębokiego dołka. Lisia Góra przez cały sezon grała stabilnie słabo i będzie trzeba ciężko popracować, aby na nowym obiekcie jak najszybciej powrócić do grona drużyn z A-klasy.
 
W bardzo kiepskiej sytuacji są natomiast ekipy ze Śmigna oraz Ciężkowic. Choć szanse na utrzymanie cały czas są - to mamy wrażenie, że tylko matematyczne. Śmigno do "bezpiecznego" 11. miejsca traci 7 punktów, natomiast Ciężkowiaka tych oczek traci 6. Co za tym idzie oby ekipy - nie tylko muszą zapunktować w każdym pozostałym spotkaniu - co jeszcze liczyć na wpadki drużyn, które obecnie w tabeli są przed nimi. Umówimy się zadanie tych z kategorii "niewykonalne"

Ze strefy spadkowej największe szanse na utrzymanie ma drużyna z Koszyc Małych. Victoria traci do 11. w tabeli Iskry Tarnów tylko 2 punktów i jest to strata, która jak najbardziej jest do odrobienia. Jednak Koszyce mają przed sobą dość ciężkie spotkania - w tym starcie z liderem. Czy Iskra straci punkty, a Koszyce będą w stanie ich przeskoczyć? Tego dziś nie wiemy, ale podobnie jak w przypadku kwestii awansu - za kilka tygodni wszystkiego się dowiemy.
 
Pozostaje nam tylko śledzić poczynania drużyn z Keeza Klasa A w ostatnich czterech kolejkach i czekać na wieści - kto z ligi spadnie a kto awansuje.


PG
Komentarze

 • 2 miesiące temu Lks

  Ołpiny, nie Olszyny.. Olszynka Ołpiny! Nie Olszynka Olszyny... Ile można tłuc.. Olszynka gra w Ołpinach.. Pozdrawiam

 • 2 miesiące temu

  Pismarze nie umiecie nie mylić nazw klubowych!? To jakby wasz portal nazywać malorozgłośnia w sumie to prawda bo mało artykułów

 • 2 miesiące temu Kibic

  Dobrze że nie Arkadia Olszyny 😁

 • 2 miesiące temu DER

  26 maja: Zgłobice - Koszyce Małe 4:3 i tym samym chyba piąty spadkowicz jest już znany.

 • 2 miesiące temu

  To już koniec słynnego klubu z Koszyc Prawda jest taka era prezesa Marka skończyła się to i granie tam jest skończone dodatkowo teraz zagoszczenie przez związki posiadania grup młodzieżowych = brak licencji

 • 2 miesiące temu Kibic

  Dokładnie i jeszcze to wieszanie psów na byłym Prezesie . Brakło Marka i po Victorii.