25-05-2022 15:10
Na miesiąc przed wakacjami: A Klasa Żabno
Podobne tematy:
pixabay

W A klasie Żabno do końca sezonu zostały 4 kolejki, choć niemal wszystkie ekipy mają do zagrania jeszcze 5 meczów. Jest to efekt kolejki 2-3 kwietnia, gdy w okolicy sypnęło śniegiem i odbyły się tylko dwa mecze w tej serii gier. Czego możemy spodziewać się do końca rundy?

 

Sytuacja w tabeli

Po wygraną pewnie zmierza Ikar Odporyszów - ma on 10 punktów przewagi nad Łukovią, choć również jeden mecz rozegrany więcej. Niemniej wydaje się być naturalnym faworytem - w rundzie jesiennej jeszcze nie było to tak oczywiste, bo kandydatów było kilku, ale rundę wiosenną piłkarze z Odporyszowa mają wyśmienitą. Dość powiedzieć, że w całym sezonie zdobyli już aż 112 goli! Kosmiczny wynik, co pokazuje siłę rażenia Ikaru. Na drugim miejscu wspomniania Łukovia, która ma 3 punkty przewagi nad trzecimi Wietrzychowicami, a ci z kolei mają znowu 3 oczka zapasu nad czwartym Szarwarkiem. 


W środku tabeli różnice niewielkie - piąte Karsy a jedenasty Pawęzów różni 6 punktów. W tej grupie są poza Karsami i Pawęzowem odpowiednio: Wola Radłowska, Łęgovia, Ava Grądy, Unia Niedomice i Dunajec Konary. 

Na dole Mędrzechów, który w 25 meczach zdobył ledwie 6 punktów i stracił już 106 goli. 

 

Forma

Tabela formy może zaskakiwać. W ostatnim miesiącu drużyny zdążyły zagrać 6 lub 7 spotkań. Najlepsi?

1. LKS Szarwark 6m/15pkt
2. Ikar Odporyszów 6m/15pkt
3. Ava Grądy 6m/13pkt 

Oprócz liderującego Ikara, mamy w czubie dwie ekipy, które jesienią delikatnie mówiąc nie brylowały. Zarówno Szarwark, jak i Ava Grądy były w pierwszej rundzie w drugiej części stawki, natomiast wiosną, a szczególnie w ostatnich tygodniach, są, tak tak, najlepszymi ekipami w lidze. 

13 punktów zgromadziły też Karsy, które ostatnio z Avą Grądy dość wyraźnie przegrały, oraz Łęgovia, która jednak potrzebowała na to 7 meczów. Po 12 oczek natomiast zdobyły Wietrzychowice i Wola Radłowska. O tych ekipach można powiedzieć, że są najstabilniejsze i punktują regularnie. 


Terminarz

Skupimy się na tym, czy Szarwark ma szansę zająć jeszcze 3 miejsce w lidze.

Szarwark: Mędrzechów (w), Unia Niedomice (w), Strażak Karsy (d), Dunajec Konary (w), Iskra Dąbrówki Breńskie (d)

LKS Wietrzychowice: Unia Niedomice (w), Ikar Odporyszów (w), LZS Luszowice (w), LZS Wójcina (d), Łukovia Łukowa (w)

 

Cóż, wychodzi na to, że tak. Wietrzychowice mają jeszcze mecze z najlepszymi drużynami w tym sezonie - Ikarem i Łukovią, ale też z dwiema słabszmi jak Wójcina i Luszowice (drugie i czwarte miejsce od końca). Szarwark natomiast jeszcze dziś zagra z Mędrzechowem, a ponadto ma na rozkładzie "klasę średnią". Wychodzi zatem, że wiele zależeć będzie od postawy Wietrzychowic z tymi najlepszymi - jeśli tam urwą punkty, może się okazać, że wystarczą one do obronienia się przed Szarwarkiem - pamiętajmy o 3 oczkach przewagi. 

GA
Komentarze