08-11-2021 06:05
3 liga Grupa IV: Podsumowanie 16 kolejki rozgrywek

16 kolejka III ligi Grupy IV, z pewnością nie zostanie dobrze zapamiętana, przez ekipy z naszego regionu. Wszyscy przedstawiciele małopolski przegrali swoje spotkania, a zespół z Podhala po prostu się skompromitował. Kandydat do awansu przyjął w Połańcu 5 bramek i wyjechał z takim bagażem do domu. Czarni tym sposobem wygrali u siebie 4 mecz i odskoczyli od strefy spadkowej. Swojej szansy nie wykorzystała Unia Tarnów, marnując rzut karny w I połowie starcia ze Stalą Stalowa Wola. Goście po bezbarwnych 45 minutach, w drugiej odsłonie wykorzystali błąd bramkarza Unii i objęli prowadzenie. Druga bramka to również bardziej błąd, niż składna akcja gości, której autorem ponownie był Świderski. Ozdobą spotkania było trafeienie Pietrzyka, który "równo" z ostatnim gwizdkiem dobił Unię strzelając gola na 0:3. Ostatni z naszych zespołów, poległ w batalii na szczycie tabeli. Od rezerw Cracovii lepsza okazała się Siarka, która wyszła na prowadzenie w 16 minucie i nie oddała 3 punktów od końca meczu. Wygrywając z rezerwami Pasów, Siarka wskoczyła na fotel lidera! W pozostałych meczach, z pewnością trzeba zwrócić uwagę na hokejowy wynik Wisłoki, która wróciła w świetnym stylu w meczu z Orlętami. Goście z Radzynia trzy razy prowadzili, aby w 86' minucie przegrywać 4:3! Na nieszczęście Wisłoki, to nie był koniec trafień tego dnia przy Parkowej. Orlęta w ostatniej akcji meczu wyrównały i mecz zakończył się podziałem punktów. Ozdobą meczu było bez wątpienia trafienie Damiana Łanuchy, który bezpośrednio z rzutu rożnego pokonał rywala. Cenne 3 punkty do swojego konta dopisała Wisła, pogrążając Wólczankę. Gospodarze dzielnie walczyli nawet w 10, jednak ekipa z Sandomierza w 80 minucie zdobyłą kluczową bramkę i zapewniła sobie wygraną. W pozostałych meczach 3 punkty zainkasowały drużyny KSZO, ŁKS-u Łagów oraz Avii Świdnik. Tabela dalej pozostaje mocno zagęszczona, a po 16 kolejkach dalej nic nie wiemy. To tylko dobrze świadczy o lidze i mocno wyrównanej stawce ekip!

Czarni Połaniec - NKP Podhale Nowy Targ 5:2 (1:1)

Bramki: Łąk 44' Wątróbski 65' 71' Krępa 88' Gębalski 90+1' - Płatek 6' Broda 68'

Czarni: Siryk – Mucha (87 Gębalski), Bakowski, Bażant, Hul (74 Korn), Bawor, Łąk (64 Ferens), Smoleń, Banik (87 Mazurek), Wątróbski, Krępa
Podhale: Rędzio – Janso (75 Tonia), Kapuściński, Broda, Żołądź, Kowalski (64 Furtak), Serafin, Mianowany,  Szynka (46 Lech), Płatek,  Nowak (46 Lepiarz)

Siarka Tarnobrzeg – Cracovia II 1:0  (1:0)

Bramka: Mróz 16'

Siarka: Kowal – Mróz (73 Pietryga), Stańczyk (72 Dapollonio), Sułkowski, Bierzało – Tyl, Jacenko, Stefanik, Józefiak, Rogala – Martinez (78 Janeczko)

Cracovia II: Wilk – Stachera, Pieńczak, Ziemnik (70 Góralczyk), Zaucha - Pik (83 Malisz), Supryn (70 Nowicki), Ożog (70 Bociek), Kanach, Wiśniewski – Rubio (90 Bała)

Unia Tarnów – Stal Stalowa Wola 0:3  (0:0)

Bramki: Świderski 69' 80' Pietrzyk 90+2'

Unia: Zając – Kajpust, Kokoszka, Sierczyński – Nytko, Jacak, Orlik, Dubas (10 Matyjewicz) – Kieroński, Biały, Sojda
Stal: Smyłek – Pietrzyk, Khorolskyi, Hudzik, Olszewski, Wojtak (74 Kiełbasa), Duda, Stępniowski (90 Mucha), Radulj (90 Grabarz), Wojtysiak (90 Pioterczak) – Świderski

Wólczanka Wólka Pełkińska – Wisła Sandomierz 2:3  (0:1)
Bramki: Wach 61' Skrzyniak 67'  - Rak 8' 49' Taranek 80'
Gospodarze od 18 minuty grali w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Rusłana Maruszka.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Podlasie Biała Podlaska 3:1 (0:1)
Bramki: Persona 77' Zając 85' Nawrot 87' - Kocol 5'

Wisłoka Dębica – Orlęta Radzyń Podlaski 4:4 (1:1)
Bramki: Łanucha 38' 62', Radwanek 85' Zygmunt 86' -  Maj 21' Kuźma 56' Skrzyński 78' Kamiński 90+6'

Korona Rzeszów – Avia Świdnik 0:3 (0:2)
Bramki: Maluga 4' Białek 23' Kompanicki 80'

Sokół Sieniawa – ŁKS Łagów 0:1 (0:1)
Bramka: Cichocki 11'

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Chełmianka Chełm 1:1 (1:1)
Bramki: Szuta 4' - Kahsay 34'