06-10-2021 19:00
Półfinał PP: karne dały rozstrzygnięcia, sensacja w Zakliczynie
Podobne tematy:

W obu dzisiejszych półfinałowych meczach Okręgowego Pucharu Polski dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzców. Do niespodzianki doszło w Zakliczynie, gdzie miejscowy Dunajec pokonał III-ligową Unię Tarnów. W Koszycach Wielkich natomiast minimalnie lepszy był Metal Tarnów.

Pomimo mocno rezerwowego i eksperymentalnego składu, jaki do gry desygnował trener Unii, w Zakliczynie mecz rozpoczął się wręcz wymarzenie dla faworyzowanych Jaskółek. Już w 6. minucie gola strzelił Sojda. Gospodarze jednak nie poddali się i kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy do wyrównania doprowadził Wójcik. W karnych lepszy był tegoroczny beniaminek IV ligi. Konkurs jedenastek zakończył się wynikiem 4:3.

Dunajec Zakliczyn 1:1 (karne 4:3) Unia Tarnów

Gole: A.Wójcik 53' - D.Sojda 6'

***

W Koszycach Wielkich w pierwszej połowie nie nie padła żadna bramka. Po golu piłkarze obu drużyn strzelili po przerwie - najpierw Metal na prowadzenie wyprowadził Proszowski, ale do wyrównania doprowadził Reczek. Rzuty karne skończyły się identycznym bilansem jak te w Zakliczynie - Metal wygrał je 4:3 i awansował do finału.

KS Koszyce Wielkie 1:1 (karne 3:4) Metal Tarnów

Gole: Reczek 75' - Proszowski 48'

Finał tradycyjnie odbędzie się 11 listopada.