09-08-2021 06:07
#1 Kolejka III LIGA - GRUPA IV

Inaguracja III ligi Grupy IV to 29 goli w 9 spotkaniach, czyli jak na nasze polskie realia bardzo dobry rezultat. Z pewnością najbardziej kibicom mogło podobać się widowisko w Tomaszowie Lubelskim, gdzie padło aż 7 goli. Jak poradziły sobie ekipy z małopolski? Można powiedzieć, że prawie pełen sukces. Do kompletu punktów naszych przedstawicieli zabrakło kilka minut. Tyle bowiem dzieliło Unię Tarnów do wygranej w spotkaniu z Podlasiem. Strata bramki w 90 minucie kosztowała Jaskółki utratę dwóch punktów, a mecz ostatecznie zakończył się remisem 1:1. Sygnał do walki o najwyższe cele dało Podhale, które wygrało na trudnym terenie w Wólce Pełkińskiej. Spóźnienie na mecz nie wybiło drużyny z rytmu, a mocno przemeblowana ekipa z Nowego Targu zdołała przechylić szalę zwycięstwa na własną stronę. Uwagę należy zwrócić również na wygrane Siarki Tarnobrzeg oraz Stali Stalowa Wola. Obie ekipy w obecnym sezonie z pewnością będą liczyły się w walce o pierwszą pozycje. Siarka na własnym obiekcie pewnie pokonała Wisłokę 3:0, choć do przerwy na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis. Natomiast Stal po trafieniu Raduljego, skromnie 0:1 wygrała w Świdniku. Mocne wejście w III-ligę zanotowała Korona Rzeszów, pokonując aż 5:0 drużynę z Sandomierza. W innych spotkaniach Orlęta rozgromiły na wyjeździe Sokół Sieniawa 0:4, ŁKS Łagów pokonał beniaminka z Połańca 0:2, natomiast w starciu KSZO z Chełmianką mieliśmy podział punktów.