10-06-2021 06:12
28 kolejka IV ligi - Unia Tarnów jedną nogą w barażach!

W środę 9 czerwca rozegraliśmy 28 kolejkę IV Ligi Grupy Wschodniej. 10 spotkań w środku tygodnia to już normalność, przez co piłkarze na nudę z pewnością narzekać nie mogą. Co wydarzyło się w środę? Najważniejsze wydarzenie 28 kolejki, to oczywiście utrata punktów drugiego w tabeli Popradu Muszyna. Remis na własnym boisku z rezerwami Niecieczy, (gospodarze fatalnie weszli w mecz, przegrywali 0:2 i dopiero zryw w końcówce pozwolił na wyrównanie stanu rywalizacji. Na trzecie trafienie piłkarzom z Muszyny zabrakło już czasu.) Taki wynik najbardziej ucieszył wszystkich w Tarnowie, gdzie Unia kolejny raz pewnie i wysoko pokonała swojego rywala. Zwycięstwo 5:1 z Wierchami Jaskółek oznacza, że już tylko 3 punkty zdobyte w dwóch spotkaniach, zapewnią Unii grę w barażach. 

W dolnych rejonach, gdzie trwa zażarta walka o utrzymanie, wciąż pozostaje kilka niewiadomych. Świetna robotę wykonują piłkarze Okocimskiego, którzy w bezpośrednim starciu pokonali wczoraj Tarnovię. Dwa trafienia w tym starciu zanotował - Dariusz Sosnowski, najlepszy strzelec OKS-u. Były to niesamowicie ważne 3 oczka, gdyż pozwoliły Okocimskiemu zbliżyć się na 1 punkt do bezpiecznej strefy. Do końca rozgrywek pozostały dwie kolejki, a w walce o ligowy byt pozostają dalej 4 drużyny. Ważne dla końcowych rezultatów, będą również wyniki meczów barażowych. Ewentualna wygrana Unii/Popradu - utrzyma jedną z drużyn! 

Skalnik - Bocheński KS - Tarnovia - Okocimski to w tej czwórce rozstrzygnie się, kto za rok będzie występował dalej w IV-ligowych rozgrywkach. Z IV-ligą na 99% pożegna się GKS Drwinia, która na utrzymanie ma już tylko matematyczne szanse.

 

 

28 Kolejka IV LIGA GRUPA WSCHODNIA 

METAL TARNÓW - LIMANOVIA LIMANOWA 0:1 

UNIA TARNÓW - WIERCHY RABKA ZDRÓJ 5:1

LUBAŃ MANIOWY - WOLANIA WOLA RZ. 1:1

POPRAD MUSZYNA - BRUK-BET II TERMALICA 2:2

SKALNIK KAMIONKA WIELKA - POPRAD RYTRO 2:2

SOKÓŁ SŁOPNICE - GLINIK GORLICE 1:1

ORKAN SZCZYRZYC - WATRA BIAŁKA TATRZAŃSKA 0:2

OKOCIMSKI BRZESKO - TARNOVIA TARNÓW 2:1

RYLOVIA RYLOWA - BARCICZANKA BARCICE 1:4

GKS DRWINIA - BOCHEŃSKI KS 0:2

Komentarze

  • 4 miesiące temu Piotr ekspert

    Tarnovia jedną nogą w okręgówce