02-06-2023 13:53
B-Klasa Tarnów - kto powalczy w barażu o awans?
Podobne tematy:

Sprawa bezpośrednich awansów w B-Klasie Tarnów jest już rozstrzygnięta. Zgodnie z aneksem do regulaminu rozgrywek PPN Tarnów, dwie najlepsze drużyny będą jesienią występować w A-Klasie. Bedą to Orzeł Lisia Góra a także Ciężkowianka Ciężkowice. Walka pomiędzy tymi drużynami toczy się jedynie o zajęcie pierwszego miejsca i zwycięstwo w rozgrywkach. 

Liderami aktualnie zespół z Lisiej Góry, który nie dość że ma 4 punkty przewagi nad drugą Ciężkowianką, to dodatkowo rozegra jeszcze o jeden mecz więcej od v-ce liderów. Sprawa zajęcia pierwszego miejsca w tabeli wydaje się być przesądzona. Ciężkowice pewne są natomiast zajęcia minimum drugiego miejsca co i tak będzie ich premiować do awansu.

Ciekawie wygląda kwestia walki o trzecie miejsce - które zgodnie z aneksem do regulaminu - zapewni występ w barażach, który odbędzie się w formie dwumeczu z drużyną z A-Klasy. Aktualnie o ostatnie miejsce na podium walczą trzy zespoły:

Iskra Tarnów, 44pkt
KS Tarnowiec, 44pkt
Sokół Wałki, 43pkt

Najgorszą sytuację ma zespół z Tarnowca, bowiem w tej rundzie jeszcze nie pauzował a więc do końca rozgrywek rozegra o jeden mecz mniej. Każdy z wymienionych wyżej zespołów ma do rozegrania jeszcze spotkanie albo z Lisią Górą albo z Ciężkowianką, a więc z zespołami które mają już zapewniony awans. Być może, to urwanie punktów z tymi zespołami będzie miało kluczowe znaczenie dla końcowej klasyfikacji. Co w przypadku tej samej ilości punktów? Taka sytuacja zdecydowanie przemawia na korzyść Iskry Tarnów, która odnosiła zwycięstwa w bezpośrednich starciach z Tarnowcem i Wałkami. W nadchodzącej kolejce rozegrany zostanie bezpośredni mecz pomiędzy Wałkami a Tarnowcem, zatem po tym meczu szanse jednej z tych drużyn powinny drastycznie spaść. Poniżej zamieszczamy terminarz drużyn walczących o baraż:

ISKRA TARNÓW VS

TARNOWIEC VS

SOKÓŁ WAŁKI VS

RYGLICE (11), dom

SOKÓŁ WAŁKI (4), wyjazd

TARNOWIEC (5), dom

ALFA SIEDLISKA (9), wyjazd

ORZEŁ LISIA GÓRA (1), dom

RADLNA (10), dom

CIĘŻKOWIANKA (2), dom

PAUZA

ORZEŁ LISIA GÓRA (1), wyjazd

 

Terminarz zdaje się przemawiać na korzyść Iskry, najmniejsze szanse ma Tarnowiec, ale bezpośredni mecz z Sokołem oraz potencjalne potknięcia Iskry może pomóc tej drużynie w osiągnięciu upragnionego podium.

 

WW
Komentarze