26-05-2023 14:49
Zapowiedź 26 kolejki A-Klasy Żabno
Podobne tematy:

Zanim przejdziemy do zapowiedzi nadchodzących spotkań, jesteśmy Wam winni kilka słów o tym co działo się przed tygodniem, a niespodzianek było naprawdę sporo.

Zmiana na fotelu lidera! Niespodziewanie bez punków mecz z Łukovią zakończyli piłkarze Victorii Szarwark. Byli liderzy może i nie spisują się aż tak rewelacyjnie jak miało to miejsce jesienią, mimo to wydawało się, że wszystko wróciło na odpowiednie tory. Łukowa natomiast spisywała się wiosną zdecydowanie poniżej oczekiwań. Mobilizacja jednak i zwyżka formy nadeszła na spotkanie z Szarwarkiem i po emocjonującym spotkaniu górą z tego starcia wyszli gospodarze 4:3.

Porażkę Victorii wykorzystuje Łęgovia, która aż 0:8 pokonała przedostatnią Wójcinę. W tabeli to zespół z Łęgu Tarnowskiego spogląda ze szczytu na pozostałe drużyny a zwłaszcza na przeciwników z Szarwarku, nad którymi ma dwa punkty przewagi.

W ważnym meczu o najniższy stopień podium Luszowice pokonały 3:2 zespół z Niedomic. Unia przebudziła się w końcówce drugiej połowy, kiedy to Strusie prowadziły już 3:0. Ostatnie minuty to pościg Niedomic, w którym strzelają dwie bramki ale na więcej już nie wystarczyło czasu.

Rewelacja rundy wiosennej z Grąd zwalnia tempo i po serii zwycięstw remisuje w Konarach 1:1. Szybkie wyjście na prowadzenie Avy zapowiadało kolejne zwycięstwo tego zespołu. Dunajec jednak nie pozwolił już przeciwnikom na zdobycie kolejnych bramek, a sam doprowadza do wyrównania w drugiej połowie.

Również zaskoczenie w Pawęzowie. Miejscowa drużyna wiosną prezentowała dobrą formę i straciła zaledwie 3 bramki w ośmiu meczach. Pierwsza połowa dobra w wykonaniu gospodarzy i jednobramkowe prowadzenie do przerwy. Wietrzychowice postanowiły jednak w drugiej połowie, że popsują rywalom statystyki i wezmą się za strzelanie bramek. Tych padło aż trzy i goście świętowali zwycięstwo 1:3 na trudnym terenie.

Remis w Borusowej pomiędzy Wisłą a Dąbrówkami Breńskimi również może nieco dziwić. Iskra dobrze spisująca się wiosną wydawała się pewnym kandydatem do zgarnięcia kompletu punktów, a dopiero w doliczonym czasie gry udaje się doprowadzić do remisu 3:3. Punkt dla Borusowej może okazać się bardzo cenny, bowiem strata do będącego pozycję wyżej w tabeli Strażaka Karsy to 3pkt, a bezpośrednie starcie tych zespołów przed nami.

W Woli Radłowskiej rozegrano tylko jedną połowę. Mędrzechów stawił się na to spotkanie w niekompletnym składzie i po pięciu straconych bramkach w pierwszej połowie postanowił nie wychodzić na drugą odsłonę meczu.

Ważne zwycięstwo Kars nad rezerwami Żabna. Oba zespoły z dołu tabeli są niepewne utrzymania z racji wielkiej niewiadomej jaką jest liczba spadających drużyn do B-Klasy. Dlatego też im wyższa pozycja tym większa szansa na zostanie w rozgrywkach. Karsy dzięki zwycięstwu mogą nieco odetchnąć ale 12 pozycja i niewielka strata goniącej Borusowej na pewno nie pozwala na słabszą dyspozycję w nadchodzących spotkaniach. Polan na 14 miejscu z kilkupunktową stratą do wyższych miejsc musi odnieść kilka zwycięstw w nadchodzących spotkaniach aby móc się utrzymać.

Co nas czeka w 26 kolejce? Na pewno sporo emocji gdyż znów na papierze niektóre spotkania wyglądają bardzo obiecująco:

0:2

HIT kolejki to niedzielny pojedynek świeżo upieczonych liderów z Łęgu Tarnowskiego z będącymi na trzeciej pozycji Luszowicami. Oba zespoły w ścisłej czołówce biorąc pod uwagę punktowanie w rundzie rewanżowej a także pod względem strzelanych bramek. Luszowice mają dość bezpieczną przewagę nad pozostałymi zespołami, więc z pewnością postawią wszystko na jedną kartę, aby pokonać Łęgovię. Ta natomiast dopiero co wskoczyła na fotel lidera i tak szybko nie będzie chciała z niego zejść. Emocje gwarantowane!

Bezpośrednia walka w środku tabeli między Avą a Pawęzowem również wygląda na ciekawą. Niepokonane wiosną Grądy aktualnie zajmują siódmą lokatę, ale do czwartego miejsca tracą zaledwie cztery punkty. Pawęzów natomiast to na ten moment szósta siła w lidze z przewagą dwóch oczek nad Avą. Wiosenna dyspozycja na korzyść gospodarzy nadchodzącego spotkania, jesienny mecz natomiast przyniósł pewne zwycięstwo zespołu z Pawęzowa. Zapowiada się dobre spotkanie.

Niedomice vs Konary oraz Dąbrówki Breńskie vs Wola Radłowska – te dwa spotkania to również bezpośrednia potyczka zespołów, które w tabeli dzieli niewiele punktów, straty pomiędzy czwartym a jedenastym zespołem to tylko 8 punktów! Nawet jedno zwycięstwo przy korzystnych rezultatach może wywindować jakiś zespół w górę o kilka pozycji. We wspomnianych starciach trudno upatrywać wyraźnych faworytów – Unia i Dunajec mają raczej średnią wiosną pod względem punktowym i obie te ekipy tracą punkty z teoretycznie słabszymi zespołami ale też zdobywają oczka z tymi mocniejszymi. Lepiej punktują Iskra i Wola, ale i tym zespołom zdarzyło się zgubić nieoczekiwanie punkty. W obu meczach powinniśmy być świadkami wyrównanych pojedynków.

W sobotę mecz dwóch ostatnich drużyn w tabeli, dodatkowo będzie to mecz derbowy bowiem rywalizować będą zespoły z gminy Mędrzechów. Zamykający tabelę LZS będzie miał chyba ostatnią okazję do zdobycia chociażby punktu w tym sezonie z Wójciną, która jesienią aż 8:0 rozprawiła się z Mędrzechowem. Dla Wójciny potencjalna wygrana była by pierwszą tej wiosną i dawała by cień nadziei na utrzymanie.

O utrzymanie walczy Polan Żabno II a w nadchodzącym meczu z Wietrzychowicami o punkty będzie ciężko. Rezerwy MLKSu w rundzie rewanżowej wygrały tylko raz. Wietrzychowice natomiast to solidna drużyna może bez wybitnych wyników wiosną, ale aktualna czwarta pozycja w tabeli stawia ich w roli zdecydowanego faworyta sobotniego meczu.

Victoria Szarwark będzie chciała zmazać plamę sprzed tygodnia i przed własną publicznością podejmie zespół z dołu tabeli czyli Wisłę Borusową. Runda rewanżowa w wykonaniu Szarwarku nie jest dobra a zaliczka z rundy jesiennej nie wystarczyła, aby w dalszym ciągu okupywać fotel lidera. Teraz trzeba będzie liczyć na potknięcie Łęgovii i dodatkowo zacząć regularnie zwyciężać. Mecz z Wisłą nie powinien należeć do najtrudniejszych, trzeba mieć na uwadze jednak, że Borusowa walczy o utrzymanie a wiosną w meczach wyjazdowych całkiem nieźle sobie radzi.

Kolejkę zakończy mecz w Karsach miejscowego Strażaka z Łukovią. Pozycja w tabeli na korzyść gości, jesienny mecz także a dodatkowo przedtygodniowe zwycięstwo z byłym liderem – początek wiosny Łukovia miała fatalny ale może chociaż ostatnie spotkania poprawią nastroje w tym zespole? Karsy z pewnością jednak tanio skóry nie sprzedadzą bowiem aktualna pozycja w tabeli zmusza ten zespół do walki o każdy punkt. W rundzie rewanżowej oba zespoły odniosły po trzy zwycięstwa, kto po raz czwarty poczuje smak wygranej?