19-05-2023 20:50
Zapowiedź XX kolejki B-Klasy Żabno
Podobne tematy:

Kilka słów o tym co czeka nas w najbliższy weekend w żabieńskiej B-Klasie. W tej serii spotkań w większości spotkań łatwo wskazać faworytów i drużyny z górnej części tabeli powinni zainkasować łatwe trzy punkty. Powinni, ale czy faktyczni tak będzie?

Liderzy z Woli Żelichowskiej pojadą do Ujścia Jezuickiego, by powalczyć z Dunajcem o przerwanie serii meczy bez zwycięstwa. O to może nie być tak łatwo, ponieważ Wolania z racji czerwonych kartek w ostatnim meczu nie będzie mogła skorzystać ze wszystkich podstawowych zawodników. Czy Ujście będzie w stanie urwać punkty liderom?

Na to z pewnością liczą gracze Niwki którzy na własnym boisku podejmą niepunktującą wiosną ekipę z Bolesławia. V-ce liderzy rozgrywek będą zdecydowanym faworytem w tym starciu i strata punktów z Powiślem nie wchodzi w grę.

Na potknięcia drużyn z czołówki czeka także uzupełniająca podium drużyna z Radgoszczy, która rozegra mecz w sobotę na własnym boisku. Z Radgoszczy przez cały sezon nikt nie był w stanie wywieść kompletu punktów, dlatego ciężko oczekiwać, aby to właśnie drużyna Orła Miechowice Małe przełamały passę RKS-u.

W sobotę o ligowe punkty powalczą także zespoły z gminy Szczucin w bezpośrednim pojedynku. Brzezówka podejmie ostatni w tabeli Kłos Słupiec. Brzoza która wiosną nie przegrała, będzie zdecydowanym faworytem tego starcia. Słupiec jednak miał wiosną przebłyski dobrej gry. Brzoza przed własną publicznością nie powinna jednak dopuścić do sytuacji, w której to Kłos po końcowym gwizdku mógłby cieszyć się z punktów.

Rezerwy Dąbrovii podejmą na własnym boisku zespół z Kłyża. Polonia ma słabą rundę wiosenną, w przeciwieństwie do MLKS-u który w miarę regularnie punktuje. Wydaje się więc, że i w tym spotkaniu łatwo wskazać faworyta którym będą piłkarze z Dąbrowy Tarnowskiej.

Dobrze spisujące się wiosną Olesno gościć będzie zespół DTSu. LZS tracący zaledwie dwa punkty do czwartego miejsca ma o co grać i z pewnością komplet punktów w nadchodzącym spotkaniu jest w zasięgu tej drużyny. Jesienne starcie tych zespołów zakończyło się gładkim zwycięstwem 3:0 dla Olesna. Czy DTS będzie wstanie odegrać się za jesienną porażkę?

Najciekawszym spotkaniem nadchodzącej kolejki w naszej ocenie będzie mecz w Smęgorzowie, gdzie miejscowa drużyna podejmie Olimpię. Będzie to bezpośrednia konfrontacja dwóch zespołów z górnej części tabeli, które wiosną bardzo podobnie punktują a w tabeli dzieli je zaledwie cztery punkty. Jesień przyniosła jednobramkowe zwycięstwo zespołu z Biskupic Radłowskich. Przed niedzielnym starciem w roli faworytów stawiamy jednak zespół Czarnych.

Harmonogram 20 kolejki:

20 KOLEJKA

GOSPODARZE

GOŚCIE

DATA

Niwka

Powiśle Bolesław

20 maja, 17:00

Radgoszcz

Miechowice Małe

20 maja, 18:00

Brzezówka

Słupiec

20 maja, 18:00

Smęgorzów

Biskupice Rad.

21 maja, 11:00

Ujście Jezuickie

Wola Żelichowska

21 maja, 11:00

Olesno

DTS Dąbrowa T.

21 maja, 11:00

Dąbrovia II

Polonia Kłyż

21 maja, 17:00

 

WW
Komentarze