19-05-2023 14:05
Zapowiedź 25 kolejki A-Klasy Żabno
Podobne tematy:

Nadchodzi 25 kolejka a co za tym idzie coraz mniej spotkań pozostało drużynom do rozegrania a więc i pula punktów do zdobycia zmniejsza się. Kilka weekendowych spotkań zapowiada się ciekawie gdyż będą to pojedynki sąsiadujących w tabeli zespołów. Tak prezentuje się nadchodząca kolejka:

MECZE 25 KOLEJKI

Gospodarze

Goście

data

Wynik jesienią

Pawęzów

Wietrzychowice

20 maja, 16:30

0:3

Wola Radłowska

Mędrzechów

20 maja, 17:00

5:0

Łukovia

Victoria Szarwark

21 maja, 11:00

0:4

Luszowice

Niedomice

21 maja, 11:00

2:1

Polan Żabno II

Strażak Karsy

21 maja, 11:00

4:1

Wójcina

Łęgovia Łęg Tarnowski

21 maja, 11:00

0:4

Dunajec Konary

Ava Grądy

21 maja, 11:00

2:2

Wisła Borusowa

Iskra Dąbrówki Breńskie

21 maja, 17:00

2:4

 

Walczące o awans zespoły z Szarwarku i Łęgu Tarnowskiego nie powinny mieć większych problemów w pokonaniu słabo punktujących wiosną zespołów z Wójciny i Łukowej. Zarówno Victoria jak i Łęgovia wystąpią w tych spotkaniach w roli przyjezdnych niemniej jednak biorąc pod uwagę aspirację i poziom tych drużyn, każdy inny wynik niż zwycięstwo będzie zaskoczeniem. Wójcina przed tygodniem pokazała jednak, że może rywalizować jak równy z równym z faworyzowanymi rywalami a Łukovia przy lepszej skuteczności wywiozłaby punkty z Dąbrówek Breńskich. Czy w nadchodzący weekend będzie stać te drużyny na urwanie punktów przeciwnikom?

Ważne starcie trzeciej i czwartej drużyny ligi, a więc pojedynek Luszowic z Niedomicami. Jesienna potyczka wyrównana i zwycięstwo Luszowic zaledwie jedną bramką. Wiosenna dyspozycja zdecydowanie będzie przemawiać na korzyść „Strusi”, gdyż Unia miała już kilka potknięć ze słabszymi rywalami w rundzie rewanżowej. Unia wiosną na delegacji wygrała tylko raz, a Luszowice w roli gospodarza wygrali wszystkie spotkania. Czy i tym razem zdołają odnieść zwycięstwo i umocnić się na podium rozgrywek? A może to Niedomice zmobilizują się na tak ważny mecz?

Kolejne starcie drużyn z górnej części tabeli. Aktualnie zajmujący piąty miejsce Pawęzów będzie gościć szóste w tabeli Wietrzychowice. W pierwszym meczu dość łatwo Wietrzychowice rozprawiły się z rywalami, ale wiele wskazuje na to, że nadchodzący mecz może mieć zupełnie odwrotny charakter. Pawęzów lepiej punktuje w rundzie rewanżowej a przede wszystkim traci bardzo mało bramek – zaledwie 3 gole w ośmiu spotkaniach! Czy Wietrzychowice znajdą sposób na sforsowanie defensywy rywali i powalczą o pełną pulę punktów?

 Rewelacja rundy wiosennej Ava Grądy pojedzie do Konar aby tam powalczyć o podtrzymanie zwycięskiej passy. Dunajec rundy wiosennej raczej nie może zaliczyć do udanych dlatego też ciężko oczekiwać, aby w meczu z rozpędzoną Avą był w stanie stawić im czoła. Jesienne starcie zakończyło się remisem, przy obecnej dyspozycji obu zespołów taki rezultat w niedzielę byłby sporym zaskoczeniem.

W dolnej części tabeli ważne spotkanie rozegrają Karsy z rezerwami Żabna. Strażak przy potencjalnym zwycięstwie powiększy swoją przewagę nad zespołami z dołu tabeli i może przyczynić się do utrzymania w A-Klasie. Polan natomiast jeśli odniesie zwycięstwo znacznie zbliży się do przeciwników i znacząco powiększy swoje szanse na utrzymanie. Obie drużyny wiosną punktują rzadko i tracą sporo bramek. Kto zwycięży w tym pojedynku?

Przełamać serię trzech porażek z rzędu powinni zawodnicy Woli Radłowskiej, którzy na własnym boisku podejmą zawodników z Mędrzechowa. Po bardzo dobrym początku rundy LUKS z trudnymi rywalami nie potrafił zdobyć chociażby punktu, co spowodowało spadek w tabeli na 11 lokatę. Wszystko wskazuje jednak na to, że po meczu z Mędrzechowem, Wola Radłowska dopisze do swojego konta trzy punkty.

Kolejkę zakończy mecz w Borusowej, gdzie tamtejsza Wisła rywalizować będzie z Dąbrówkami Breńskimi. Iskra świetnie punktuje wiosną na własnym boisku, na delegacji wygrali tylko raz. Wisła natomiast w rundzie rewanżowej nie zdobyła nawet punkty przed własną publicznością. Która z tych drużyn poprawi swoje statystyki? Faworytami będą zawodnicy z Dąbrówek którzy jesienią pokonali Wisłę 4:2.

 

WW
Komentarze