28-04-2023 11:15
Piłka Nożna Serie A Tarnów: Zapowiedź 18 kolejki

18 kolejka Tarnowskiej Serie A, może sie okazać kluczowa - jeśli chodzi o końcowe rozstrzygnięcia w sprawie awansu. W sobotę o 17:00 Zorza Zaczarnie zmierzy się u "siebie" (na sztucznym boisku w Lisiej Górze), z zespołem KS Koszyce Wielkie. Aktualnie to goście znajdują się na pierwszym miejscu, mając trzy oczka więcej - jednak rozegrali jedno spotkanie więcej. Tuż za ich plecami, 3 lokatę zajmuję ekipa z Wojnicza, której najbardziej pasuję remis w hitowym starciu. Najpierw Olimpia musi rozprawić się z niewygodnym przeciwnikiem - Dunajcem Mikołajowice. Właśnie na tym terenie w poprzedniej kolejce, punkty straciły Koszyce.

Wracając do wisienki na torcie 18 kolejki, to trzeba przyznać ze wygrana jednego z zespołów, mocno przybliży go, do upragnionego awansu. Czy Koszyce udźwigną ciężar meczu, czy drużyna gości nabrała cennego doświadczenia, którego zabrakłobez wątpienia w poprzednim sezonie, gdzie w kluczowym meczu ulegli Gosłavii? Zespół Zorzy "u siebie" - na 8 spotkań wygrał 7 i tylko w jednym meczu nie sięgnął po pełną pulę. O dziwo było to w meczu z Siemiechowem, gdzie wszyscy dopisywali faworytowi 3 punkty, już przed meczem. 

Po drugiej stronie barykady, trzeba zaznaczyć, że podopieczni Mieszka Okońskiego nie doznali jeszcze porażki w tym sezonie. Teraz należy postawić pytanie czy potwierdzą gotowość do awansu w jutrzejszym starciu? Odpowiedź uzyskamy już jutro o godz. 17. (Sztuczne boisko w Lisiej Górze!)

W I rundzie lepszy okazał się zespół Koszyc, który pokonał u siebie Zorzę 2:0! 

Czekamy na super widowisko, a jeden z redaktorów już zaciera ręcę na to HITOWE widowisko :) 

 

Spotkania XVIII kolejki Serie A Tarnów 

Zorza Zaczarnie - KS Koszyce Wielkie 

Pogoria Pogórska Wola - LKS Zgłobice

Victoria Koszyce Małe - WKS Siemiechów 

LKS Wierzchosławice-Ostrów - LKS Rudka 

Biała Lubaszowa - Olszynka Ołpiny 

Dunajec Mikołajowice - Olimpia Wojnicz

 

 

GA
Komentarze