20-08-2022 10:56
Dziś rusza Keeza Klasa B Tarnów!
Podobne tematy:
źródło: KS Radlna

Już dziś do gry powracają ekipy, które powalczą o mistrzostwo klasy B Tarnów. W tym sezonie skład ligi liczyć będzie 13 zespołów - choć mogło być ich więcej, jednak w ostatnich dniach wycofała się druga drużyna Tuchovi Tuchów. Co czeka nas w sezonie 2022/23 - zapraszamy na krótką zapowiedź!

 

I kolejka Keeza Klasa B | Sezoen 2022/23

Orzeł Lisia Góra - KS Radlna | 20.08 17:00
PAUZA - Sokół Wałki
Iskra Tarnów - KS Tarnowiec | 21.08 17:00
Zryw Wielka Wieś - Ciężkowianka Ciężkowice | 20.08 16:00
Liwocz Czermna - Alfa Siedliska | 21.08 11:00
KS Biała - KS Ryglice | 21.08 11:00
KS Łękawica - KS US Śmigno | 21.08 15:00

 

Spadkowicze

W tej roli występować będą aż pięć ekipy. Z rozgrywkami Tarnowskiej Klasy A po sezonie 2021/22 - pożegnały się ekipy: Iskry Tarnów, Ciężkowianki Ciężkowice, Ryglic, Śmigna oraz Lisiej Góry. Która z tych ekip najszybciej stanie na nogi i pawlaczy o powrót do klasy A? Ciężko wróżyć nam z fusów, jednak jeśli plotki, które do nas docierają są prawdziwe - to mocna może okazać się być ekipa z Lisiej Góry. Naszym zdaniem z tego grona mocne będą również Ciężkowice, które mamy nadzieję, że uporały się z kryzysem i wrócą do gry. Przypomnijmy - dla Ciężkowianki spadek do B-klasy był drugim z rzędu spadkiem. Wcześniej ekipa z Ciężkowic pożegnała się z rozgrywkami ligi okręgowej.

 

Kto po awans?

Nie zdecydujemy się odpowiedzieć na to pytanie z kilku względów. Na temat drużyn z Klasy B - ciężko znaleźć jakieś informację - chociażby na ich stronach na facebook'u. Dodatkowo chyba wszyscy wiemy jak bardzo nieprzewidywalna bywa ta klasa rozgrywkowa. Naszym zdaniem ekipy, które spadły klasy A - będą w stanie powalczyć o awans, a już na pewno o pozycję w górnej części tabeli. Może któraś z ekip: Radlna lub Łękawica w końcu odpali? Kto wie.. Wydaje nam się, że na typowanie drużyn do awansu musimy poczekać co najmniej kilka kolejek.

 

Mecz kolejki

W naszej opinii - najciekawiej zapowiada się spotkanie w Wielkiej Wsi. Zryw, który prawie do końca minionego sezonu liczył się w walce o awans do klasy A - zmierzy się w pierwszej kolejce, na własnym boisku z Ciężkowianką Ciężkowice. Myślimy, że dla spadkowicza będzie to dobry sprawdzian - jak odnajdzie się na tym poziomie rozgrywkowym.

 

Ciekawym spotkaniem może być również starcie w Lisiej Górze, gdzie miejscowy Orzeł będzie gościł KS Radlną. Goście to drużyna, po której można spodziewać się wszystkiego, natomiast z drugiej strony jesteśmy ciekawi na ile plotki o wzmocnieniach Lisiej Góry - są prawdziwe.

PG
Komentarze