13-04-2022 19:12
Metal Tarnów w 1/4 Finału Pucharu Polski MZPN!

Metal Tarnów wygrywa na własnym terenie z MKS Poprad Muszyna! Tym samym drużyna z Tarnowa melduję się w 1/4 Finału Pucharu Polski na szczeblu MZPN, gdzie zmierzy się z KS Wieczysta Kraków!

 

Metal Tarnów, który wciąż liczy się w walce o utrzymanie w IV lidze - podejmował dziś na własnym terenie MKS Poprad Muszna w ramach 1/8 Finału Pucharu Polski MZPN. Biorąc pod uwagę, w jakiej sytuacji w lidze są popularne gawrony, chyba nikt nie stawiał ich w roli faworyta do awansu w tym zestawieniu. Chociaż jeśli chodzi o sytuację w ligowej tabeli, to ta dla Popradu też nie jest zbyt dobra i ekipa z Muszyny również pewna gry w IV lidze w sezonie 2022/23 być nie może.

 

Wracając jednak do starcia Pucharowego, to 90 minut nie wyłoniło zwycięzcy. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem 1:1 i do wyłonienia ekipy, która awansuje dalej potrzebne były - no właśnie - co było potrzebne, aby wyłonić zwycięzcę? Według informacji zawartych na stronie Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, mecze 1/8 Finału "W przypadku remisu po 90 minutach dogrywka i ewentualne rzuty karne." - powinny dać zawodnikom dodatkowe 30 minut gry. W tym spotkaniu jednak, wraz z końcem regulaminowych 90 minut - rozpoczeła się seria rzutów karnych. Czy ktoś popełnił błąd? Jeśli tak, to kto? - Tego nie wiemy, wiemy jednak, że z awansu do 1/4 cieszy się dziś ekipa Metalu Tarnów, która w serii jedenastek pokonała Poprad 4:1.

W kolejnej rundzie rywal nie byle jaki - bo naszpikowana gwiazdami ekipa Wieczystej Kraków! Będzie to na pewno fajna okazja, by sprawdzić swoje umiejętności w starcu z popularna ekipą z Krakowa!

Metal Tarnów 1:1 MKS Poprad Muszyna (4:1 - po rzutach karnych)

PG
Komentarze