09-04-2022 10:11
Zapowiedź kolejki A klasa Żabno
Podobne tematy:

Tylko dwa mecze odbyły się w ramach ubiegłotygodniowej kolejki. Gra została podjęta na boiskach w Grądach i sąsiadujących z nimi Dąbrówkach Breńskich. Tym razem mamy nadzieję na rozegranie pełnej serii gier.

Zacznijmy od meczu w Dąbrówkach Breńskich. Tam przyjechał totalny autsajder ligi, przedostatnia drużyna w tabeli, LZS Wójcina. Okazało się, że to goście po ostatnim gwizdku sędziego cieszyli się ze zdobycia 3 punktów, a gospodarze muszą przełknąć gorycz porażki. Ostatecznie Wójcina wygrała skromnie, bo 1:0.

W Grądach natomiast miał miejsce mecz kolejki nie tylko A klasy Żabno, ale w regionie tarnowskim i nie tylko. Wicelider z Odporyszowa mógł pomyśleć, że przyjedzie, zgarnie łatwe 3 punkty, przeskoczy w tabeli Łukovię (mieli tyle samo punktów, ale Łukovia miała przełożony swój mecz) i spokojnie zje niedzielny obiad. Tymczasem Ava zagrała świetne spotkanie, pokazała twarz z poprzedniego - bardzo udanego - sezonu i niemal wygrała. Dwa gole z rzutów wolnych zdobył kapitan Paweł Czupryna, dając sygnał do walki o 3 punkty. Niestety, nie udało się zgarnąć ani jednego. Różnicę zrobił Konrad Wołoszyn. Zdobył hattricka, z czego dwa gole w samej końcówce: w 87. minucie na 4:4, a w 90. minucie ustalił wynik spotkania na 4:5 dla gości.

Ava skończyła mecz bez punktów, ale przy takiej grze na pewno mogą zaskoczyć tej wiosny. W tej kolejce zmierzą się z zespołem z Luszowic, z którym sąsiadują w tabeli.

Ciekawym starciem może być też mecz Unii Niedomice z Łęgovią Łęg Tarnowski czy LZS Wójcina - Radłovia II Radłów. To również ekipy będą blisko siebie w tabeli, więc ewentualna wygrana jednej z nich będzie skutkować uzyskaniem przewagi, natomiast przegrany sprawi sobie dużo problemów. Pod tym względem jest to naprawdę interesująca runda gier.

Zdecydowanymi faworytami swoich starć są liderzy - Łukovia Łukowa zagra z Iskrą Dąbrówki Breńskie, a Ikar Odporyszów podejmie LZS Mędrzechów. Jakikolwiek inny wynik niż wygrane gospodarzy będą sporą niespodzianką.

Unia Niedomice - Łęgovia Łęg Tarnowski 10 kwietnia, 14:00
LKS Wietrzychowice - Strażak Karsy 9 kwietnia, 17:00
LUKS Wola Radłowska - Dunajec Konary 9 kwietnia, 13:00
Łukovia Łukowa - Iskra Dąbrówki Breńskie 10 kwietnia, 11:00
LZS Wójcina - Radłovia II Radłów 10 kwietnia, 11:00
LZS Luszowice - Ava Grądy 10 kwietnia, 11:00
Ikar Odporyszów - LZS Mędrzechów 10 kwietnia, 17:00
LKS Szarwark - FC Pawęzów 9 kwietnia, 17:00