21-03-2022 06:55
Druga wygrana Jaskółek z rzędu!

Kolejna wygrana Jaskółek! Piłkarze z Tarnowa, drugi raz z rzędu pokonali zespół z czołówki. Tym razem Unia Tarnów zgarnęła 3 punkty, wygrywając na boisku Chełmianki. Kluczową akcją dla przebiegu całego spotkania była akcja z 67 minuty, gdzie po szybkiej kontrze, świetnie w polu karnym zachował się Sebastian Jacak i strzałem pod poprzeczkę pokonał Ciołka. Po drugiej wygranej z rzędu, Unia awansowała na 8 pozycje i ze spokojem, może spoglądać teraz w górę tabeli. Chełmianka natomiast spadła na 5 lokatę. W następnej odsłonie III ligi, Chełmianka zmierzy się z Koroną Rzeszów, a Unia zagra u siebie z kolejną mocną ekipą. Do Tarnowa przyjedzie ŁKS Łagów, który po przerwie zimowej również zanotował 2 zwycięstwa. Warto przypomnieć, że w pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi ekipami, lepsza była Unia która dość niespodziewanie wygrała w Łagowie 5:3!

Poniżej składy, skrót video oraz zapis z konferencji prasowej.

Chełmianka Chełm – Unia Tarnów 0:1 (0:0)

Bramka: Jacak (67).

Unia Tarnów: Zając – Matyjewicz(Węgrzyn 74’), Kajpust, Sierczyński – Łazarz(Nytko 74’), Orlik, Jacak, Mida (60′ Dubas) – Wardzała (60′ Biś), Biały, Sojda (Putin 84’)

Chełmianka: Ciołek – Ł. Mazurek, Kanarek (77 Dziubiński), Budzyński, Wiatrak, Brzozowski (77 Giletycz), Bednara (59 Wójcik), Czułowski, Skoczylas (90+2 Jeż), Bonin, Kahsay.

Żółte kartki: Brzozowski, Kahsay, Kanarek, Wiatrak – Łazarz, Matyjewicz.

Sędziował: Karol Wójcik (Mińsk Mazowiecki)