19-10-2021 11:26
Podsumowanie XI kolejki Keeza Klasa A
Coraz ciekawiej robi się w czołówce Keeza Klasa A. Co prawda lider z Koszyc Wielkich w 11. kolejce powiększył przewagę - to za ich plecami szykuje się arce ciekawa walka o podium na zakończenie rundy jesiennej. Co wydarzyło się w miniony weekend w Serie A? Szeroka odpowiedź na to pytanie zawarta jest poniżej ;)

Orzeł Lisia Góra - WKS Siemiechów 1:1 (0:1)
Bramki: 73' Schab | 33' Pres

Niecodzienny wynik w rozgrywkach Keeza Klasa A. Lisia Góra zremisowała na własnym terenie z WKS Siemiechów 1:1. Choć zdecydowanym faworytem tego starcia była ekipa gości - co też potwierdzali grą w pierwszej połowie. To gospodarze z Lisiej Góry w drugiej części gry zdołali wyrównać stan gry. Remis Siemiechowa wykorzystała Pogórska Wola, która przeskoczyła ich w ligowej tabeli.

Olszynka Ołpiny - Pogoria Pogórska Wola 0:3 (0:1)
Bramki: 40' Grela, 51' Tworek, 67' Kulas

Pogórska Wola dalej kroczy szlakiem zwycięstw. Tym razem zawodnicy Pogorii na ciężkim terenie z łatwością ograli drużynę Olszynki Ołpiny. Dla gości to 6 zwycięstwo z rzędu i po słabym początku sezonu, przemieszczają się coraz wyżej w ligowej tabeli. W chwili obecnej zajmują już czwartą lokatę - a do drugiej w tabeli Gosłavii tracą zaledwie 4 punkty.

Błękitni 1947 Tarnów - Ciężkowianka Ciężkowice 3:0 (0:0)
Bramki: 59' Kluba, 72', 80' Wójtowicz

Ciężkowice wciąż nie potrafią udźwignąć ciężaru Keeza Klasy A. Już w minionym sezonie można było zauważyć, że w tej drużynie dzieje się coś złego. Jednak dopiero obecny sezon jest tego potwierdzeniem. Spadkowicz z ligi okręgowej przegrał spotkanie wyjazdowe z beniaminkiem ligi w stosunku 3:0. Dla Ciężkowic była to 9 porażka w tym sezonie.

LKS Koszyce Wielkie - KS Ryglice 8:4 (6:1)
Bramki: 23', 38' Kras, 41', 47' Okoński, 43' Reczek, 45' Trzaskowski, 58' Kuczek, 26' Zwoleń (samobój) | 4' Baszczewski, 80' Cetnarowski, 83' Stańczyk, 84' Stojak

Lider Keeza Klasa A odnotował kolejne pewne zwycięstwo. Tym razem na własnym terenie rozbili outsidera rozgrywek z Ryglic aż 8 do 4. Koszyce Wielkie - wykorzystując porażkę Gosłąwic - powiększyły swoją przewagę w tabeli. Na 4 kolejki przed zakończeniem rundy jesiennej - podopieczni trenera Okońskiego mają przewagę 5 punktów nad drugą w tabeli Gosłavią.

KS US Śmigno - Iskra Tarnów 5:3 (3:1)
Bramki: 10', 15' D.Pacura, 41' K.Pacura, 46', 65' Domagała | 11' Tomasiewicz, 70' Kubala, 84' Partyka

Wbrew naszym przewidywaniom - Śmigno pokonało na własnym terenie Iskrę Tarnów. Początek tego spotkania był bardzo dynamiczny. W pierwszym kwadransie padły już trzy bramki - dwie z nich były autorstwem Dawida Pacury i to za jego sprawą Śmigno dwukrotnie wychodziło na prowadzenie. Za drugim razem gospodarze tego prowadzenia nie oddali już do końca - pewnie wygrywając na własnym terenie.

Dunajec Mikołajowice - LKS Wierzchosławice-Ostrów 3:0 (1:0)
Bramki: 5' Tadel, 55' Sumara, 90+1' Kusion

Mikołajowice chyba w końcu odnalazły receptę na dobrą gry. Dunajec tym razem pewnie pokonał na własnym terenie LKS Wierzchosławice-Ostrów, tym samym notując już czwarte spotkanie bez porażki. Choć ich pozycja w tabeli wciąż nie jest zbyt wysoka - to zdecydowanie ta ekipa jest na dobrej drodze, aby ową pozycję poprawić.

Biała Lubaszowa - Victoria Koszyce Małe 6:2 (0:1)
Bramki: 50' Dziubaczka, 52' Kwaśny, 64' Myjkowski, 81' Wątroba, 89' Gryzło, 90+3' Kita | 27' Wajda, 60' Jarosz

Koszyce Małe wysoko zostały pokonane na wyjeździe przez drużynę z Lubaszowej. O ile przebieg pierwszej połowy raczej nikogo dziwić nie może. To to, co wydarzyło się w drugiej części gry - budzi już wiele pytań. Koszyce w pierwszej połowie - zdołały pokonać bramkarza gospodarzy - co też dawało im prowadzenie po 45. minutach. W drugiej połowie - Koszyce dołożyły jedno trafienie, jednak ich rywale do siatki trafiali aż 6-krotnie. Tym samym Biała w 45 minut rozbiła swoich rywali.

LKS Zgłobice - Gosłavia Gosławice 3:2 (1:1)
Bramki: 28', 65' Czarnik, 57' Grzywa | 17', 64' Kwater

Jak na hit kolejki przystało - emocji nie zabrakło. Lepiej w to spotkanie weszła ekipa Gosłavii, która już w 17 minucie wyszła na prowadzenie. Gospodarze jednak bardzo szybko wyrównali stan gry. Drugą część spotkania natomiast lepiej rozpoczęły Zgłobice. Analogicznie jednak jak w pierwszych 45. minutach - goście szybko wyrównali stan gry. W 64. minucie Gosławice cieszyły się z bramki dającej im remis w tym starciu, natomiast minutę później gospodarze cieszyli się ze zwycięskiej bramki. Wynik tego spotkania zbliżył nieco Zgłobice do drugiego miejsca, tym samym oddalił Gosłavie od pierwszego.