16-09-2021 06:12
IX Kolejka IV Ligi Zachód - Podsumowanie

Jak cień za zespołem Wieczystej podąża w sezonie 2021/2021 jak dotąd Unia Oświęcim. W prawdzie, Unia nie wygra w tak okazały sposób jak faworyt rozgrywek, ale należy mocno docenić fakt, że po 9 kolejkach są oni w stanie, utrzymać tempo Wieczystej. W rozgrywanych w środowe popołudnie meczach, nie zabrakło niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów wydarzeń. KS Wieczysta po ostatniej wpadce, rozgromiła 5:0 Pcimiankę, a wspomniana wcześniej ekipa z Oświęcimia - skromnie, ale pokonała Jutrzenkę 1:0, po trafieniu Szewczyka. Prawdziwy thriller miał miejsce w Myślenicach, gdzie gośce z Ryczowa w 86 minucie wyszli na prowadzenie 2:3, mogło się wydawać, że jest już po meczu. Tak się nie stało, a Dalin w 90 minucie miał idealną okazję, aby wyrównać stan meczu. Sędzia podyktował wapno dla gospodarzy, lecz strzał Kałata obronił Kawaler, czym uratował 3 punkty dla swojego zespołu. Emocji nie zabrakło również w Jawiszowicach, gdzie miejscowy LKS, po trafieniu Korczyka w 90 minucie zgarnął 3 oczka, wygrywając z Wiślanką Grabie. Ciekawie było też w Trzebinii, gdzie MKS zmierzył się z Tempem. Gospodarze prowadzili 2:1, aby ostatecznie przegrać to spotkanie. Tutaj kluczowe okazały się zmiany, które przeprowadził szkoleniowiec Tempa i obudził swoją drużynę. W pojedynku Chełmka z Sokołem Baranówka, długo utrzymywał się remis. Ostatecznie pełną pulę zgarnęli goście, a do wygranej przybliżyło ich trafienie Stepankova, który zdobył bramkę 10 min po wejściu na boisko. W starciu zespołów z końca stawki, rezerwy "Brązowych" skromnie, jednobramkowo pokonały Clepardię, strzelając bramkę tuż przed końcem meczu.  Prawdziwą wisienką na torcie IX kolejki, był mecz w Andrychowie. Spotkanie Beskid - Wiślanie to istny rollercoaster, gdzie działy się niemożliwe rzeczy. Goście koniec końców dopisali do swojego konta 3 punkty, jednak prowadząc 0:2 na wyjeździe i grając w przewadze 11 na 9, nie można sobie pozwolić - na stratę dwóch bramek. Beskid grając w podwójnym osłabieniu wyrównał stan meczu, doprowadzając do remisu 2:2, ale ich starania poszły na marnę, gdyż stracili gola - w ostatnich minutach meczu.

9 Kolejka IV-ligi Małopolskiej Grupy Zachodniej

LKS Jawiszowice - Wiślanka Grabie 3:2

Bramki: Herman 15, Radomski 53 karny, Korczyk 90 - Drabik 38, Nowak 85

Wieczysta Kraków - Pcimianka Pcim 5:0

Bramki: Peszko 20, 31, Majewski 52, Bąk 54, Misak 57

Wieczysta: Plewka - Michalski, Kołodziej, Jampich - Bąk (59 Burliga), Pietras (77 Frańczak), Gamrot (80 Guzik), Kumah (64 Linca) - Misak, Majewski, Peszko (72 Szewczyk).
Pcimianka: Jękot - Chochlinski, K. Pandyra, Kowalczyk, Friday - Kolbiarz (70 Motłoch), Chlebda (59 Kuczek), Mizera, Kłusek (87 Dziadkowiec), D. Pandyra - Sołtys.
Sędziował: Marek Kowalik (Żabno)

Dalin Myślenice - Orzeł Ryczów 2:3

Bramki: Górecki 55 karny, Wojtan 75 – Zięba 44, Wąchała 80, Wojcieszyński 86 karny.

W 90 min rzut karny dla Dalinu wykonywał Kałat, jego strzał obronił Kawaler.

Beskid Andrychów - Wiślanie Jaśkowice 2:3

Bramki: Nagi 66, 72 - Monsuru 14, 60, Bierówka 90

Beskid oba gole zdobył, gdy grał już w dziewiątkę - czerwone kartki (po dwóch żółtych) dostali Koim w 53 min i Karcz w 62 min

Unia Oświęcim - Jutrzenka Giebułtów 1:0

Bramka: M. Szewczyk 68

Słomniczanka Słomniki - TS Węgrzce 4:0

Bramki: Kozieł 5, 25, 75, Skrzypek 20 karny

MKS Trzebinia - Tempo Białka 2:3

Bramki: Szczurek 8, Wierzba 37 – Gruca 14, Hutyria 63, Puzik 72 karny

MKS:Wróbel, Kalinowski, Ruczyński, Kurek, Szczurek (85’ Mrożek), Kowalik, Wierzba (60’ Mendela), Garlacz (75’ Wnuk), Górka, Martyniak, Horawa(85’ Baran)

Tempo: Wałach - Mentel (46. Woźny), Groń, Marek, Gruca - Puzik, Wacławik, Motor, Piekarczyk (46. Rupa), Janeczek (46. Palarczyk) - Hutyria (87. Madziała)