18-05-2021 07:45
XXII Kolejka IV Ligi - PODSUMOWANIE
Podobne tematy:

Podsumowanie 22 kolejki IV-ligi Małopolskiej Wschód [15.05 - 16.05.2021r.]

Dwie sensacje oraz jedna duża niespodzianka! Tak w skrócie możemy podsumować pierwszą kolejkę, po podzieleniu tabeli. Sensacją musimy nazwać wyniki tarnowskich ekip, które w fatalnym stylu zaprezentowały się w swoich starciach. Pisaliśmy, że Unię Tarnów czeka prawdziwy test mocy w Gorlicach. Okazało się, że Glinik wyrósł nam na rycerzy "wiosny", a Unia oddaliła się od pierwszej pozycji. Zespół z Glinika to prawdziwa zmora Jaskółek, piłkarze z Tarnowa w pojedynkach z rywalem - zdobyli okrągłe 0 punktów. Glinik ewidetnie jest w gazie, w kolejnym w starciu zmierzy się z Limanovią i nie boimy się tego powiedzieć - będzie w tym meczu faworytem. 

Druga niespodzianka to oczywiście wygrana Popradu Rytro na boisku Tarnovii. Zawodnicy z Rytra wygrali uwaga.. swoje 2 spotkanie w tym sezonie. Nie poprawia to ich sytuacji w tabeli, jednak doceniamy grę do końca i sportową postawę. Co do Tarnovii, to trzeba uznać taki rezultat za kompromitację. Masa niewykorzystanych sytuacji, przestrzelony rzut karny. Mamy wrażenie, że za problemami w klubie, idą również wyniki sportowe. Od kilku tygodni Tarnovia robi wszystko, aby do ostatniej kolejki "walczyć o spadek".

Duża niespodzianka - to wygrana rezerw Bruk-Betu Niecieczy z Limanovią Limanowa. O ile twierdza Limanowa straszyła przez większość sezonu rywali, tak od tygodnia nazwa nadaje się do zmiany. Po porażce 0:3 z Unią, przyszedł czas na łomot 1:3 z rezerwami I-ligowca. Czy to efekt meczów co 3 dni? Czy coś się w Limanovii zacięło? Młodzież z Niecieczy w końcu zdobyła 3 punkty i razem z Glinikiem, ściga się w tym momencie o 6 pozycję.

Spore kłopoty mieli faworyci rozgrywek. Poprad Muszyna do 79 minuty przegrywał u siebie z Metalem. Mocna końcowka, zdobyte 3 gole i punkty zostały w Muszynie. Śmiało mozna powiedzieć, że to własnie takie zwycięstwa, są często na wagę "awansu", a w tym przypadku gwarancji gry w meczu barażowym. Osłabiony brakiem kilku podstawowych zawodników Metal -  pozostawił jednak po sobie bardzo dobre wrażenie. Jeśli chodzi o grę do końca, to Lubań również pokazał pazur - grając w osłabieniu zdołali w 89 minucie strzelić drugą bramkę i podnieść 3 punkty na boisku w Słopnicach. Takie wygrane tym bardziej mają swoją cenę w przypadku Popradu i Lubania, gdy Unia i Limanovia straciły punkty. 

Co słychać w dolnych rejonach stawki? Bardzo ważne wygrane odniosły zespoły Okocimskiego oraz Bocheńskiego. Zawodnicy z Bochnii pewnie pokonali Orkan i odskoczyli w tym momencie od strefy spadkowej. Ich sąsiedzi z Brzeska zanotowali drugą wygraną z rzedu, a bezpieczna strefa dająca utrzymanie jest już na wyciągnięcie ręki. Pewna utrzymania wydaje się być juz Watra, która z trenerem Nowakiem kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Grupa spadkowa dalej jest "gęsta", a w grze o "nic" są tylko 3 zespoły. Watra odjechała od reszty stawki, natomiast Poprad Rytro i Rylovia na utrzymanie mają już tylko matematyczne szansę.

Komentarze