14-05-2021 18:52
Keeza Klasa A | Zapowiedź 24. kolejki!

Nie ma czasu na odpoczynek w rundzie wiosennej w Keeza Klasa A. Dopiero co ochłonęliśmy po środowych spotkaniach, a już jutro czeka nas początek kolejnej kolejki. Sprawdzamy czego możemy się spodziewać w 24. serii spotkań Tarnowskiej Serie A!

 
Czy doczekamy się zwycięstwa KS Raldnej? Takie pytanie nasuwa się przed każdą kolejką. Jeśli zawodnicy tej drużyny jeszcze marzą o utrzymaniu w llidze - muszą sięgnąć po trzy punkty w nadchodzącej serii spotkań. Co prawda czeka ich spotkanie wyjazdowe, jednak z rywalem, który również radzi sobie bardzo kiepsko. Mowa tutaj o drużynie  LKS Wierzchosławice-Ostrów.
 
Pogórska Wola, która po pierwszej rundzie zajmowała pierwsze miejsce w tabeli - w chwili obecnej spadła już na czwarte. Na pewno gracze tej drużyny w nadchodzącej kolejce będą zdeterminowany, by powrócić na zwycięską ścieżkę - jednak czeka ich nie lada wyzwanie. W 24. kolejce ekipa z Pogóskiej Wolu uda się na wyjazd do Zgłobic. Ich rywale również zajmują miejsce w tabeli, które na pewno ich nie satysfakcjonuje. Co więcej, w ostatnich spotkaniach LKS nabrał nieco wiatru w żagle i na pewno w tym spotkaniu postarają się, aby podtrzymać serię zwycięstw.
 
Obecnego lidera rozgrywek czeka wyjazd do Śmigna. Gospodarze tego starcia już niejednokrotnie pokazywali w tym sezonie, że są w stanie powalczyć z każdym. KS US korzystając z atutu własnego boiska na pewno nie będzie łatwym kąskiem dla przyjezdnych i podopieczni trenera Gierałta będą musieć się napracować, aby utrzymać przewagę w tabeli ligowej.
 
Kolejnego ciekawego spotkania spodziewamy się z udziałem Iskry Tarnów, która w rundzie wiosennej prezentuje się naprawdę z dobrej strony. Tym razem w Tarnowie gościć będą Koszyce Wielkie, które również w serii rewanżowych spotkań radzą sobie całkiem nieźle. Obie ekipy nie mają nic do stracenia, więc niewątpliwie możemy być świadkami ciekawego starcia.
 
Pomimo spotkanie wyjazdowego, wicelider Tarnowskiej Klasy A będzie w tej kolejce zdecydowanym faworytem. Olszynka Ołpiny rozegra swoje spotkanie w Mikołajowicach, gdzie będzie próbowała potwierdzić swoją dobrą dyspozycję. Pomimo tego, że według redakcji goście będą zdecydowanym faworytem, to dobrze wiemy, że na dużym boisku w Mikołajowicach lubią dziać się dziwne rzeczy. 
 
Beniaminek rozgrywek z Lubaszowej w 24. kolejce będzie gościł na własnym terenie ekipę z Lisiej Góry. Jeśli chodzi o występy gości w ostatnich spotkaniach - to pozostawiają one na pewno sporo do życzenia. W maju Orzeł stracił aż 19 bramek! Zdecydowanie potrzebna jest poprawa gry w defensywie, jeśli goście chcą powalczyć o ligowe punkty na boisku w Lubaszowej.
 
Imponuje w ostatnim czasie forma Gosłavi Gosławice, która w chwili obecnej zajmuje trzecie miejsce ze stratą zaledwie 4 punktów do lidera. W tej serii spotkań w roli gospodarza wystąpią przeciwko WKS Siemiechów. Rywal na pewno niewygodny, jednak w obecnej dyspozycji to zdecydowanym faworytem będzie ekipa gospodarzy.
 
Na koniec mamy bardzo ważne spotkanie w kontekście utrzymania się w lidze. Wciąż nie wiadomo ile drużyn poleci do B-klasy, jednak jeśli Koszyce Małe chcą być spokojne o utrzymanie to niewątpliwie w starciu z Ryglicami muszą powalczyć o komplet punktów. Tym bardziej że niedawny remis z liderem rozgrwek - zstał rozliczony jako walkower na korzyść Rzepiennika.
PG
Komentarze

  • 2 miesiące temu Malosrolska

    Już drugi raz pomijacie Olszynkę w zapowiedzi brawo za rzetelność :)

  • 2 miesiące temu Redakcja

    Faktycznie! Dziękujemy za słuszną uwagę! Do druku przesłana została wersja robocza🤦‍♀️