30-07-2020 15:16
Inauguracja V Ligi Tarnów I
fot.: Henryk Świerczek

Rekordowo wcześnie, bo już 1 sierpnia na boiska wybiegną zawodnicy tarnowskiej „Okręgówki”. Po awansie do wyższej ligi Metalu Tarnów można zauważyć brak zdecydowanego faworyta do wygranej w nadchodzącym sezonie.

Z pewnością w walce o pierwsza lokatę liczyć będzie się ekipa Dunajca Zakliczyn, który sezon rozpocznie na boisku w Niedomicach. Gospodarze po poprzednim sezonie, w którym wyszarpali 2 punkty, dostali szansę na rehabilitację unikając degradacji. Jednym z ciekawiej zapowiadających się meczów będzie mecz beniaminka z  Rzuchowej z LKS Ładna. Transfery, dobre zarządzanie klubem oraz wysokie ambicje przemawiają tutaj za wygraną domowników. Do zespołu z Szczucina przyjeżdża drużyna Dunajca Zbylitowska Góra. Obie ekipy zajęły sąsiednie miejsca w ubiegłym sezonie więc zapowiada się wyrównany i zacięty mecz w okolicach remisu. Ostatnie sobotnie spotkanie to pojedynek podopiecznych Andrzeja Wójcika – Pogórze Pleśna z Ciężkowianką. Tutaj po ciężkim boju przeczuwamy wygraną Pogórza. W pierwszym niedzielnym spotkaniu borykająca się z problemami kadrowymi Dąbrovia będzie miała spore problemy, aby wywieźć punkty ze stadionu Olimpii Wojnicz. Ostatnie spotkania kończące I kolejkę to mecze derbowe, w których większe szanse dajemy drużynom własnego boiska. Posiadająca niemałe problemy Tuchovia rozgrywała w poprzednim sezonie swoje mecze na boisku przyszłego rywala, co może w pewnym stopniu pomóc w sprawieniu niespodzianki z zespołem z Gromnika. Po tak długiej przerwie spowodowanej pandemią meczę mogą obfitować w niespodzianki, a to właśnie największy urok najpopularniejszej dyscypliny na świecie.

(Zapraszamy do kontaktu drużyny w celach ustalenia kadr zespołów oraz informacji o klubie. Działamy przede wszystkim dla Was i chcielibyśmy razem z Wami tworzyć ten projekt.)

     
       
       

LKS Rzuchowa – LKS Ładna                             1 sierpnia 17:00  typ redakcji:   1

Wisła Szczucin – Dunajec Zbylitowska Góra       1 sierpnia 17:00 typ redakcji:    X

Unia Niedomice – Dunajec Zakliczyn                  1 sierpnia 17:30 typ redakcji:  2

Olimpia Wojnicz – Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska 2 sierpnia 15:00  typ redakcji: 1

MLKS Żabno – Ikar Odporyszów                        2 sierpnia 17:00 typ redakcji: 1

GLKS Gromnik – Tuchovia Tuchów                      2 sierpnia 17:00 typ redakcji: 1

Zorza Zaczarnie – LUKS Skrzyszów                    2 sierpnia 17:30 typ redakcji:  1

Pogórze Pleśna – Ciężkowianka Ciężkowice        2 sierpnia 18:00 typ redakcji: 1

LKS Szynwałd – Pauza

GA
Komentarze