07-11-2020 10:05
Zapowiedź 14. kolejki A klasy
fot: A.D. Photography

Kolejny weekend i kolejne ligowe zmagania przed nami. Sprawdzamy dla was co ciekawego czeka nas w Tarnowskiej A-klasie. Koniec rundy jesiennej coraz bliżej. Pozostały już tylko dwie kolejki a ciągle nie wiadomo kto zakończy rundę jesienią na pozycji lidera. 

Jeśli chodzi o pierwsze miejsce w tabeli, to niewątpliwie hitem kolejki będzie starcie w Rzepienniku, gdzie beniaminek podejmować będzie lidera rozgrywek z Pogórskiej Woli. Jest to bardzo ważne starcie w kontekście walki o końcowy układ tabeli na koniec rundy jesiennej. Na ewentualne potknięcie Pogorii, czeka Olszynka Ołpiny, którą tym razem czeka wyjazd do Śmigna, gdzie powalczą o kolejne ligowe zwycięstwo.

Na przełamanie czeka drużyna ze Zgłobic i chyba w 14. kolejce będą mieć do tego idealną okazję. Bo choć oczywiście nie lekceważymy ekipy z Mikołajowic, to jednak patrząc obiektywnie na zdobycz punktową tych ekip, to zdecydowanym faworytem będą gospodarze tego spotkania. Bardzo interesująco zapowiada się również spotkanie w Gosławicach, gdzie miejscowa Gosłavia podejmować będzie ekipę z Lubaszowej. Jest to tym bardziej ciekawe starcie, że oba zespoły do tej pory zgromadziły taką samą liczbę punktów. 

W ostatnich dwóch kolejkach Rzepennik pokonał po 10:0 zespoły z Radlnej i Ryglic. To właśnie starcie tych dwóch ekip czeka nas w Radlnej. Choć dobrze wiemy, że gospodarze nie radzą sobie w tym sezonie - to jednak ekipa z Ryglic również miewa swoje problemy. Jesteśmy ciekawi, jakim rezultatem zakończy się to spotkanie, gdzie ciągle czekamy na przełamanie zawodników z Radlnej. W końcu DERBY! Do 14. kolejki musieliśmy czekać na derbowe starcie Koszyc. Gospodarzem będą Koszyce Małe, jednak faworytem na pewno Wielkie, które po zmianie trenera złapały wiatr w żagle. Żałować można tylko tego, że stało się to dopiero pod koniec rundy. Oczywiście nie chodzi nam o zmianę trenera, tylko o to, że dorobek punktowy Koszyc Wielkich w tej rundzie mógł być znacznie większy na tym etapie rozgrywek.

Ciekawi jesteśmy również starcia Iskry Tarnów, którą tym razem czeka wyjazd do Wierzchosławic. Ekipa z Tarnowa coraz częściej pokazuje wszystkim, że potrafi powalczyć o punkty z każdym i naszym zdaniem to właśnie goście będą faworytem w tym starciu. Na koniec w naszym rozkładzie mamy mecz w Siemiechowie. Na ten ciężki teren tym razem wpadnie Lisia Góra, którą niestety w tym starciu widzimy jako drużyna przegrana. Jednak Tarnowska klasa A ma to do siebie, że lubi nas zaskakiwać i właśnie za to ją kochamy!


PG
Komentarze

  • 2 miesiące temu Michał R

    Do boju Rzepiennik!