31-10-2020 09:31
Zapowiedź 13. kolejki A klasy
fot.: Henryk Świerczek

Do końca drżeliśmy czy nie odwołają grania w 13. kolejce Tarnowskiej A-klasy. Ale nic z tych rzeczy! Gramy dalej - tak więc oczywiście zapraszamy Was na zapowiedź kolejki Tarnowskiej Serie A. Co czeka nas w 13. serii spotkań?

Wszystkie emocje z 13. kolejki Tarnowskiej A-klasy zostały skumulowane dziś. Bowiem wszystkie starcia zaplanowane są na sobotnie przedpołudnie. O godzinie 13:00 pierwszy gwizdek zabrzmi na 6 boiskach Serie A, tylko jeden mecz zacznie się godzinę później. W tej kolejce jak w poprzedniej rozegrane zostanie jedno spotkanie mniej, gdyż mecz w Lisiej Górze został przełożony na 21 listopada.

Naszą zapowiedź zaczynamy od starcia drużyn LKS Olszynka Ołpiny z Victoria Koszyce Małe. Tutaj faworyta chyba nie trzeba wskazywać, bowiem pewniakiem do zwycięstwa są oczywiście gospodarze. Koszyce Małe nie radzą sobie najlepiej w obecnym sezonie Tarnowskiej Klasy A, natomiast ich dzisiejszy rywal radzi sobie znakomicie. Po 12. kolejkach zajmują drugie miejsce w tabeli, ze stratą zaledwie jednego punktu do lidera. Choć w A-klasy kochamy nieprzewidywalne rozstrzygnięcia, to dziś nie widzimy innej opcji jak zwiększenie dorobku punktowego Olszynki Ołpiny.

Kolejnym spotkaniem gdzie bez trudu można wskazać faworyta, to starcie KS Radlnej z KS Rzepiennik Strzyżewski. Tutaj akurat w roli zdecydowanego faworyta wystąpi drużyna gości, która w miniony weekend rozgromiła na własnym terenie KS Ryglice 10:0. Gospodarze totalnie nie potrafią odnaleźć się w tym sezonie. Choć cicho wierzymy, że każda zła passa musi mieć swój kres, to jednak w tym meczu każdy inny wynik jak zwycięstwo Rzepiennika, sprawi, że będziemy przecierać oczy ze zdumienia.

Dalej w rozkładzie udamy się do Ryglic, gdzie w roli gości pojawi się ekipa z Gosławic. Tutaj ciężko określić faworyta. Gospodarze na pewno będą chcieli zrobić wszystko, by zmazać plamę po zeszłotygodniowym blamażu. Natomiast zawodnicy z Gosławic mieli okazję odpocząć przez przełożone spotkanie. Jesteśmy ciekawi czy ten odpoczynek zadziała na nich pozytywnie i pozwoli sięgnąć po trzy punkty w meczu wyjazdowym.

Pogórksa Wola, która przesiaduje obecnie na fotelu lidera Tarnowskiej A-klasy, kolejne spotkanie rozegra na własnym terenie. W 13. kolejce będą gościć drużynę z Siemiechowa. Wszyscy dobrze wiemy jak ciężko rozgrywa się spotkania na schowanym w lesie-boisku w Pogórskiej Woli. Choć Siemiechów niejednokrotnie już pokazywał, że może powalczyć z każdym w tej lidze, to dziś będzie im bardzo ciężko powalczyć o ligowe punkty.

Zgłobice, które od początku sezonu szły jak burza - pokonując rywala za rywalem. Ewidentnie zawodnicy tej drużyny złapali zadyszkę, bo dwa ostatnie ich mecze zakończyły się porażką. Przełamania szukać będą w Tarnowie, gdzie zmierzą się z tamtejszą Iskrą. Ciężko przewidzieć czego można spodziewać się po gospodarzach, jednak mimo gorszej serii gości, to jednak LKS Zgłobice wystąpią w roli faworyta.

Kolejnym spotkaniem w rozpisce, jest starcie w Mikołajowicach, gdzie tamtejszy Dunajec podejmować będzie Białą Lubaszową. Choć gra gospodarzy wygląda w ostatnich spotkaniach naprawdę nieźle, to jednak nie będą oni faworytem tego spotkania. Beniaminek z Lubaszowej to bardzo mocna ekipa i na pewno do Mikołajowic przyjadą z chęcią zgarnięcia kompletu punktów.

Na koniec mamy mecz, który rozpocznie się później niż pozostałe - o 14:00. Mowa tutaj o starciu Koszyc Wielkich z LKS Wierzchosławice-Ostrów. Gospodarze w miniony weekend pod wodzą nowego trenera sprawili nie lada niespodziankę, pokonując na wyjeździe LKS Zgłobice. Czy zawodnicy z Koszyc pójdą za ciosem i tym razem na własnym terenie sięgną po trzy punkty - tego dowiemy się w okolicach godziny 16, kiedy to zabrzmi ostatni gwizdek. Mamy tylko nadzieję, że nie będzie to ostatni gwizdek w tym roku...

PG
Komentarze