24-10-2020 10:35
To już 12. kolejka Tarnowskiej klasy A! Czego możemy się spodziewać?
fot.: Henryk Świerczek

Miniona kolejka Tarnowskiej klasy A, przyniosła nam wiele ciekawych rozstrzygnięć. A co najważniejsze, przyniosła nam zmianę lidera! Co czeka nas w 12-tej serii spotkań o mistrzostwo Serie A? Zapraszamy na krótki rozkład jazdy!

 

Na początek mamy cztery sobotnie spotkania. Spośród nich najciekawiej zapowiada się starcie w Śmignie. Tam tamtejszy KS US podejmować będzie na własnym boisku obecnego lidera rozgrywek - Pogórską Wole. Goście niewątpliwie złapali wiatr w żagle, choć ich ostatnie zwycięstwa nie były zbyt okazałe, można nawet skusić się na wnioski, że mocno wymęczone. Inaczej było w ostatnim meczu gospodarzy - gdzie Śmigno aplikując 7 bramek z łatwością pokonało outsidera rozgrywek na ich własnym boisku. Jesteśmy ciekawi jak poradzą sobie w starciu z nowym liderem. Kolejne spotkanie to emocje na boisku w Koszycach Małych, gdzie miejscowa Victoria podejmować będzie Lisią Górę. Tutaj spodziewamy się mnóstwo walki na murawie z uwagi na fakt, że obie ekipy są bezpośrednimi sąsiadami w ligowej tabeli. Oznacza to, że obie drużyny nie radzą sobie zbyt dobrze w trwającym sezonie i w walce o utrzymanie każdy zdobyty punkt jest dla nich jak tlen. Czy Koszyce wykorzystają atut własnego boiska i w końcu uda im się zwyciężyć? My uważamy, że tak. Dalej w rozkładzie jazdy mamy mecz w Lubaszowej, tam miejscowa Białą, będzie gościć zawodników Iskry Tarnów.  Ostatnie dziś spotkanie, zostanie rozegrane w Zgłobicach. Tam pod wodzą nowego trenera przyjedzie ekipa z Koszyc Wielkich. Goście w miniony weekend odnotowali już piątą porażkę z rzędu i niewątpliwie na boisku w Zgłobicach będzie im ciężko, by tę serię przerwać. Tym bardziej że gospodarze będę chcieli jak najszybciej odzyskać stracony fotel lidera. W tym problem, że po ostatniej kolejce ich zwycięstwa nie wystarczą - Zgłobice od teraz muszą liczyć na potknięcia swoich bezpośrednich rywali w tabeli.

 

W niedziele A-klasa będzie gościć w trzech miejscach. Na początek czeka nas starcie drużyny LKS Wierzchosławice-OstrówOlszynka Ołpiny. Zdecydowanym faworytem tego spotkania będzie ekipa gości, która w ostatnim czasie radzi sobie znakomicie. Po ostatniej kolejce Olszynka zajmuje 2. miejsce w tabeli, ze stratą zaledwie jednego punktu do lidera. Godzinę później rozpocznie się spotkanie w Siemiechowie, tam o swoje pierwsze ligowe zwycięstwo odniesione na płycie boiska, powalczy KS Radlna. Ciężko nam uwierzyć w to jak wygląda obecny sezon dla zawodników z Radlnej. Jak co tydzień liczmy na ich przełamanie, choć w tym spotkaniu może być o to ciężko. Wszyscy bowiem dobrze wiemy, że Siemiechów nie jest zbyt gościnnym terenem. Kolejkę zamykać będzie starcie KS Rzepiennik Strzyżewski KS Ryglice. Tutaj ciężko wskazać faworyta patrząc na ich ostatnią formę. Ryglice ostatnio grają w kratkę, natomiast gospodarze zdobyły zaledwie punkt w ostatnich dwóch spotkaniach. Mecz rozgrywany na własnym boisku będzie idealną okazją do przełamania.

W 12. kolejce rozegrane ma zostać również spotkanie między drużynami z Gosławic a Mikołajowic, jednak to starcie zostało przelożone na 11. listopada.

PG
Komentarze

  • 2 miesiące temu Daro

    "Kolejkę zamykać będzie starcie KS Rzepiennik Strzyżewski z KS Ryglice. Tutaj ciężko wskazać faworyta patrząc na ich ostatnią formę". KS Rzepiennik - KS Ryglice 10:0 😁😁😁 Fachowcy...