27-04-2023 07:26
Podsumowanie 20 kolejki A-Klasy Żabno
Podobne tematy:

Średnio ponad 4 bramki na mecz można było zobaczyć na boiskach A-Klasy Żabno w ubiegły weekend. Obyło się bez większych niespodzianek ale i te miały miejsce. Poszukujące punktów w walce o utrzymanie zespoły z dołu tabeli solidarnie przegrywają swoje mecze za wyjątkiem rezerw Polanu, które postanowiły urwać punkcik w starciu z Niedomicami!

Aktualnie zajmujące drużyny miejsca na podium pewnie zapisują na swoje konta po 3 pkt. Luszowice gromią 6:0 Wójcinę, Łęgovia w pierwszym meczu tej rundy przed własną publicznością rozprawia się z Karsami 4:1 a liderzy z Szarwarku nie bez trudu, ale pewnie zwyciężają w starciu z ostatnim Mędrzechowem 2:5.

Pawęzów podtrzymuje serię zwycięstw i wygrywa w starciu z Borusową. Wymarzony start spotkania dla gospodarzy, którzy po 10 minutach prowadzili już 2:0. Wisła w 26 minucie zdobywa bramkę kontaktową i sprawa końcowego rezultatu w dalszym ciągu pozostawała otwarta. Zmiana stron przyniosła sporo zmian personalnych, kilka żółtych kartek a w końcówce wykluczenie dla jednego z zawodników gości. Bramek po mimo kilku okazji dla jednych i drugich już nie uświadczyliśmy i czwarte zwycięstwo wiosną Pawęzowa stało się faktem.

Świadkami ciekawego pojedynku byli wszyscy Ci, którzy w sobotnie popołudnie wybrali się do Konar na mecz tamtejszego Dunajca z Wolą Radłowską. W spotkanie zdecydowanie lepiej weszli piłkarze LUKSu, którzy szybko przejmują inicjatywę w spotkaniu co przekłada się na gola już w 10 minucie. Kilka minut przed przerwą nieco pogubione Konary tracą kolejnego gola za sprawą bramki samobójczej. Zmiana stron i krótka przerwa dobrze podziałały na gospodarzy którzy odważniej ruszyli do ataku i po kilku minutach zdobywają oni bramkę kontaktową. Wola zaskoczona obrotem spraw nie przypominała drużyny z pierwszej części meczu a gospodarze w 75 minucie doprowadzają do remisu. Obie drużyny chciały wywalczyć pełną pulę, ale finalnie musiały podzielić się punktami.

Nieoczekiwana strata punktów Unii Niedomice w derbowym pojedynku z rezerwami Polanu. Obie drużyny przez całe spotkanie nie potrafiły odnaleźć drogi do bramki rywala i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Z tego rezultatu z pewnością bardziej zadowoleni powinni być zawodnicy z Żabna.

Wyrównane starcie Wietrzychowic z Dąbrówkami Breńskimi. Przyjezdni odważnie rozpoczęli mecz co poskutkowało bramką w 20 minucie. Z biegiem czasu inicjatywę w spotkaniu przejmowali zawodnicy Wietrzychowic którzy jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Zmiana stron to już wyraźna przewaga gospodarzy i kilkanaście minut przed końcowym gwizdkiem Wietrzychowice przechylają szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Do ostatnich sekund rezultat w meczu Grądów z Łukovią pozostawał nierozstrzygnięty, chociaż Ava prowadziła już 3:0, ale po kolei. Szybkie dwie bramki gospodarzy i pełna kontrola spotkania. Po zmianie stron zawodnicy jeszcze dobrze nie zdążyli ponaciągać getrów, a Adam Knaga zdobył już drugą bramkę w tym meczu i wyprowadza swój zespół na trzybramkowe prowadzenie. Jeśli ktoś z zebranych kibiców przypuszczał, że to koniec emocji to był w dużym błędzie. Łukowa zaczęła odważniej atakować co znalazło przełożenie na dwie szybkie bramki i na prawie pół godziny przed końcowym gwizdkiem przewaga Avy uszczupliła się tylko do jednej bramki. Mecz się nieco zaostrzył ale nie ma się co dziwić kiedy upływają cenne minuty a oba zespoły marzą o zwycięstwie. Pomimo dogodnych okazji więcej bramek nie zdobyto i punkty zostają w Grądach.

W tabeli liderami pozostają zawodnicy Szarwarku przed Łęgiem Tarnowskim. Roszada na ostatnim szczeblu podium – Luszowice wyprzedzają Niedomice. Ciekawie natomiast wygląda wiosenna dyspozycja zespołów. Grądy i Pawęzów zdobywają wszystkie możliwe punkty a Wola Radłowska ciągle nie zaznała smaku porażki. Mędrzechów jako jedyny pozostaje wiosną bez zdobyczy punktowej. Wójcina i Polan II w rundzie rewanżowej nie potrafiły pokonać swoich rywali.