27-03-2023 21:23
Liga Okręgowa Tarnów: Nowa Jastrząbka lepsza od Skrzyszowa

Liga Okręgowa Tarnów

KS Nowa Jastrząbka Żukowice  2:0 (1:0)  LUKS Skrzyszów

W sobotę swoje pierwsze mecze ligowe rozgrywały drużyny z Tarnowskiej okręgówki. W drugiej grupie tych rozgrywek, doszło do pojedynku na które zapraszam sam były reprezentant Polski - Sebastian Mila. ''El Kartoflicho" było rozgrywane na Gminnym stadionie w Lisiej Górze, więc nie ma mowy, aby tego dnia piłka przeszkadzała zawodnikom. Liczne transfery, które z dumą prezentowały obie drużyny przed tym spotkaniem, sprawiały że ten mecz trzeba było koniecznie zobaczyć. Debiuty zaliczyli trenerzy obu ekip w tym meczu - Wacław Maciosek po stronie gospodarzy, a w drużynie gości - Mateusz Zbrożek.

Składy:
KSNJ: Kuta,Maciosek,Janus,Walasiewcz,Silveira,Kuta,Starzyk,Wąs,Kasprzykowski,Helton Goncalves, Kozioł
Ławka: Dumara,M.Kuta,Baruch,Kubala,Tomala,Warzecha,Kiełbasa
LUKS: T.DudziakA.Dudziak,Reczek,Twardy,Majerczyk,Wojtanowski,Kiszka,Gucwa,Szarkowicz,Podlasiewicz,Gniadek

Momenty w meczu :
10' Majerczyk zagrywa długą piłkę która przejmuje Podlasiewicz , jednak jego strzał ląduje ponad poprzeczkę.
11' Szybka odpowiedź gospodarzy, piłka trafia pod nogi Kozioła który z 20m decyduje sie na strzał,T Dzudziak bronie niepewnie , jednak przy dobitce Wąsa kapitalnie ratuje swój zespół od utraty gola.
19'Maciosek wślizgiem wprost w nogi Podlasiewicza, sędzia pokazuje pierwszą żółtą kartke w tym meczu.
37'GOL! 1:0 Podanie Walasiewicza wzdłuż bramki przejmuje Helton, który jak rasowy napastnik obraca sie z nią i z przeciwnikiem na plecach umiesza piłke w prawym dolnym rogu bramki.
39'Starzyk upomniany zółtą kartką.
44' Maksymilian  Starzyk musi opuścić boisko po tym jak fauluje przeciwnika a sędzia pokazuje mu drugą żółtą kartkę. Jastrząbka teraz bedzie musiała grać jednego zawodnika mniej
45+1 Sędzia kończy pierwszą połowę .
55' GOL ! 2:0 Wąs zagrywa piłke do Kasprzykowskiego, który w tym meczu popisuje sie pięknym uderzeniem pod poprzeczkę z  okolic 16m ,nie dająć szans na dobra interwencję Dudziakowi.Ku zdziwieniu kibiców LUKSU , Kasprzykowski okazuje radość po strzeleniu gola byłemu klubowi.
68' Dobrze wykonany rzut rożny, piłka po uderzeniu Janusa ląduje wprost w rękach bramkarza
72'Helton mija bramkarza i strzela do pustej bramki, jednak chorągiewka sędziego w górze, pretensje zawodnika gospodarzy,jednak sędzia jest pewny swojej decyzji.
78'Akcja Kasprzykowskiego prawą strona , mija dwoch rywali i zagrywa futbolówke w pole karne, jednak strzał Heltona zablokowany przez obrońcę.
90+4' Sędzia kończy mecz.