V Liga Małopolska Wschód: TS Tuchovia - Tarnovia Tarnów
Jerzy Bergander

XVII kolejka V ligi Małopolska - Wschód

TS Tuchovia 0:3 (0:2) Tarnovia Tarnów

W niedzielne popołudnie na stadionie w Tuchowie, miejscowa TS Tuchovia gościła zawodników Tarnovii Tarnów. W poprzednim meczu obu ekip, drużyna z Tarnowa, ograła zawodników z Tuchowa aż 6:0.

W poprzedniej kolejce Tuchovia zremisowała u siebie z Dunajcem Nowy Sącz 2:2, natomiast piłkarze Tarnovii pokonali u siebie Jarmute Szczawnica aż 5:0.

W weekendowym starciu, lepsza okazała sie ekipa z Tarnowa wygrywając 3:0. Tuchovia w tym dniu, ponownie musiała uznać wyższość piłkarzy Tarnovii. Warty podkreślenia jest fakt, że Tarnovia występowała w bardzo młodym składzie, a podstawowa 11-stka, to skład o średniej 21 lat).

Składy:
TS Tuchovia : Wójcik-Gogola,Kaczor,Mazur,Mokrzycki(79'Jantoń), Nowak(69'Piotrowski) Rąpała Daniel,Ślęzak Adrian(79'Bąk Karol), Smagacz Maciej, Smagacz Marcin (60;Stańczyk Wojciech),Bałut Marcin (79'Jantoń Karol)

Tarnovia Tarnów :  Leśniak- Witek,Plebanek, Kocoł('63Brożek Sebastian),Kiełbasa Dominik,Kiełbasa Bartosz,Dziadosz, Bury('73Lada Michał),Król (82'Boczek Wiktor), Kołodziej ('78Kaczmarczyk Szymon), Bigas

Zawodnik Meczu : Kiełbasa Bartosz (Tarnovia)

Momenty spotkania:
1'Strzał Rępały z okolic 16m , mógł przynieść gospodarzom pierwszego gola, jednak piłka przelatuje obok słupka.
3'Rzut rożny krótko wykonany przez Burego , jednak jego strzał trafia tylko w boczną siatke.
16' Dziadosz dośrodkowuje na noge Kiełbasy Bartosza jednak jego strzał przechodzi wysoko nad poprzeczką.
28' Bury znajduję w polu karnym Kiełbase , jednak jego strzał blokuje Mazur
31' GOL 0:1! Dziadosz Dawid zagrywa piłke do Kiełbasy, a napastnik Tarnovii wykorzystuje znakomitą okazje i daje prowadzenie swojej drużyny.
38' GOL 0:2! Igor Król przejmuję piłke w środkowej strefie boiska zagrywa ją do boku , a znajdujący sie na skrzydle Bury miał mnóstwo miejsca i jego strzał zmienia wynik tego spotkania.
50' Bliski strzelenia gola na początku drugiej połowy był Dziadosz, jednak jego strzał z głowy minimalnie obok słupka Wójcika.
53' Groźnie zaatakowała Tuchovia , Leśniak broni strzał Smagacza.
67' GOL! 0:3 Wprowadzony chwilę wcześniej Brożek , posyła znakomitę dośrodkowanie w pole karne gdzie najlepiej odnalazł sie Kołodziej trafiając miedzy słupki gospodarzy.
73' Swoją obecność w meczu zaznacza Piotrowski , Leśniak ponownie nie daje sie zaskoczyć.
76' Strzał z rzutu wolnego Ślęzaka , dobra interwencja bramkarza Tarnovii.
90' W polu karnym trzymany za koszulkę był Kiełbasa , sędzia nie waha sie i gwiżdzę karnego dla Gości.
90+1 Kiełbasa nie wykorzystuje karnego , Wójcik odgadł jego zamiary i znakomicie broni uderzenie.