14-01-2023 07:29
MałoGOLska Cup - Grupy A i B
Podobne tematy:

Zaczynamy MałoGOLska Cup! II edycja turnieju w Dąbrowie Tarnowskiej zgromadzi 16 ekip walczących o zwycięstwo. W tym poście będziemy aktualizować wyniki meczów z grup A i B.

Wyniki na żywo można śledzić na stronie

Grupa A

KS Koszyce Wielkie 1:1 Westovia

Mecz otwarcia turnieju był pełen emocji. Obie drużyny przystąpiły do gry ze wzajemnym respektem, ale impas przełamały Koszyce za sprawą trafienia W. Król. Westovia miała kilka świetnych okazji, ale potrafiła odpowiedzieć tylko raz, a autorem gola wyrównującego był D. Szczerba.

Forest Żabiec 3:0 Żabno II

Festiwal niewykorzystanych sytuacji Forestu Żabiec. Szczególnie widoczne to było po golu P.Węgla. Żabno musiało się otworzyć, co stworzyło okazje do przeprowadzania kontrataków. Niemoc w wykorzystywaniu okazji 2 na 1 czy 3 na 1 była olbrzymia. Na szczęście dla Forestu gol J.Batora uspokoił grę faworytów, a dzieła dopełnił F.Smaś, który trzeci raz trafi już na pustą bramkę.

KS Koszyce Wielkie 1:2 Żabno II

Żabno strzela pierwszego gola już w 2. minucie i zaczyna walkę o drugie miejsce, a jego autorem był B.Motyka. Z czasem Koszyce zyskiwały przewagę w konstruowaniu akcji i coraz bardziej "cisnęły", aż wreszcie W.Król zdobył wyrównującego gola. Żabno II jednak natychmiast odpowiedziało i B.Kijowski silnym strzałem z bliska na 4 minuty przed końcem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Westovia 2:0 Forest Żabiec

Emocjonujący mecz, w którym jednak wyższość Westovii została potwierdzona dwoma golami D.Szczerba. Forest jednak nie stoi na straconej pozycji w walce o awans z grupy - wyglądają bardzo dobrze i w meczu decydującym z Koszycami będą faworytem.

Forest Żabiec 1:0 KS Koszyce Wielkie

Zgodnie z przewidywaniami, Forest Żabiec szybko objął prowadzenie za sprawą N.Łysika, jednak nie mógł być pewny wyniku. Mimo niezłych okazji nie potrafili podwyższyć prowadzenia, a Iskra potrafiła zagrozić na połowie Forestu. Świetny mecz zagrał bramkarz Koszyc A.Zachara. Koszyce miały kapitalną okazję w końcówce spotkania na wyrównanie, ale nie wykorzystali akcji 3 na 1.

Westovia 6:1 Polan II

Mecz, który generował mnóstwo emocji, dlatego, że zwycięzca zyskiwał awans z grupy. Nieoczekiwanie pierwszego gola zdobył Polan II, a i tu było dużo kontrowersji, bo piłka minimalnie przekroczyła linię bramkową. Podrażniona Westovia ruszyła do ataku i próbowała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Próbował m.in. Krużel, ale dzięki dwóm golom K.Kozioła wyszli na prowadzenie, a kapitalną bramkę zdobył D.Szczerba, który otrzymał podanie przez całe boisko i z woleja uderzył nie do obrony. Swoje gole zdobył też B.Krużel, który wcześniej obijał słupki i nie miał szczęścia w ataku.

Grupa B

Buty Jana 2:0 Iskra Tarnów

W drugim meczu również długo nie padały bramki, ale jak już K.Rębisz zdobył jednego gola, to po chwili zapakował drugiego i rzeszowska ekipa cieszy się z 3 punktów.

Buty Jana 4:2 Wiślanie

W dugim meczu grupy B nie musieliśmy długo czekać na bramki. Najpierw dla Wiślan gola zdobył A.Gwóźdź, ale Buty Jana szybciutko doprowadziły do wyrównania za sprawą S.Kłeczki. Bardzo bliski szczęścia był K.Kuliszewski, ale jego piękny mierzony strzał trafił w słupek. Na 5 minut przed końcem Buty Jana wyszły na prowadzenie za sprawą gola P.Nalepki, który zwiódł bramkarza i trafił do siatki. Teraz z kolei Wiślanie musieli gonić i udało im się to już dwie minuty później, a swojego drugiego gola strzelił A.Gwóźdź. Panowie szli na noże i to Buty Jana jednak wykazali się bardziej wytrwali. Najpierw zmarnowali jedną sytuację, ale po chwili Rębisz i Kłeczek dopełnili dzieła.

Buty Jana 4:1 BODO TITS

BODO TITS mocno zmotywowali się tuż przed meczem mocnym okrzykiem, ale po minucie było już 2:0 dla Butów Jana. Szybkie gole strzelili M.Wołosz i P.Nalepka. BODO otrzymało impuls po golu samobójczym, kiedy to jeden z zawodników Butów Jana został nabity z rzutu rożnego i piłka wturlała się do siatki. Obraz gry jednak się nie zmienił i to Buty Jana miały kontrolę nad meczem. Gole strzelali jeszcze M.Worosz i J.Kocurek. Ewidentny falstart drużyny BODO i duża niespodzianka.

Iskra 0:4 Wiślanie

Długo utrzymywał się bezbramkowy remis, ale w końcówce meczu pięknym strzałem między nogami bramkarza popisał się D.Gurak. Iskra musiała się otworzyć, co Wiślanie szybko wykorzystali, zmieniając pierwszy wyprowadzony kontratak na bramkę, której autorem był A.Gwóźdź. Gra Iskry się posypała, a kolejne goli strzelali Gwóźdź i K.Wojnicki.

BODO TITS 0:3 Wiślanie

Wiślanie potwierdzają dobrą dyspozycję w czasie dzisiejszego turnieju. Szybko zdobyty gol przez M.Cięciwę uskrzydlił drużynę z Woli Przemykowskiej. Wynik podwyższył po ładnej akcji T.Wilk. Swojego gola musiał też zdobyć skuteczny dziś A.Gwóźdź, który po szybkiej klepce strzelił do pustej bramki.

BODO TITS 0:5 Iskra Tarnów

Pojedynek dwóch ekip, które przegrały swoje oba spotkania. Pierwszy cios wyprowadziła Iskra za sprawą M.Maziarza, który kilka minut później zdobył swojego drugiego i trzeciego gola. Na tym się nie zatrzymał i strzelił czwartą bramkę, stając się jednocześnie jednym z lepszych strzelców fazy grupowej. Piątego gola zdobył F.Sijka.