04-11-2022 19:22
Zapowiedź trzynastej kolejki żabieńskiej B-klasy
Podobne tematy:

Przed nami już ostatnia kolejka piłkarskich zmagań w żabieńskiej B-klasie. Rywalizacja o jak najwyższe miejsca na koniec rundy jest niezwykle zacięta a co najlepsze – to właśnie w ostatniej serii spotkań mamy wiele bezpośrednich pojedynków, które zadecydują o końcowych pozycjach.

Dąbrovia II Dąbrowa Tarnowska (10) – Orzeł Miechowice Małe (11), sobota 13:30

Bezpośrednie starcie o 10 lokatę. Obie drużyny mają sporo powodów do niezadowolenia z obecnej sytuacji punktowej. Miechowice po udanym starcie rozgrywek wpadły w spory kryzys, dlatego zwycięstwo na koniec sezonu pomogłoby tej drużynie poprawić nastroje przed zbliżającą się przerwą. Dąbrovia ma jeszcze zaległe spotkanie z Radgoszczą, ale to w sobotę powinno być łatwiej o punkty. Biorąc pod uwagę ostatnią postawę gospodarzy w meczu z liderami, to oni powinni być faworytami w tym meczu. Nasz typ: Dąbrovia II.

LZS Olesno (7) – Dunajec Ujście Jezuickie (5), niedziela 11:00

Bezpośredni pojedynek w środku tabeli. Reaktywowane Olesno powinno być zadowolone z przebiegu rundy. Kilka bardzo dobrych spotkań i nieoczekiwanych zwycięstw podbudowało morale tej drużyny. Były również i słabsze występy. Wniosek więc jeden – ustabilizować formę i walka o podium jest realna. Aby powalczyć o czołowe lokaty już wiosną, trzeba będzie pokonać zespół z Ujścia Jezuickiego, który można śmiało nazwać największym pozytywnym zaskoczeniem tej rundy. Piąta lokata i spora szansa nawet o podium na wiosnę. W porównaniu do innych zespołów Dunajec mało strzela, ale również traci mniej bramek, co okazuje się kluczowe do zdobywania punktów. Spodziewamy się wyrównanego starcia z przewagą Ujścia. Nasz typ: Dunajec.

Olimpia Biskupice Radłowskie (8) – Wolania Wola Żelichowska (2), niedziela 11:00

Biskupice w pięciu ostatnich meczach wywalczyli zaledwie punkcik. A była to drużyna, która długo utrzymywała się na podium rozgrywek. Trudno szukać będzie przełamania w spotkaniu z vice-liderami rozgrywek, którzy w meczach wyjazdowych są bezbłędni. Wolania wygląda na drużynę, która pewnie zmierza do A-klasy o czym najlepiej świadczy fakt, że w tej rundzie nie odnieśli żadnej porażki. W zeszłym sezonie Wola dwukrotnie pokonała Biskupice bez straty gola. Nasz typ: Wolania.

Polonia Kłyż (9) – DTS Dąbrowa Tarnowska (12), niedziela 11:00

Dobrze punktująca na własnym boisku Polonia podejmie drużynę DTS-u, która nie odniosła zwycięstwa na wyjeździe. Kłyż przy potencjalnym zwycięstwie i korzystnych rezultatach w innych meczach może wskoczyć nawet na siódmą lokatę. Drużyna z Dąbrowy Tarnowskiej miała w tej rundzie przebłyski remisując chociażby w Smęgorzowie czy Radgoszczy. Czy na zakończenie rundy będzie stać ten zespół na zwycięstwo? W zeszłym sezonie raz wygrał DTS a raz Polonia. Atut własnego boiska powinien przemawiać na korzyść gospodarzy. Nasz typ: Polonia.

Czarni Smęgorzów (6) – Brzoza Brzezówka (4), niedziela 11:00

Kolejne bezpośrednie starcie w tej kolejce. Obie drużyny w zeszłym sezonie wałczyły o czołowe lokaty i podobnie jest również teraz. Spotkanie zapowiada się naprawdę na wyrównane patrząc chociażby na bardzo zbliżony bilans bramkowy obu drużyn. Ostatnie dwa spotkania między tymi drużynami dostarczyły sporo emocji – 5:4 jesienią dla Smęgorzowa i remis 2:2 na wiosnę. Gospodarze niedzielnego meczu zgubili trochę punktów w ostatnich kolejkach, Brzoza prezentuje dobrą formę wygrywając sześć spotkań z rzędu. To właśnie dyspozycja w ostatnich meczach przemawia na korzyść gości. Nasz typ: Brzoza.

KS Niwka (1) – RKS Radgoszcz (3), niedziela 11:00

Hit kolejki i być może najważniejsze spotkanie w kontekście wiosennej rywalizacji o awans. Drużyny ze ścisłej czołówki, które w tej rundzie odniosły tylko po jednej porażce. Oba zespoły tracą również bardzo mało bramek. Spotkanie jest o tyle ciekawe, że w przypadku wygranej RKS-u drużyna ta mając jeszcze zaległe spotkanie może znacząco przybliżyć się do liderującej dwójki i sprawa awansu na wiosnę będzie otwarta. Jeśli mecz wygra Niwka, około dziesięciopunktowa zaliczka przed rundą rewanżową może okazać się nie do odrobienia. Od zespołów aspirujących do awansu wymagamy dobrej gry i wielu piłkarskich emocji. Życzymy, aby ten mecz właśnie taki był. Nasz typ: Niwka.

Powiśle Bolesław (13) – Kłos Słupiec (14), niedziela 14:00

Czy można było wymarzyć sobie lepsze zakończenie tej kolejki? Pojedynek dwóch najsłabiej spisujących się drużyn w tym sezonie. Przegrana drużyna będzie musiała spędzić przerwę między rozgrywkami na niechlubnym ostatnim miejscu. Oba zespoły straciły łącznie ponad 100 bramek strzelając niecałe 20. Ciężko przewidzieć, co wydarzy się w tym spotkaniu. My jednak większe szanse dajemy reaktywowanej przed sezonem drużynie z Bolesławia, która powinna wykorzystać atut własnego boiska. Nasz typ: Powiśle.

 

WW
Komentarze