03-11-2022 18:29
12 kolejka B-Klasy Żabno | Podsumowanie
Podobne tematy:

Przedostatnia kolejka żabieńskiej B-klasy pomimo ciekawie zapowiadających się spotkań okazała się przewidywalna dla naszej redakcji. Pierwszy raz bowiem wytypowaliśmy poprawnie wszystkich zwycięzców spotkań. Nie oznacza to jednak, że nie brakowało piłkarskich emocji na boiskach.

W dwunastej kolejce padło łącznie 29 bramek. Pięć drużyn zagrało na „0” z tyłu: Brzoza, Radgoszcz, Wolania, Miechowice i Niwka. Sędziowie pokazali sporo kartek: 20 żółtych i 2 czerwone (brak danych ze spotkania Dunajec-DTS). W tej serii spotkań lepiej spisywali się gospodarze: pięciokrotnie to oni schodzili z boiska jako wygrani a dwukrotnie to goście zgarnęli komplet punktów.

Zwycięska passa drużyny z Brzezówki trwa. W minioną sobotę drużyna ta gościła u siebie zespół z Olesna i wszystko przemawiało za tym, że będzie to ciekawe spotkanie. Pierwsza połowa z przewagą gospodarzy, co przełożyło się na jedno trafienie. Po zmianie stron to przyjezdni narzucili swoje warunki gry, ale nie potrafili zdobyć bramki w dogodnych sytuacjach. W końcówce meczu to Brzoza dokłada dwa trafienia i Olesno wraca z trudnego terenu bez punktów.

Ważne przełamanie RKS-u! Drużyna ta w ostatnich meczach miała lekką zadyszkę, przez co dwie czołowe drużyny znacząco się od niej oddaliły. Wiadomo było przed pierwszym gwizdkiem, że zespół ze Smęgorzowa będzie trudnym wyzwaniem dla gospodarzy. Początek meczu wyrównany, jednak okrojona kadrowo drużyna Czarnych z minuty na minutę była spychana coraz głębiej do defensywy. Pomimo wielu prób Radgoszczy dopiero tuż przed przerwą udaje jej się wyjść na prowadzenie. Druga połowa to kontrola spotkania przez gospodarzy i nieliczne próby przyjezdnych na zmianę rezultatu. Skromne, ale ważne zwycięstwo Radgoszczy i w dalszym ciągu żadnej straconej bramki na własnym boisku.

Efektowne zwycięstwo Wolanii. Przewaga vice-liderów nad przedostatnim Bolesławiem była bardzo wyraźna i już po zaledwie kilku minutach było 3:0 dla gospodarzy. Ustawiło to dalszy przebieg spotkania i bez większego nakładu sił Wola mogła atakować i zdobywać kolejne bramki. Przybite bardzo słabym początkiem meczu Powiśle musiało przyjmować kolejne ciosy. W konsekwencji aż siedmiokrotnie bramkarz przyjezdnych musiał wyjmować piłkę z bramki ku uciesze kibiców gospodarzy. Wysoka dyspozycja zawodników Wolanii trwa w najlepsze a dwukrotnie na listę strzelców w tym meczu wpisał się Tomasz Łos.

Kłyż rozprawia się z Olimpią! Przewidywaliśmy, że to gospodarze powinni na własnym boisku pokonać będące w słabszej dyspozycji Biskupice, ale chyba nikt nie spodziewał się zwycięstwa 6:1! Pierwsza połowa dość wyrównana z przewagą gospodarzy. W 45 minucie większość już myślała o przerwie między połowami, ale nie zawodnicy Polonii, którzy tuż przed gwizdkiem wychodzą na prowadzenie. Po zmianie stron Kłyż ruszył do ataku i zdobywa bramkę za bramką. Olimpia była w stanie odpowiedzieć tylko raz. Polonia grała swoje i dołożyła kolejne bramki. Hat-tricka zdobył Mariusz Szczygieł a dwie bramki strzelił Tomasz Knaga. Dzięki temu zwycięstwu gospodarze zbliżyli się w tabeli do środka stawki.

Przełamanie Miechowic Małych w spotkaniu z ostatnim w tabeli Słupcem. Orzeł mając kilka porażek z rzędu dobrze wszedł w spotkanie i już w czwartej minucie otworzył wynik spotkania. Przyjezdni kontrolowali przebieg meczu i nie pozwalali na zbyt wiele gospodarzom. Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie. Po zmianie stron Miechowice w dalszym ciągu przeważało co przełożyło się na kolejne bramki. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Adrian Wrona. Wynik mógłbym być wyższy, ale rzut karny został obroniony przez bramkarza Słupca.

Niwka z kolejnym zwycięstwem! Spotkanie z rezerwami Dąbrovii nie należało jednak do łatwych i bardzo długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem drugą żółtą kartkę ogląda zawodnik gospodarzy, co bardzo szybko wykorzystują przyjezdni. Chwilę później kolejne napomnienie dla zawodnika Dąbrovii co skutkuje wykluczeniem z gry. Grający w dziewiątkę zespół rezerw nie mógł już zagrozić bramce rywali natomiast Niwka grająca w przewadze zdobywa drugą bramkę ustalając wynik spotkania. Oba trafienia były autorstwa Jakuba Lisiaka (Chociaż na stronie Niwki można przeczytać że jedną z bramek zdobył Bartłomiej Białoszewski). Czerwone kartki w końcówce meczu pomogły liderom w odniesieniu kolejnego zwycięstwa. Niewiele zabrakło piłkarzom z Dąbrowy Tarnowskiej do sprawienia niespodzianki.

Dunajec Ujście Jezuickie 4:2 DTS Dąbrowa Tarnowska

Niestety na temat tego meczu nic nie wiemy, gdyż w dalszym ciągu brakuje danych na stronie łączy nas piłka. Możemy tylko napisać, że zwycięstwo Dunajca nas nie dziwi przy obecnej dyspozycji obu zespołów.

Na pierwszym miejscu Niwka punkt przed Wolanią. Sporą stratę punktową ma trzecia Radgoszcz. Awans na czwartą pozycję zanotowała Brzezówka a na piąte miejsce wskakuje Dunajec. Na szóste miejsce spada Smęgorzów a na siódme Olesno. Ósmą lokatę utrzymują Biskupice, ale tylko punkt straty ma do nich Kłyż. Drużyny z miejsc 4-9 dzieli zaledwie 5 punktów. Pierwszą dziesiątkę zamykają rezerwy Dąbrovii. Awans o jedną lokatę notuje Orzeł wyprzedzając DTS. Przedostatni w tabeli Bolesław wyprzedzający tylko zespół ze Słupca.

 

WW
Komentarze