28-10-2022 19:33
Zapowiedź dwunastej kolejki żabieńskiej B-klasy
Podobne tematy:

To już przedostatnia kolejka w tej rundzie w żabieńskiej B-klasie. W górnej części tabeli zrobiło się ciasno, ale bezpośrednie starcia w najbliższy weekend między drużynami z tych miejsc, powinny nieco rozrzedzić stawkę.

Brzoza Brzezówka (5) – LZS Olesno (6), sobota 15:30

Ciekawy pojedynek na początek kolejki. Obie drużyny z szansami na podium i w dodatku z takim samym dorobkiem punktowym. Lepszą formę w ostatnich meczach prezentuje Brzoza, ale ostatnie zwycięstwo Olesna z Radgoszczą z pewnością podniosło tę drużynę. Zarówno Brzoza jak i Olesno strzelają dużo bramek, ale gospodarze nadchodzącego meczu lepiej spisują się w defensywie. Żaden z rezultatów w tym spotkaniu nie będzie niespodzianką, ale większe szanse na zwycięstwo powinna mieć Brzezówka. Nasz typ: Brzoza.

RKS Radgoszcz (3) – Czarni Smęgorzów (4), niedziela 11:00

Bezpośredni pojedynek o podium. Radgoszcz, która w ostatnich spotkaniach zdecydowanie prezentuje gorszą formę niż na początku sezonu wciąż może pochwalić się zerowym dorobkiem straconych bramek na własnym boisku. Apetyt nie tylko na zdobycie gola, ale także na zwycięstwo mają piłkarze ze Smęgorzowa, którzy w ostatniej kolejce wysoko przegrali z liderami rozgrywek. Bezpośrednie mecze między tymi drużynami w zeszłym sezonie przyniosły remis i zwycięstwo Smęgorzowa. W niedzielę faworytami wydają się być piłkarze RKS-u, bardzo dobrze spisujący się przed własną publicznością. Podobnie jednak jak i w sobotnim meczu, żaden z rezultatów nie powinien być większym zaskoczeniem. Nasz typ: Radgoszcz.

Dunajec Ujście Jezuickie (7) – DTS Dąbrowa Tarnowska (11), niedziela 11:00

Aż 10 punktów dzieli w tabeli oba zespoły. Ujście Jezuickie prezentuje w tym sezonie dobrą, ale nierówną formę, natomiast DTS tej rundy nie może zaliczyć do pozytywnych pomimo kilku przebłysków. Fakt nie wygrania przez zespół z Dąbrowy Tarnowskiej żadnego meczu wyjazdowego mówi sam za siebie. W poprzednim sezonie zespoły raz podzieliły się punktami a raz wygrał Dunajec. Patrząc na dyspozycję obu zespołów, to gospodarze powinni zgarnąć komplet punktów. Nasz typ: Dunajec.

Wolania Wola Żelichowska (2) – Powiśle Bolesław (13), niedziela 11:00

Pojedynek jedynej drużyny w całej lidze, która jeszcze nie zaznała porażki z zespołem, który po reaktywacji wygrał tylko raz. Nie ma się co długo rozpisywać, gdyż każdy inny rezultat oprócz pewnej wygranej Woli Żelichowskiej będzie sensacją. Nasz typ: Wolania.

Polonia Kłyż (9) – Olimpia Biskupice Radłowskie (8), niedziela 14:00

Ciekawe starcie w środku tabeli. Niejednokrotnie pisaliśmy o dobrej formie Polonii na własnym boisku. Tym razem wywieźć punkty z trudnego terenu spróbuje Olimpia, która po świetnym początku sezonu zaczęła gubić punkty. W zeszłym sezonie na boisku w Kłyżu to właśnie gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa a w Biskupicach padł bezbramkowy remis. Ciężko wskazać faworyta tego spotkania, ale większe szanse dajemy gospodarzom. Nasz typ: Polonia.

Kłos Słupiec (14) – Orzeł Miechowice Małe (12), niedziela 14:00

Osiem porażek z rzędu, brak zwycięstwa w meczu wyjazdowym i tylko jedna zdobyta bramka na delegacji – tak prezentuje się drużyna z Miechowic w tym sezonie. Przełamania tej serii zespół Orła poszuka w meczu ze Słupcem, który z zaledwie punkcikiem zajmuje ostatnie miejsce. Kłos udowodnił już w tym sezonie, że potrafi wykorzystać niemoc rywali na własnym boisku. Zeszły sezon to dwie wygrane zespołu z Miechowic. Drużyna Orła jest faworytem, ale patrząc na obecną formę tej drużyny, losy spotkania nie są przesądzone. Nasz typ: Orzeł.

Dąbrovia II Dąbrowa Tarnowska (10) – KS Niwka (1), niedziela 14:00

Liderzy z Niwki udadzą się w niedzielne popołudnie na stadion miejski do Dąbrowy Tarnowskiej. Tam o komplet punktów dla tej drużyny nie powinno być trudno, ale doskonale wiemy, że piłka jest sportem nieprzewidywalnym. Niwka jest bezbłędna w meczach wyjazdowych – 6 spotkań zakończyło się zwycięstwem liderów. Rezerwy Dąbrovii natomiast przed własną publicznością punktowały tylko w meczu z DTS-em (chociaż występowały w tym meczu w roli gości). Liderzy nie powinni w tym spotkaniu stracić punktów. Nasz typ: Niwka.

 

WW
Komentarze