22-10-2022 09:50
A klasa Żabno - zapowiedź kolejki
Podobne tematy:

Już blisko końca rundy jesiennej, ale zespołom zostały jeszcze do rozegrania 4 kolejki. Dla kogo to ostatni dzwonek, żeby poprawić sytuację przed zimą, a kto musi się postarać utrzymać status quo?

 

Rozkład gier 

LKS Wietrzychowice - Ava Grądy 22 października, 11:00
Unia Niedomice - FC Pawęzów 22 października, 15:00
Łęgovia Łęg Tarnowski - Dunajec Konary 23 października, 15:00
LZS Mędrzechów - LZS Luszowice 22 października, 15:30
Iskra Dąbrówki Breńskie - LZS Wójcina 23 października, 15:00
LKS Szarwark - LUKS Wola Radłowska 23 października, 14:00
Strażak Karsy - Wisła Borusowa 22 października, 15:00
MLKS II Żabno - Łukovia Łukowa 23 października, 11:00

 

Wietrzychowice podejmą u siebie Avę Grądy, która ciągle punktuje średnio poniżej 1pkt/mecz. Gospodarze aktualnie są na 4 pozycji z widoczną stratą do czołowych miejsc - przewodzi jednak tej grupie "pościgowej" za najlepszą trójką. I cóż, od 3 kolejek nie stracili nawet gola, natomiast Ava aż 9. Nietrudno wskazać faworyta w tym meczu.

Nasz typ: Wietrzychowice

 

Awansem zainteresowana jest Unia Niedomica, która zagra z Pawęzowem. Gospodarze to wicelider tabeli z delikatną dwupunktową stratą do Victorii Szarwark. Unia ostatnio miała dwa arcytrudne mecze - z Dunajcem Konary oraz Luszowicami - w których zdobyła 4 punkty. Całkiem nieźle sobie poradziła, potwierdzając aspiracje do powrotu klasę wyżej. Pawęzów natomiast to ligowy średniak, który 2 kolejki temu przegrywa wyraźnie z Wietrzychowicami 3:0, by tydzień później odbić się na Avie Grądy też 3:0. 

Nasz typ: Unia Niedomice

 

Punkcik za Unią Niedomice jest Łęgovia Łęg Tarnowski. Długo piłkarze z Łęgu walczyli w ubiegłym sezonie o awans, ale ostatecznie polegli - bardziej z problemami kadrowymi, co odbiło się na ich wynikach. Teraz nie wysuwają się na czoło tabeli, ale trzymają się w czubie, mając "bezpieczną" trzypunktową stratę do lidera. Problem jest taki, że ich rywalem będzie nieprzewidywalna ekipa Dunajca Konary. Wygrywali już z Wietrzychowicami, remisowali z Unią Niedomice, ale też "tracili" punkty z Avą czy Pawęzowem. Atutem Łęgovii będzie na pewno własne boisko - na 6 spotkań wygrali aż 5, a jeden mecz zakończył się remisem. 

Nasz typ: Łęgovia

 

LZS Luszowice będzie miało okazję odbić się po dwóch porażkach - obie w rozmiarach 1:2 z Łęgovią i Unią Niedomice. Te wyniki pokazały, że Luszowic nie należy jednak traktować jako czołową drużynę A klasy, ale na podstawie dwóch spotkań na pewno ich nie skreślamy. To wciąż groźna drużyna, a okazję do potwierdzenia tego będzie mecz z Mędrzechowem. Strzelić kilka bramek i do domu - taka powinna być myśl piłkarzy zajmujących obecnie 5 miejsce, którym przyjdzie zmierzyć się z drużyną, która traci średnio 7 goli na mecz...

Nasz typ: LZS Luszowice

 

Małe derby, bo tak trzeba nazwać spotkanie Iskry Dąbrówki Breńskie z LZS Wójcina. Smaczku na pewno nie dodaje fakt, że obie ekipy niemal szorują po dnie tabeli - Iskra jest 13, Wójcina 15, a przedziela ich tylko Borusowa. Plusem Iskry na pewno jest to, że strzelają gole, choć i Wójcina ostatnio wcisnęła Mędrzechowowi aż 8 sztuk. Zdecydowanie gorzej jednak goście wyglądają w obronie i to chyba ten aspekt powinien przeważyć w derbowym spotkaniu.

Nasz typ: Iskra Dąbrówki Breńskie

 

Lider tabeli Victoria Szarwark zagra mecz z LUKS Wola Radłowska. Teoretycznie nie jest to najłatwiejszy mecz, bo goście zajmują 6 pozycję, ale mają aż 11 punktów mniej i średnio 1 gol strzelony mniej niż Victoria. Szarwark można jednak ukłuć. Choćby 2 gole strzeliła im ostatnio Wisła Borusowa (choć mecz przegrała), a Wietrzychowice w Szarwarku mecz nawet wygrały. Niemniej trudno rozmyślać o wyniku innym, niż zwycięstwo lidera. 

Nasz typ: Szarwark

 

Do niedalekich Karsów pojedzie Borusowa. W swoich szeregach ma świetnego strzelca i to właśnie może zrobić różnicę w tym meczu. Beniaminek z Borusowej co prawda jest trzecia najgorszą drużyną w lidze, ale po pierwsze: nie mierzy się z hegemonem, a po drugie: 4 razy kończyli mecze z punktami. 

Nasz typ: remis 

 

Rezerwy Polanu Żabno radzą sobie gorzej, niż zakładaliśmy, bo tak trzeba nazwać 10 lokatę i 11 punktów w 11 meczach. Natomiast to ciągle jest drużyna pełna doświadczenia, którą wspomaga młodzież i taki miks może w końcu zaskoczyć. Czy będzie to w tej kolejce? Nie jesteśmy pewni, czy Łukovia pozwoli Polanowi na zdobycie punktów. Wydaje się, że będą chcieli dołączyć do czołówki, tym bardziej, że mają zaległe spotkanie do rozegrania. 

Nasz typ: Łukovia

GA
Komentarze