22-10-2022 08:47
Zapowiedź jedenastej kolejki żabieńskiej B-klasy
Podobne tematy:

Jedenasta kolejka żabieńskiej B-klasy zostanie w całości rozegrania w niedzielę. Wygląda na to, że znów będziemy świadkami ciekawych pojedynków, w których ciężko wskazać murowanego faworyta.

Czarni Smęgorzów (4) – KS Niwka (1), niedziela 11:00

Najciekawszy mecz tej serii spotkań. Liderzy z Niwki udadzą się na trudny teren, na którym nie powinno być łatwo o komplet punktów. Po dwóch wyjazdowych spotkaniach, Czarni wracają na własne boisko, na którym w tej rundzie jeszcze nie przegrali. Niwka natomiast jest bezbłędna w spotkaniach wyjazdowych. Któraś z serii zostanie przełamana, faworytami wydają się być piłkarze Niwki. Nasz typ: Niwka.

Olimpia Biskupice Radłowskie (5) – Dunajec Ujście Jezuickie (8), niedziela 11:00

Starcie dwóch drużyn, które w ostatniej kolejce dość niespodziewanie przegrały swoje mecze. Większe szanse na poprawę humorów mają gospodarze, którzy na własnym obiekcie w tej rundzie nie polegli. W zeszłym sezonie dwukrotnie w starciach bezpośrednich górą była Olimpia. Czy Dunajec znów zaskoczy i przywiezie z delegacji punkty? Nasz typ: Olimpia.

Powiśle Bolesław (13) – Polonia Kłyż (9), niedziela 11:00

Mamy spory dylemat ze wskazaniem faworyta w tym spotkaniu. Na pierwszy rzut oka wszystko powinno być jasne – Kłyż jest wyżej w tabeli, ma zdecydowanie więcej punktów, co może pójść nie tak? Otóż Polonia ma spory problem w meczach wyjazdowych, o czym przekonaliśmy się przed dwoma tygodniami, gdzie w meczu w Słupcu nastąpił podział punktów. Bolesław po dość nieoczekiwanym zwycięstwie sprzed tygodnia na pewno poczuje krew i będzie chciał iść za ciosem. Jeśli Polonia zagra tak nieskutecznie jak w Słupcu to kto wie, czy znów nie będziemy świadkami niespodzianki. My jednak myślimy, że Kłyż weźmie się w garść. Nasz typ: Polonia.

LZS Olesno (7) – RKS Radgoszcz (3), niedziela 11:00

Ostatnie kolejki w wykonaniu obu zespołów nie były najlepsze. Po seriach zwycięstw obie drużyny zaczęły gubić punkty, przez co sytuacja w tabeli nieco się pogorszyła. Olesno w spotkaniach z czołówką zostało brutalnie wypunktowane, a RKS nieoczekiwanie odniósł dwa remisy. Faworytem powinna być Radgoszcz, wciąż mogąca się pochwalić najlepszą defensywą w lidze. LZS z pewnością postawi opór, aby nie odnieść trzeciej porażki z rzędu. Wygląda wiec na to, że obie drużyny mają o co walczyć a to wróży nam ciekawy pojedynek. Nasz typ: Radgoszcz.

Kłos Słupiec (14) – Dąbrovia II Dąbrowa Tarnowska (10), niedziela 11:00

Rezerwy Dąbrovii nie spisują się w tej rundzie najlepiej i można śmiało powiedzieć, że poniżej oczekiwań. W niedzielnym spotkaniu trudno jednak pomyśleć, aby to właśnie nie drużyna z Dąbrowy odniosła zwycięstwo. Słupiec pokazał co prawda, że nie zapomniał jak się gra w piłkę i stać ten zespół na dobycie punktów, niemniej jednak w niedzielę powinno obyć się bez niespodzianki. Nasz typ: Dąbrovia II.

Orzeł Miechowice Małe (12) – Wolania Wola Żelichowska (2), niedziela 14:00

Vice-liderzy rozgrywek pojadą do będących w niemałym kryzysie rywali z Miechowic Małych. Trudno spodziewać się, aby bezbłędna w meczach wyjazdowych Wolania, mogła stracić punkty z zespołem, który od siedmiu kolejek nie zdobył chociażby punktu. Ciężko więc przypuszczać, aby Orzeł był w stanie zaskoczyć czymś przeciwników. W zeszłym sezonie jesienią padł remis a wiosną górą był zespół Woli Żelichowskiej. Nasz typ: Wolania.

Brzoza Brzezówka (6) – DTS Dąbrowa Tarnowska (11), niedziela 14:00

Po nieudanym starcie rozgrywek drużyna Brzozy zaczęła regularnie punktować i wspinać się w ligowej tabeli. Niedzielne spotkanie może jednak nieco przyhamować tę drużynę. DTS, który cały sezon może uznać raczej za kiepski, w dwóch ostatnich wyjazdowych spotkaniach z czołówką ligi był w stanie wywalczyć dwa remisy. Czyżby doświadczony zespół z Dąbrowy miał przepis jak radzić sobie z faworyzowanymi rywalami? W poprzednim sezonie jesienią górą był DTS a wiosną wygrała Brzezówka. Nasz typ: Brzoza.

 

WW
Komentarze