08-10-2022 10:15
Zapowiedź dziewiątej kolejki żabieńskiej B-klasy
Podobne tematy:

Dziewiąta kolejka żabieńskiej B-klasy zostanie rozegrana w całości w niedzielę. Jesteśmy już za półmetkiem rundy jesiennej i drużynom pozostało niewiele spotkań do poprawy swojego dorobku punktowego aby na jak najwyższej pozycji przezimować do rundy rewanżowej. Czeka nas jeszcze sporo emocjonujących spotkań pomiędzy drużynami z czołówki, także i w nadchodzącej kolejce.

DTS Dąbrowa Tarnowska (12) – KS Niwka (1), niedziela 11:00

Bez większych niespodzianek powinno odbyć się spotkanie w Dąbrowie Tarnowskiej. Liderzy z Niwki którzy potknęli się tylko raz w tej rundzie powinni bez problemów rozprawić się z doświadczoną drużyną gospodarzy. Liderzy rozgrywek na wyjazdach spisują się bardzo dobrze, wygrywając wszystkie dotychczasowe spotkania. Nasz typ: Niwka.

LZS Olesno (5) – Czarni Smęgorzów (6), niedziela 11:00

Świadkami emocjonującego starcia powinni być wszyscy Ci, którzy w niedzielne przedpołudnie wybiorą się na mecz do Olesna. Dwa sąsiadujące w tabeli zespoły, dla których ewentualna porażka będzie znaczyła znaczną stratę punktową do podium rozgrywek. Będzie też to ważne spotkanie dla kilku zawodników reprezentujących Olesno, którzy jeszcze kilka miesięcy temu reprezentowali klub ze Smęgorzowa. Gospodarze niedzielnego starcia mają bardzo dobrą serię spotkań bez porażki, natomiast Czarni w dwóch ostatnich spotkaniach wywalczyli zaledwie punkt. To właśnie aktualna forma powoduje, że stawiamy w tym meczu na LZS. Nasz typ: Olesno.

Olimpia Biskupice Radłowskie (4) – RKS Radgoszcz (3), niedziela 11:00

Najciekawsze spotkanie tej kolejki. Bardzo dobrze spisująca się w tej rundzie Olimpia będzie gościć jeszcze lepiej grającą Radgoszcz. Biskupice w spotkaniach przed własną publicznością ciągle bez porażki, RKS na wyjazdach również. Gospodarze niedzielnego spotkania polegli przed tygodniem z liderem rozgrywek przez co spadli z podium na rzecz RKS-u. Kolejna strata punktów będzie już oznaczać znaczącą stratę do czołówki. A o punkty będzie bardzo ciężko, bowiem doskonale wiemy jak dobrze prezentuje się Radgoszcz, zwłaszcza w defensywie tracąc do tej pory zaledwie 3 bramki. W zeszłym sezonie to właśnie przyjezdni dwukrotnie górowali nad Olimpią. Nasz typ: Radgoszcz.

Wolania Wola Żelichowska (2) – Dąbrovia II Dąbrowa Tarnowska (9), niedziela 11:00

W dalszym ciągu niepokonana Wolania podejmie na własnym boisku rezerwy Dąbrovii, które spisują się bardzo przeciętnie w tej rundzie. Obie drużyny strzelają bardzo dużo bramek, jednak defensywa niedzielnych gospodarzy prezentuje się zdecydowanie lepiej. Zespół z Dąbrowy mógłby mieć zdecydowanie lepszy bilans bramkowy i punktowy gdyby nie kilka straconych goli w ostatnich minutach spotkań które zaważyły o porażkach tego zespołu. Przewidujemy jednak, że Wola powinna pewnie rozprawić się z przeciwnikiem. Nasz typ: Wolania.

Kłos Słupiec (14) – Polonia Kłyż (11), niedziela 14:00

Spotkanie drużyn z dolnej części tabeli. Słupiec ciągle pozostający bez punktów poszuka ich w starciu z Polonią. Ciężko upatrywać faworyta w drużynie gospodarzy, niemniej jednak może to właśnie niedzielne spotkanie będzie dla nich kluczowe. Kłyż bardzo słabo radzi sobie w meczach wyjazdowych. Trzy dotychczasowe spotkania w roli gości zakończyły się porażkami, w dodatku w tych meczach Kłyż strzelił tylko dwie bramki. Polonia więc pojedzie do Słupca z chęcią zdobycia pierwszych wyjazdowych punktów tej jesieni. Dwa spotkania w ubiegłym sezonie zakończyły się zwycięstwami Polonii. Myślimy, że zespół z Kłyża poradzi sobie w pojedynku z Kłosem i tym razem. Nasz typ: Polonia.

Orzeł Miechowice Małe (10) – Dunajec Ujście Jezuickie (7), niedziela 14:00

Ciekawe spotkanie w środku stawki. Będące w niemałym kryzysie Miechowice, podejmą na własnym boisku zespół z Ujścia, który dość nieoczekiwanie zajmuje siódme miejsce w tabeli. Cztery zwycięstwa tego zespołu w tym sezonie oraz cztery porażki w których i tak zespół Dunajca zaprezentował się przyzwoicie pozwala myśleć, że to właśnie ta drużyna wystąpi w roli faworyta niedzielnego spotkania. Miechowice spróbują przełamać niechlubną passę pięciu porażek z rzędu. Może to właśnie przed własną publicznością uda im się wrócić do formy z początku rozgrywek. Bilans spotkań w ubiegłym sezonie pomiędzy tymi drużynami to zwycięstwo Orła oraz remis. Kto w niedzielę będzie górą? Nasz typ: Dunajec.

Powiśle Bolesław (13) – Brzoza Brzezówka (8)

Nie tak wyobrażano sobie powrót do ligowych zmagań w Bolesławiu. Wysokie porażki, zerowy dorobek punktowy i miano drużyny, która straciła do tej pory najwięcej bramek (prawie 5 na mecz). Trudno zatem mieć nadzieję, że w meczu z Brzezówką, Bolesław zapunktuje. Jedynym pocieszeniem dla zespołu z Powiśla jest fakt, że Brzoza strzela stosunkowo mało bramek. Przyjezdni po słabym początku rozgrywek wreszcie zaczęli punktować i z pewnością postarają się by utrzymać zwycięską serię. Nasz typ: Brzoza.

 

WW
Komentarze