07-10-2022 18:27
Co piszczy w trawach A klasy Żabno?
Podobne tematy:

Zgadza się, zaniedbaliśmy A klasę Żabno. Czy nam źle z tego powodu? Tak. Czy mogliśmy coś zrobić? Cóż, wielokrotnie pisaliśmy, że robimy to po godzinach i w ramach hobby. Dzięki dwóm osobom mogliście śledzić, co dzieje się w żabnieńskiej B klasie oraz w tarnowskich rozgrywkach, a także śledzić zmiany w klasyfikacji strzelców kilku lig. Mamy nadzieję, że uporaliśmy się ze swoimi zobowiązaniami na tyle, by regularnie znów móc pisać o A klasie w regionie Żabno. Co się zmieniło przez ten czas?

 

Zaskoczenie

Choć może to słowo na wyrost, bo regularną dobrą grą i łapaniem punktów przez te 9 kolejek po prostu zapracowali na miejsce w tabeli. LKS Luszowice, bo o nich mowa, to zespół mający na początku lekki falstart, ale ostatnio są w gazie. 4 gole strzelili Avie Grądy i Wietrzychowicom, 5 Pawęzowowi, 6 Konarom, do tego 3 Wójcinie i Woli Radłowskiej. Widzieliśmy ich jeden mecz z Konarami i cóż można powiedzieć - mocna drużyna z przodu. Póki co 3 miejsce, 20 punktów i 2 oczka mniej niż chwalona przez nas od rundy wiosennej ubiegłego sezonu Victoria Szarwark. Chyba lepszej rekomendacji już nie możemy wystawić. 

 

Górna połowa tabeli

Wspomniania Victoria Szarwark lideruje w tabeli, choć tyle samo punktów zdobyła Unia Niedomice. Niewiele się mówiło ekipie z Niedomic, a oni uparcie nie schodzą przegrani z boiska, kolekcjonują 3 punkty i na chwilę obecną są kandydatem do awansu. Tuż za czołową trójką plasuje się Łęgovia. Drużyna z Łęgu Tarnowskiego jako jedyna w tym sezonie jeszcze nie zaznała goryczy porażki, a meczów, których nie mogą wygrać, po prostu remisują. 19 punktów, kontakt z liderem na jedno zwycięstwo - no, jest potencjał na kocioł wśród najlepszych drużyn. Kolejne trzy drużyny to już widoczna strata do czołówki, ale za to niemal na identycznej pozycji. Piąte Wietrzychowice mają 15 oczek, a znajdujące się za nimi Konary i Łukowa po 14 zdobytych punktów. Szczególnie interesujący bilans bramkowy ma Łukovia - tylko 7 straconych goli. Niestety dla nich, mają też mało bramek strzelonych - mają ich 17, a to plasuje ich na 6 miejscu od końca w tej właśnie klasyfikacji. 

 

Dolna część tabeli

Zaliczymy tutaj Strażaka Karsy, bo choć aktualnie jest na 8 miejscu w tabeli, to ma tyle samo punktów, co kolejne drużyny - Wola Radłowska i Pawęzów. Też możemy zaobserwować ciekawostkę statystyczną - bilans bramkowy drużyn środka tabeli jest niemal zerowy - Karsy mają -2, natomiast Wola Radłowska i Pawęzów ile strzeliły, tyle straciły. Warto zauważyć też, że Pawęzów i Karsy mają jeszcze zaległy mecz, więc ich bilans punktowy może się poprawić. Dopiero jedenastą wymienianą przez nas drużyną jest Ava Grądy, która nie może złapać flow. Skuteczność zatracił najlepszy strzelec z poprzedniego sezonu, a obecnie najlepszym strzelcem jest środkowy obrońca. Frycowe płacą beniaminkowie - zarówno rezerwy Polanu, jak i Wiślacy z Borusowej są pierwszymi ekipami, które mają średnią punktów na mecz poniżej 1.0 - obie uzbierały do tej pory w 9 meczach 8 oczek. Wzorem ubiegłego sezonu najłabszymi ekipami w stawce są Iskra Dąbrówki Breńskie, LZS Wójcina oraz LZS Mędrzechów.

 

Hitowe starcie

Bez dwóch zdań mowa o starciu w czubie tabeli. Do Niedomic przyjedzie ekipa z Luszowic, więc mówimy o meczu wicelidera z trzecią drużyną w lidze. Jak to wygląda statystycznie? Luszowice na wyjeździe nie przegrywają, gdyż na 5 meczów w delegacji wygrali 3, natomiast Unia u siebie na 12 możliwych punktów zdobyła 10. Może będzie to pojedynek strzelców? Po stronie Niedomic najlepszy Wojciech Kmiecik z 7 golami, ale tuż za nim w klasyfikacji po 5 goli zdobyli koledzy: Bartłomiej Bochenek, Michał Kaczyk i Sebastian Bonior. Luszowice z kolei będą straszyć Karolem Żurawskim i Marcinem Marszałkiem, autorami odpowiednio 7 i 6 bramek w tym sezonie. 

 

Terminarz 10 kolejki

 

LKS Wietrzychowice - FC Pawęzów 8 października, 16:00
Ava Grądy - Dunajec Konary 9 października, 11:00
Unia Niedomice - LZS Luszowice 8 października, 16:00
Łęgovia Łęg Tarnowski - LZS Wójcina 8 października, 16:00
LZS Mędrzechów - LUKS Wola Radłowska 8 października, 16:00
Iskra Dąbrówki Breńskie - Wisła Borusowa 9 października, 16:00
LKS Szarwark - Łukovia Łukowa 9 października, 16:00
Strażak Karsy - MLKS II Żabno 8 października, 16:00
GA
Komentarze