30-09-2022 15:21
Zapowiedź ósmej kolejki żabieńskiej B-klasy
Podobne tematy:

Ósma kolejka żabieńskiej B-klasy rozpocznie się już w sobotę. Aż cztery spotkania zaplanowano właśnie na 1 października. Drużyny rozegrały już ponad połowę zaplanowanych na tę rundę spotkań, łatwiej jest więc ocenić ich aktualną formę. W ten weekend są jednak spotkania, w których wskazanie faworyta nie jest takie oczywiste. (w nawiasach podano aktualne miejsca w tabeli)

Dąbrovia II Dąbrowa Tarnowska (7) – LZS Olesno (5), sobota 15:30

W zeszły weekend zawodnicy Olesna mierzyli się na stadionie miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej z piłkarzami DTS-u, w ten weekend znów pojawią się na tym obiekcie, tym razem gospodarzami tego starcia będą rezerwy Dąbrovii. Faworytem wydaje się być Olesno, które w ostatnich spotkaniach prezentuje dobrą dyspozycję i gromadzi sporo punktów na swoje konto. Oba zespoły do tej pory strzeliły po 19 bramek co jest jednym z lepszych wyników w lidze, ale zdecydowanie lepiej w defensywie radzi sobie drużyna LZS-u. Rezerwy Dąbrovii większość ze swoich dotychczasowym punktów zgromadziła dzięki pomocy zawodników z ligi okręgowej. Nasz typ: Olesno.

RKS Radgoszcz (4) – Powiśle Bolesław (13), sobota 16:30

Wszystko wskazuje na to, że kolejne punkty po tej kolejce będzie mogła dopisać sobie Radgoszcz do swojego konta. Zawodnicy Powiśla, którzy w dalszym ciągu nie zdobyli żadnego punktu, nie powinni stanowić większego zagrożenia dla dobrze dysponowanych zawodników RKS-u. Gospodarze sobotniego starcia wszystkie dotychczasowe spotkania na własnym obiekcie wygrywali nie tracąc przy tym żadnej bramki. Nasz typ: Radgoszcz.

Brzoza Brzezówka (9) – Orzeł Miechowice Małe (11), sobota 16:30

Ciekawe spotkanie w dolnej części tabeli. Miechowice które po dobrym starcie rozgrywek, w czterech kolejnych meczach nie zdobyły żadnego punktu. Brzoza również nie radzi sobie w tej rundzie najlepiej, a ostatnie zwycięstwo ze Słupcem było raczej obowiązkiem niż oznaką wzrostu formy. W ubiegłym sezonie dwukrotnie lepsza była drużyna z Brzezówki, wygrywając 5:1 jesienią i 2:5 wiosną. Orzeł nie dość, że będzie chciał przerwać pechową passę to dodatkowo nie zdobył jeszcze bramki w meczu wyjazdowym. Brzezówka zaś w tej rundzie nie zachowała ani razu czystego konta. Nasz typ: Brzoza.

KS Niwka (1) – Olimpia Biskupice Radłowskie (3), sobota 16:30

Hit kolejki i jedno z ważniejszych spotkań tej rundy. Dwie drużyny z czołówki strzelające sporo bramek a zarazem dobrze spisujące się w defensywie. Olimpia do tej pory nie przegrała żadnego spotkania, ale dwukrotnie dzieliła się punktami. Niwka tylko raz w tej rundzie zaznała smaku porażki i to na własnym obiekcie. Obie drużyny mają sporo argumentów, my jednak postawimy na Niwkę, mając w pamięci spotkania Pucharu Polski w których zespół ten ogrywał rywali z wyższych lig. Nasz typ: Niwka.

Dunajec Ujście Jezuickie (8) – Kłos Słupiec (14), niedziela 11:00

Swoich pierwszych punktów w rozgrywkach Słupiec poszuka w Ujściu Jezuickim. W zeszłym sezonie spotkania po między tymi drużynami kończyły się wynikami 0:1 jesienią dla Dunajca a wiosną padł remis 3:3. Wydaje się jednak, że gospodarze niedzielnego meczu są w lepszej dyspozycji niż w ubiegłej rundzie i powinni pokonać zawodników Kłosa dopisując kolejny komplet punktów na swoje konto i umocnić się w środku tabeli. Nasz typ: Dunajec.

Czarni Smęgorzów (6) – DTS Dąbrowa Tarnowska (12), niedziela 11:00

Smęgorzów po porażce z Biskupicach Radłowskich będzie chciał szybko wrócić na zwycięskie tory. Niedzielne spotkanie będzie ku temu dobrą okazją, bowiem DTS do tej pory w wyjazdowych spotkaniach nie zdobył żadnego punktu. Czarni natomiast zgromadzili komplet punktów przed własną publicznością. Wiosną na tym obiekcie w starciu pomiędzy tymi drużynami padł wynik 10:0 dla gospodarzy. Wszystko przemawia zatem, że punkty powinny zostać w Smęgorzowie. Nasz typ: Czarni.

Polonia Kłyż (10) – Wolania Wola Żelichowska (2), niedziela 14:00

Zakończeniem kolejki będzie interesujące spotkanie dwóch rywali „zza miedzy”. Chociaż w tabeli oba zespoły dzieli spora różnica, wydaje się jednak, że spotkanie może być bardzo wyrównane. Świadczą o tym wyniki z poprzedniego sezonu, w którym dwukrotnie drużyny dzieliły się punktami. Kłyż, pomimo niskiego miejsca w tabeli dobrze radzi sobie na własnym obiekcie, Wolania natomiast z trzech wyjazdowych spotkań wracała z kompletem punktów. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia? Większe szanse dajemy niepokonanej w tej rundzie Woli Żelichowskiej. Nasz typ: Wolania.

 

WW
Komentarze