23-09-2022 17:23
Zapowiedź siódmej kolejki żabieńskiej B-Klasy
Podobne tematy:
malogolska.pl

Siódma kolejka żabieńskiej B-klasy rozpocznie się i zakończy w całości w niedzielę. Zaplanowano kilka ciekawych spotkań oraz takie, w których łatwo wskazać faworyta. Piłka rządzi się swoimi prawami i liczymy na jakieś niespodzianki.

Powiśle Bolesław – KS Niwka, niedziela 11:00

Bolesław z zerowym dorobkiem punktowym podejmie na swoim boisku lidera z Niwki. Powiśle traci średnio prawie pięć bramek na mecz, co z pewnością nie napawa optymizmem przed zdecydowanie wyżej klasyfikowanym rywalem. Wszystko przemawia więc na korzyść przyjezdnych, którzy muszą jednak podejść do meczu w pełni skoncentrowani gdyż Bolesław, co pokazała ostatnia kolejka, potrafi postawić opór silniejszym zespołom. Nasz typ: Niwka.

DTS Dąbrowa Tarnowska – LZS Olesno, niedziela 11:00

Ciekawe spotkanie pomiędzy zespołami ze środka tabeli. Olesno ma dobrą serię spotkań bez porażki, a ostatni remis z silną tej rundy Olimpią tylko doda skrzydeł tej drużynie. DTS który jesienią prezentuje formę w kratkę strzela w porównaniu do innych drużyn dużo bramek, ale też sporo ich traci. Wydaje się więc, że ustabilizowana dyspozycja LZS-u powinna przełożyć się na zwycięstwo przyjezdnych w tym spotkaniu, nie mniej jednak DTS z pewnością spróbuje zawalczyć przed własną publicznością. Nasz typ: Olesno.

Olimpia Biskupice Radłowskie – Czarni Smęgorzów, niedziela 11:00

Naszym zdaniem hit kolejki. Dwa zespoły z czołówki, które w tabeli dzieli zaledwie punkt. Obie drużyny mają podobny bilans bramkowy, przewaga Olimpii wynika z faktu, że jeszcze w tej rundzie nie przegrała co zdarzyło się raz drużynie ze Smęgorzowa. Dwa bezpośrednie starcia w ubiegłym sezonie zakończyły się wysokimi zwycięstwami Czarnych. Wydaje się jednak, że Biskupice w tej rundzie prezentują zdecydowanie lepszą formę w porównaniu do poprzedniego sezonu i na własnym boisku powinni mieć większe szanse na zwycięstwo niż goście. Nasz typ: Olimpia.

Wolania Wola Żelichowska – Dunajec Ujście Jezuickie, niedziela 11:00

Dunajec który pozytywnie zaskakuje w tej rundzie uda się do Woli Żelichowskiej, gdzie spróbuje pokonać silną w tej rundzie Wolanię. Gospodarze tego spotkania nie przegrali jesienią żadnego spotkania, dlatego ciężko liczyć na to, by po ostatnim gwizdku w niedzielę ta sytuacja miała się zmienić. Wola jest faworytem tego meczu, ale Dunajec pokazał już jesienią że jest bardzo niewygodnym rywalem. Dodatkowo w bezpośrednich spotkaniach w ubiegłym sezonie dwukrotnie padł remis 2:2. Czy i tym razem zespoły podzielą się punktami? Nasz typ: Wolania.

Polonia Kłyż – Dąbrovia II Dąbrowa Tarnowska, niedziela 13:00

Wyżej klasyfikowane rezerwy Dąbrovii w niedzielę udadzą się do Kłyża. Polonia, która jeśli już w tej rundzie punktuje, to właśnie na swoim boisku. Dąbrovia natomiast została dopisana do rozgrywek po pierwszej kolejce i rozegra już piąte spotkanie w roli przyjezdnych. Sądząc po pozycjach zajmowanych w tabeli przez oba zespoły, to goście powinni być górą w tym meczu. Wiemy jednak, że obiekt w Kłyżu jest dość specyficzny i niejednokrotnie padały tam zaskakujące wyniki. Nasz typ: Dąbrovia II.

Kłos Słupiec – Brzoza Brzezówka, niedziela 14:00

W zeszły tydzień miały miejsce derby miasta Dąbrowy Tarnowskiej, w ten weekend odbędą się derby gminy Szczucin. Mecz nie zapowiada się na widowisko z wyższej półki – spotkają się bowiem dwie drużyny które strzeliły do tej pory najmniej bramek w lidze. Spisująca się poniżej oczekiwań Brzezówka powinna być faworytem w spotkaniu z Kłosem, który bez punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Ubiegły sezon to dwie pewne wygrane Brzozy. Nasz typ: Brzezówka.

Orzeł Miechowice Małe – RKS Radgoszcz, niedziela 14:00

Przed zawodnikami z Miechowic trudne zadanie. Nie dość, że ostatnie spotkania nie idą po ich myśli to dodatkowo ciężko będzie szukać przełamania złej passy w meczu z silną ekipą RKS-u. Radgoszcz w pięciu spotkaniach czterokrotnie zachowała czyste konto i z zaledwie jedną straconą bramką zdecydowanie góruje w tej statystyce nad pozostałymi zespołami. Orzeł, nie najlepiej spisuje się w ofensywie, co znowu przemawia na korzyść przyjezdnych. Zeszły sezon to dwa zwycięstwa zespołu z Radgoszczy. Czy Miechowice przed własną publicznością sprawią niespodziankę, jaką niewątpliwie było by urwanie punktów gościom niedzielnego spotkania? Nasz typ: Radgoszcz.

 

WW
Komentarze