24-05-2022 16:23
Na miesiąc przed wakacjami: Klasa Okręgowa

Przegląd z serii "Miesiąc do wakacji" rozpoczynamy od KEEZA Klasa Okręgowa Tarnów II. Do końca sezonu zostało 5 meczów. Czym jesteśmy zaskoczeni w rundzie wiosennej, a czego możemy się spodziewać w ostatnich 450 minutach rozgrywek 2021/2022?

 

Sytuacja w tabeli 

Pewnie po zwycięstwo w lidze i awans zmierza GKS Gromnik. W chwili obecnej ma 9 punktów przewagi nad wiceliderem z Tuchowa oraz jeden mecz rozegrany mniej względem Tuchovii. Tylko kataklizm mógłby odebrać piłkarzom z Gromnika tytuł najlepszej drużyny w sezonie. Wydaje się też, że drugie miejsce dla wspomnianej Tuchovii jest niezagrożone - ma ona aż 10 punktów przewagi nad kolejnymi drużynami, co przy 5 meczach do końca brzmi dość bezpiecznie. Na szczęście dla widowiska nierozstrzygnięta jest kwestia trzeciego miejsca. O miejsce na najniższym miejscu podmium walczą: 

1. KS Rzuchowa 27m / 49pkt
2. LUKS Skrzyszów 27m / 49pkt
3. LKS Szynwałd 26m / 47pkt
4. Polan Żabno 27m / 44pkt

 

Najtrudniej zająć 3 lokatę będzie miał oczywiście Polan Żabno, ze względu na widoczną już stratę 5 oczek do Rzuchowej i Skrzyszowa. Mimo niższej pozycji, karty rozdawać będzie LKS Szynwałd - ma do rozegrania zaległy mecz z Wisłą Szczucin, który może przesądzić o ostatecznych rozstrzygnięciach.

Tłoczno jest również w środku stawki. Aktualnie peletonowi przewodzi Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, dalej jest Pogórze Pleśna, Unia II Tarnów, LKS Ładna, KS Nowa Jastrząbka-Żukowice, LUKS Zalipie i Dunajec Zbylitowska Góra. Uff. Między Dąbrovią a Dunajcem jest raptem 5 punktów różnicy i doprawdy nie sposób przewidzieć, w jakiej kolejności zakończą sezon właśnie te drużyny. 

Na dole 3 drużyny, które wyraźnie odstają od reszty stawki. Trzeci od końca jest Rzepiennik Strzyżewski z dorobkiem 22 punktów, 5 oczek mniej zdobyła Zorza Zaczarnie. Absolutnym outsiderem w tym sezonie jest Olimpia Wojnicz. Każda z tych drużyn ma swoje problemy w tym sezonie, których nie potrafi przezwyciężyć.

 

Forma

Pod uwagę wzięliśmy ostatni miesiąc - niektóre z drużyn zagrały 5, a niektóre 6 spotkań. Co się okazuje? Najlepszymi ekipami w tym okresie były

1. KS Rzuchowa - 6m, 16pkt
2. GKS Gromnik - 5m, 15pkt
3. LUKS Skrzyszów - 6m, 15pkt

 

Rzuchowa i Gromnik w ogóle są najlepiej punktującymi drużynami w rundzie wiosennej - ci pierwsi przegrali raptem raz w 11 spotkaniach, a lider z Gromnika ani raz nie zakończył meczu bez zdobycia choćby punktu. Szczególne pochwały należą się Rzuchowej, która jesień skończyła na 12. miejscu z dorobkiem 21 punktów, a wiosną na 5 kolejek przed końcem ma ich 28. Progres widoczny jest gołym okiem. 

Wracając do tabeli formy z ostatniego miesiąca - tyle samo co Gromnik zdobyła ekipa LUKS Skrzyszów, choć potrzebowali do tego jednego meczu więcej. Głównie dzięki tym wynikom Rzuchowa i Skrzyszów wywindowali się tak wysoko w tabeli i walczą o brązowy medal. Na czwartym miejscu za ostatni miesiąc plasuje się zaskakująco LUKS Zalipie - brawo dla beniaminka! 

Przewagę względem rywali o top3 trwonią LKS Szynwałd oraz Polan Żabno, który po mocnym starcie rundy wiosennej, nieco obniżył loty. 

 

Terminarz

Pod uwagę weźmiemy tylko ekipy, które walczą o 3 miejsce.

KS Rzuchowa: Zorza Zaczarnie (w), KS Nowa Jastrząbka-Żukowice (d), GKS Gromnik (w), Polan Żabno (d), LUKS Zalipie (w)

LUKS Skrzyszów: GKS Gromnik (w), Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska (d), Pogórze Pleśna (w), Unia II Tarnów (d), KS Rzepiennik Strzyżewski (w)

LKS Szynwałd: Wisła Szczucin (w), Unia II Tarnów (w), KS Rzepiennik Strzyżewski (d), Dunajec Zbylitowska Góra (w), Zorza Zaczarnie (d), KS Nowa Jastrząbka-Żukowice (w)

Polan Żabno: Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska (d), LUKS Zalipie (w), Wisła Szczucin (d), KS Rzuchowa (w), Tuchovia Tuchów (d)

NA PAPIERZE najłatwiejszy terminarz wydaje się mieć Szynwałd - najtrudniejszym meczem wydaje się być ten w Zbylitowskiej Górze. Minusem jest to, że zagrają jeden mecz więcej niż rywale oraz fakt, że aż 4 z tych spotkań zagrają w delegacji. Zarówno Rzuchowa, jak i Skrzyszów mają mecz z niepokonanym w tym sezonie Gromnikiem - LUKS zagra swój mecz z liderem już jutro, jako że jest to spotkanie zaległe. Polan Żabno zagra bezpośrednio z Rzuchową, ale też wiceliderem Tuchovią Tuchów, "derby" z Dąbrovią i z mocnym ostatnio Zalipiem. 

 

Przewidywania

Cóż, Rzuchowa dwa najbliższe mecze ma dość łatwe, a problem zaczyna się meczem z Gromnikiem, bo później jeszcze mocni Żabno i Zalipie. Porażkę z Gromnikiem można wkalkulować w obliczenia, ale wymaga to wygrania pozostałych 4 spotkań. Skrzyszów ma ciut łatwiej, ale później - najpierw mecze z liderem, a potem z solidną Dąbrovią. Teoretycznie Szynwałd może, a nawet powinien wygrać wszystkie swoje mecze, tymczasem w tym sezonie nie są aż tak przekonujący, by z pełnym przekonaniem stwierdzić: tak, zrobią to. Polan musiałby wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, a i to nie gwarantuje dostatecznej liczby punktów pozwalającej na zajęcie trzeciego miejsca. Krótko mówiąc: nie wiemy, jak skończy się sezon, dlatego będziemy przypatrywać się z uwagą na to, co będzie się działo na boiskach tarnowskiej okręgówki.

GA
Komentarze

 • 2 miesiące temu Kibic

  Dało się napisać artykuł taki jak od was oczekują wszyscy?? Dało się.

 • 2 miesiące temu Fan niższych lig

  Wreszcie coś co da się przeczytać i nie chodzi tu żeby kogoś ślepo chwalić. Piszcie o piłce a jak chcecie napisać coś o jednym czy drugim klubie telefon do Prezesa Trenera Gospodarza popytac i napisać merytoryczne.

 • 2 miesiące temu REDAKCJA

  Całkiem na chłodno - w tekście o stanie boiska nie było NIC, co mogłoby uderzyć w klub. Chyba zgodzimy się, że murawa była tragiczna i jest to fakt, natomiast nigdzie nie oskarżaliśmy nikogo. Według nas coś takiego nie ma racji bytu i ktoś, kto o to boisko dba, powinien coś z tym zrobić. Do jutra czekamy na odpowiedź z jednego miejsca, ale nawet jeśli jej nie dostaniemy, i tak opiszemy swoje przemyślenia. Cieszymy się, że przynajmniej ten artykuł się spodobał :) ze sportowym pozdrowieniem!

 • 2 miesiące temu Kibic

  Chyba zgodzimy się z tym że na tym portalu też trzeba wziąść się do roboty i mam nadzieję że Redakcja zacznie na bieżąco pisać o tym co dzieje się na naszym niskoligowym podwórku A nie artykuły raz na dwa tygodnie. Pozdrawiam i do roboty

 • 2 miesiące temu REDAKCJA

  Pełna zgoda, dążymy do tego, żeby rozszerzyć grono redaktorów i pisać regularnie.

 • 2 miesiące temu Kibic

  Portal bez redaktorów ? Tylko kopiuj wklej ?😆

 • 2 miesiące temu

  Portal wstydu…

 • 2 miesiące temu REDAKCJA

  Chętnie dowiemy się, które z zapowiedzi, podsumowań, relacji są kopiowane :D

 • 2 miesiące temu Do Redakcji

  Jak by u mnie gospodarz obiektu pracował jak wasi redaktorzy to bym na boisku miał gorzej niż w Rzuchowej 😂

 • 2 miesiące temu Kibic

  Chłopaki z Rzuchowej skrzykneli chyba całą wioskę aby komentować każdy post który się ukaże 🤣 Panowie redaktorzy, musicie się mieć na baczności bo każdy artykuł będzie poddany weryfikacji przez chłopaków😂😂😂

 • 2 miesiące temu Do redakcji

  Posty Pana Henryka droga redakcjo ;) internet nie zapomina :) obrazki np. ten z kalisznaszemiasto :)

 • 2 miesiące temu REDAKCJA

  Czym innym jest zarzut kopiowania treści, a czym innym korzystanie z grafik ogólnodostępnych ze stocka. Akurat z panem Henrykiem rozmawialiśmy nie raz i nie dwa, nasze ustalenia są naszymi ustaleniami, ponadto zawsze teksty były podpisywane, linkowane. Swoją drogą dużo lepiej się w ten sposób rozmawia, niż za pomocą wulgaryzmów. Pozdrawiamy czytelnika!

 • 2 miesiące temu

  Redakcja - Kopiuj - Wklej. Jesteście nie obiektywni i to widać od początku. Super że są takie strony jak Od ekstraklasy do B klasy jak Blok P. Hennryka bo ich artykuły się z przyjemnością czyta zawsze obiektywni bezstronni - a u Was? jak się pojawi coś w stylu artykułu ( o ile te zapisy można tak nazwać) to powinno być święto tak często piszecie :D Dobra rada - zajmijcie się jedną dwoma ligami lub zamknijcie to w cholere.

 • 2 miesiące temu Antek

  Czy zwyciezca okregowki awansuje bezposrednio do 4 ligi?

 • 2 miesiące temu Eric

  Hey there, I just found your site, quick question… My name’s Eric, I found malogolska.pl after doing a quick search – you showed up near the top of the rankings, so whatever you’re doing for SEO, looks like it’s working well. So here’s my question – what happens AFTER someone lands on your site? Anything? Research tells us at least 70% of the people who find your site, after a quick once-over, they disappear… forever. That means that all the work and effort you put into getting them to show up, goes down the tubes. Why would you want all that good work – and the great site you’ve built – go to waste? Because the odds are they’ll just skip over calling or even grabbing their phone, leaving you high and dry. But here’s a thought… what if you could make it super-simple for someone to raise their hand, say, “okay, let’s talk” without requiring them to even pull their cell phone from their pocket? You can – thanks to revolutionary new software that can literally make that first call happen NOW. Talk With Web Visitor is a software widget that sits on your site, ready and waiting to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know IMMEDIATELY – so that you can talk to that lead while they’re still there at your site. You know, strike when the iron’s hot! CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works. When targeting leads, you HAVE to act fast – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later is huge – like 100 times better! That’s why you should check out our new SMS Text With Lead feature as well… once you’ve captured the phone number of the website visitor, you can automatically kick off a text message (SMS) conversation with them. Imagine how powerful this could be – even if they don’t take you up on your offer immediately, you can stay in touch with them using text messages to make new offers, provide links to great content, and build your credibility. Just this alone could be a game changer to make your website even more effective. Strike when the iron’s hot! CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to learn more about everything Talk With Web Visitor can do for your business – you’ll be amazed. Thanks and keep up the great work! Eric PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – you could be converting up to 100x more leads immediately! It even includes International Long Distance Calling. Stop wasting money chasing eyeballs that don’t turn into paying customers. CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to try Talk With Web Visitor now. If you'd like to unsubscribe click here http://jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=malogolska.pl

 • 2 miesiące temu Eric

  Hey there, I just found your site, quick question… My name’s Eric, I found malogolska.pl after doing a quick search – you showed up near the top of the rankings, so whatever you’re doing for SEO, looks like it’s working well. So here’s my question – what happens AFTER someone lands on your site? Anything? Research tells us at least 70% of the people who find your site, after a quick once-over, they disappear… forever. That means that all the work and effort you put into getting them to show up, goes down the tubes. Why would you want all that good work – and the great site you’ve built – go to waste? Because the odds are they’ll just skip over calling or even grabbing their phone, leaving you high and dry. But here’s a thought… what if you could make it super-simple for someone to raise their hand, say, “okay, let’s talk” without requiring them to even pull their cell phone from their pocket? You can – thanks to revolutionary new software that can literally make that first call happen NOW. Talk With Web Visitor is a software widget that sits on your site, ready and waiting to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know IMMEDIATELY – so that you can talk to that lead while they’re still there at your site. You know, strike when the iron’s hot! CLICK HERE http://talkwithwebtraffic.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works. When targeting leads, you HAVE to act fast – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later is huge – like 100 times better! That’s why you should check out our new SMS Text With Lead feature as well… once you’ve captured the phone number of the website visitor, you can automatically kick off a text message (SMS) conversation with them. Imagine how powerful this could be – even if they don’t take you up on your offer immediately, you can stay in touch with them using text messages to make new offers, provide links to great content, and build your credibility. Just this alone could be a game changer to make your website even more effective. Strike when the iron’s hot! CLICK HERE http://talkwithwebtraffic.com to learn more about everything Talk With Web Visitor can do for your business – you’ll be amazed. Thanks and keep up the great work! Eric PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – you could be converting up to 100x more leads immediately! It even includes International Long Distance Calling. Stop wasting money chasing eyeballs that don’t turn into paying customers. CLICK HERE http://talkwithwebtraffic.com to try Talk With Web Visitor now. If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithwebtraffic.com/unsubscribe.aspx?d=malogolska.pl

 • 2 miesiące temu Eric

  Hey, this is Eric and I ran across malogolska.pl a few minutes ago. Looks great… but now what? By that I mean, when someone like me finds your website – either through Search or just bouncing around – what happens next? Do you get a lot of leads from your site, or at least enough to make you happy? Honestly, most business websites fall a bit short when it comes to generating paying customers. Studies show that 70% of a site’s visitors disappear and are gone forever after just a moment. Here’s an idea… How about making it really EASY for every visitor who shows up to get a personal phone call you as soon as they hit your site… You can – Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It signals you the moment they let you know they’re interested – so that you can talk to that lead while they’re literally looking over your site. CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works. You’ll be amazed - the difference between contacting someone within 5 minutes versus a half-hour or more later could increase your results 100-fold. It gets even better… once you’ve captured their phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation. That way, even if you don’t close a deal right away, you can follow up with text messages for new offers, content links, even just “how you doing?” notes to build a relationship. Pretty sweet – AND effective. CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business. You could be converting up to 100X more leads today! Eric PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling. You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting. CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to try Talk With Web Visitor now. If you'd like to unsubscribe click here http://jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=malogolska.pl

 • 2 miesiące temu Eric

  My name’s Eric and I just came across your website - malogolska.pl - in the search results. Here’s what that means to me… Your SEO’s working. You’re getting eyeballs – mine at least. Your content’s pretty good, wouldn’t change a thing. BUT… Eyeballs don’t pay the bills. CUSTOMERS do. And studies show that 7 out of 10 visitors to a site like malogolska.pl will drop by, take a gander, and then head for the hills without doing anything else. It’s like they never were even there. You can fix this. You can make it super-simple for them to raise their hand, say, “okay, let’s talk” without requiring them to even pull their cell phone from their pocket… thanks to Talk With Web Visitor. Talk With Web Visitor is a software widget that sits on your site, ready and waiting to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know immediately – so you can talk to that lead immediately… without delay… BEFORE they head for those hills. CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works. Now it’s also true that when reaching out to hot leads, you MUST act fast – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later is huge – like 100 times better! That’s what makes our new SMS Text With Lead feature so powerful… you’ve got their phone number, so now you can start a text message (SMS) conversation with them… so even if they don’t take you up on your offer right away, you continue to text them new offers, new content, and new reasons to do business with you. This could change everything for you and your business. CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to learn more about everything Talk With Web Visitor can do and start turing eyeballs into money. Eric PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – you could be converting up to 100x more leads immediately! It even includes International Long Distance Calling. Paying customers are out there waiting. Starting connecting today by CLICKING HERE https://jumboleadmagnet.com to try Talk With Web Visitor now. If you'd like to unsubscribe click here http://jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=malogolska.pl

 • 2 miesiące temu roger

  odnosnie Zabna to jakas farsa ZESPOL WZMOCNIONY 6 ZAWODNIKAMI Starymi znajomymi ktorzy wnosza tak malo a brak ludzi ktorzy mogli pod okiem p.s. trenera stanowic o przyszlosci druzyny ,jak mozna zrezygnowac z mlodych chlopakow ? ktorzy niczym, jesli chodzi o poziom gry nie odbiegali od grupy weteranow ! sprowadzonych do klubu chlopcy ktorzy np.Marcwiany grywa w B klasie , ciekawe kto zdecydowal sie na tak kiepski krok ,kto bedzie gral jak dziadki ,a jest ich sporo skoncza nikt na ich miejsce nie jest przygotowany ,kto decyduje o takich dzialaniach zarzad,prezes czy zawodnicy ? a wiele wskazuje na to ze niektorzy zawod. maja mocne argumenty nawet po dwoch dobrych rundach w okrojonym skladzie mlodej ekipy ,ale pomomo powodzenia na nowej starej drodze rozwoju sportowego.

 • 2 miesiące temu Eric

  Hi, Eric here with a quick thought about your website malogolska.pl... I’m on the internet a lot and I look at a lot of business websites. Like yours, many of them have great content. But all too often, they come up short when it comes to engaging and connecting with anyone who visits. I get it – it’s hard. Studies show 7 out of 10 people who land on a site, abandon it in moments without leaving even a trace. You got the eyeball, but nothing else. Here’s a solution for you… Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. You’ll know immediately they’re interested and you can call them directly to talk with them literally while they’re still on the web looking at your site. CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works. It could be huge for your business – and because you’ve got that phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation – immediately… and contacting someone in that 5 minute window is 100 times more powerful than reaching out 30 minutes or more later. Plus, with text messaging you can follow up later with new offers, content links, even just follow up notes to keep the conversation going. Everything I’ve just described is extremely simple to implement, cost-effective, and profitable. CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business. You could be converting up to 100X more eyeballs into leads today! Eric PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling. You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting. CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to try Talk With Web Visitor now. If you'd like to unsubscribe click here http://jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=malogolska.pl

 • 2 miesiące temu kibic

  zgadzam sie niektorzy np p. spinda powinien grac w oldboys.

 • 2 miesiące temu HOSAJ

  NO WLASNIE ROPIEPRZYLISCIE MLODA DRUZYNKE W ZABNIE A DECYZJE I JEJ KONSEKWENCJE SA CO TYDZIEN ,DRAMAT W JEDNYM AKCIE ,CIENIZNA SZKODA BYLO JECHAC NA TO ZENUJACE WIDOWISKO,LEPIEJ BYLO ZACHACZYC W TARNOWIE O MUSTAFE LUB LODY!!!!

 • 1 miesiąc temu Eric

  My name’s Eric and I just found your site malogolska.pl. It’s got a lot going for it, but here’s an idea to make it even MORE effective. Talk With Web Visitor – CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com for a live demo now. Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It signals you the moment they let you know they’re interested – so that you can talk to that lead while they’re literally looking over your site. And once you’ve captured their phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation… and if they don’t take you up on your offer then, you can follow up with text messages for new offers, content links, even just “how you doing?” notes to build a relationship. CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business. The difference between contacting someone within 5 minutes versus a half-hour means you could be converting up to 100X more leads today! Eric PS: Studies show that 70% of a site’s visitors disappear and are gone forever after just a moment. Don’t keep losing them. Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling. You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting. CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to try Talk With Web Visitor now. If you'd like to unsubscribe click here http://jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=malogolska.pl

 • 1 miesiąc temu Eric

  My name’s Eric and I just came across your website - malogolska.pl - in the search results. Here’s what that means to me… Your SEO’s working. You’re getting eyeballs – mine at least. Your content’s pretty good, wouldn’t change a thing. BUT… Eyeballs don’t pay the bills. CUSTOMERS do. And studies show that 7 out of 10 visitors to a site like malogolska.pl will drop by, take a gander, and then head for the hills without doing anything else. It’s like they never were even there. You can fix this. You can make it super-simple for them to raise their hand, say, “okay, let’s talk” without requiring them to even pull their cell phone from their pocket… thanks to Talk With Web Visitor. Talk With Web Visitor is a software widget that sits on your site, ready and waiting to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know immediately – so you can talk to that lead immediately… without delay… BEFORE they head for those hills. CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works. Now it’s also true that when reaching out to hot leads, you MUST act fast – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later is huge – like 100 times better! That’s what makes our new SMS Text With Lead feature so powerful… you’ve got their phone number, so now you can start a text message (SMS) conversation with them… so even if they don’t take you up on your offer right away, you continue to text them new offers, new content, and new reasons to do business with you. This could change everything for you and your business. CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to learn more about everything Talk With Web Visitor can do and start turing eyeballs into money. Eric PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – you could be converting up to 100x more leads immediately! It even includes International Long Distance Calling. Paying customers are out there waiting. Starting connecting today by CLICKING HERE https://jumboleadmagnet.com to try Talk With Web Visitor now. If you'd like to unsubscribe click here http://jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=malogolska.pl

 • 1 miesiąc temu Eric

  My name’s Eric and I just found your site malogolska.pl. It’s got a lot going for it, but here’s an idea to make it even MORE effective. Talk With Web Visitor – CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com for a live demo now. Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It signals you the moment they let you know they’re interested – so that you can talk to that lead while they’re literally looking over your site. And once you’ve captured their phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation… and if they don’t take you up on your offer then, you can follow up with text messages for new offers, content links, even just “how you doing?” notes to build a relationship. CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business. The difference between contacting someone within 5 minutes versus a half-hour means you could be converting up to 100X more leads today! Eric PS: Studies show that 70% of a site’s visitors disappear and are gone forever after just a moment. Don’t keep losing them. Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling. You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting. CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to try Talk With Web Visitor now. If you'd like to unsubscribe click here http://jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=malogolska.pl

 • 1 miesiąc temu Eric

  Hello, my name’s Eric and I just ran across your website at malogolska.pl... I found it after a quick search, so your SEO’s working out… Content looks pretty good… One thing’s missing though… A QUICK, EASY way to connect with you NOW. Because studies show that a web lead like me will only hang out a few seconds – 7 out of 10 disappear almost instantly, Surf Surf Surf… then gone forever. I have the solution: Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. You’ll know immediately they’re interested and you can call them directly to TALK with them - literally while they’re still on the web looking at your site. CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works and even give it a try… it could be huge for your business. Plus, now that you’ve got that phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation pronto… which is so powerful, because connecting with someone within the first 5 minutes is 100 times more effective than waiting 30 minutes or more later. The new text messaging feature lets you follow up regularly with new offers, content links, even just follow up notes to build a relationship. Everything I’ve just described is extremely simple to implement, cost-effective, and profitable. CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business, potentially converting up to 100X more eyeballs into leads today! Eric PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling. You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting. CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to try Talk With Web Visitor now. If you'd like to unsubscribe click here http://jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=malogolska.pl

 • 1 miesiąc temu Eric

  My name’s Eric and I just came across your website - malogolska.pl - in the search results. Here’s what that means to me… Your SEO’s working. You’re getting eyeballs – mine at least. Your content’s pretty good, wouldn’t change a thing. BUT… Eyeballs don’t pay the bills. CUSTOMERS do. And studies show that 7 out of 10 visitors to a site like malogolska.pl will drop by, take a gander, and then head for the hills without doing anything else. It’s like they never were even there. You can fix this. You can make it super-simple for them to raise their hand, say, “okay, let’s talk” without requiring them to even pull their cell phone from their pocket… thanks to Talk With Web Visitor. Talk With Web Visitor is a software widget that sits on your site, ready and waiting to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know immediately – so you can talk to that lead immediately… without delay… BEFORE they head for those hills. CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works. Now it’s also true that when reaching out to hot leads, you MUST act fast – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later is huge – like 100 times better! That’s what makes our new SMS Text With Lead feature so powerful… you’ve got their phone number, so now you can start a text message (SMS) conversation with them… so even if they don’t take you up on your offer right away, you continue to text them new offers, new content, and new reasons to do business with you. This could change everything for you and your business. CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to learn more about everything Talk With Web Visitor can do and start turing eyeballs into money. Eric PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – you could be converting up to 100x more leads immediately! It even includes International Long Distance Calling. Paying customers are out there waiting. Starting connecting today by CLICKING HERE http://jumboleadmagnet.com to try Talk With Web Visitor now. If you'd like to unsubscribe click here http://jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=malogolska.pl

 • 1 miesiąc temu Eric

  My name’s Eric and I just came across your website - malogolska.pl - in the search results. Here’s what that means to me… Your SEO’s working. You’re getting eyeballs – mine at least. Your content’s pretty good, wouldn’t change a thing. BUT… Eyeballs don’t pay the bills. CUSTOMERS do. And studies show that 7 out of 10 visitors to a site like malogolska.pl will drop by, take a gander, and then head for the hills without doing anything else. It’s like they never were even there. You can fix this. You can make it super-simple for them to raise their hand, say, “okay, let’s talk” without requiring them to even pull their cell phone from their pocket… thanks to Talk With Web Visitor. Talk With Web Visitor is a software widget that sits on your site, ready and waiting to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know immediately – so you can talk to that lead immediately… without delay… BEFORE they head for those hills. CLICK HERE http://boostleadgeneration.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works. Now it’s also true that when reaching out to hot leads, you MUST act fast – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later is huge – like 100 times better! That’s what makes our new SMS Text With Lead feature so powerful… you’ve got their phone number, so now you can start a text message (SMS) conversation with them… so even if they don’t take you up on your offer right away, you continue to text them new offers, new content, and new reasons to do business with you. This could change everything for you and your business. CLICK HERE http://boostleadgeneration.com to learn more about everything Talk With Web Visitor can do and start turing eyeballs into money. Eric PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – you could be converting up to 100x more leads immediately! It even includes International Long Distance Calling. Paying customers are out there waiting. Starting connecting today by CLICKING HERE http://boostleadgeneration.com to try Talk With Web Visitor now. If you'd like to unsubscribe click here http://boostleadgeneration.com/unsubscribe.aspx?d=malogolska.pl

 • 1 miesiąc temu Eric

  Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you might get, I wanted to instead provide you with a word of encouragement – Congratulations What for? Part of my job is to check out websites and the work you’ve done with malogolska.pl definitely stands out. It’s clear you took building a website seriously and made a real investment of time and resources into making it top quality. There is, however, a catch… more accurately, a question… So when someone like me happens to find your site – maybe at the top of the search results (nice job BTW) or just through a random link, how do you know? More importantly, how do you make a connection with that person? Studies show that 7 out of 10 visitors don’t stick around – they’re there one second and then gone with the wind. Here’s a way to create INSTANT engagement that you may not have known about… Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know INSTANTLY that they’re interested – so that you can talk to that lead while they’re literally checking out malogolska.pl. CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works. It could be a game-changer for your business – and it gets even better… once you’ve captured their phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation – immediately (and there’s literally a 100X difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes.) Plus then, even if you don’t close a deal right away, you can connect later on with text messages for new offers, content links, even just follow up notes to build a relationship. Everything I’ve just described is simple, easy, and effective. CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business. You could be converting up to 100X more leads today! Eric PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling. You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting. CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to try Talk With Web Visitor now. If you'd like to unsubscribe click here http://jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=malogolska.pl

 • 1 miesiąc temu Eric

  Hello, my name’s Eric and I just ran across your website at malogolska.pl... I found it after a quick search, so your SEO’s working out… Content looks pretty good… One thing’s missing though… A QUICK, EASY way to connect with you NOW. Because studies show that a web lead like me will only hang out a few seconds – 7 out of 10 disappear almost instantly, Surf Surf Surf… then gone forever. I have the solution: Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. You’ll know immediately they’re interested and you can call them directly to TALK with them - literally while they’re still on the web looking at your site. CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works and even give it a try… it could be huge for your business. Plus, now that you’ve got that phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation pronto… which is so powerful, because connecting with someone within the first 5 minutes is 100 times more effective than waiting 30 minutes or more later. The new text messaging feature lets you follow up regularly with new offers, content links, even just follow up notes to build a relationship. Everything I’ve just described is extremely simple to implement, cost-effective, and profitable. CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business, potentially converting up to 100X more eyeballs into leads today! Eric PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling. You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting. CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to try Talk With Web Visitor now. If you'd like to unsubscribe click here http://jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=malogolska.pl

 • 10 dni temu Eric

  My name’s Eric and I just found your site malogolska.pl. It’s got a lot going for it, but here’s an idea to make it even MORE effective. Talk With Web Visitor – CLICK HERE https://boostleadgeneration.com for a live demo now. Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It signals you the moment they let you know they’re interested – so that you can talk to that lead while they’re literally looking over your site. And once you’ve captured their phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation… and if they don’t take you up on your offer then, you can follow up with text messages for new offers, content links, even just “how you doing?” notes to build a relationship. CLICK HERE https://boostleadgeneration.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business. The difference between contacting someone within 5 minutes versus a half-hour means you could be converting up to 100X more leads today! Eric PS: Studies show that 70% of a site’s visitors disappear and are gone forever after just a moment. Don’t keep losing them. Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling. You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting. CLICK HERE https://boostleadgeneration.com to try Talk With Web Visitor now. If you'd like to unsubscribe click here http://boostleadgeneration.com/unsubscribe.aspx?d=malogolska.pl

 • 8 dni temu Eric

  My name’s Eric and I just came across your website - malogolska.pl - in the search results. Here’s what that means to me… Your SEO’s working. You’re getting eyeballs – mine at least. Your content’s pretty good, wouldn’t change a thing. BUT… Eyeballs don’t pay the bills. CUSTOMERS do. And studies show that 7 out of 10 visitors to a site like malogolska.pl will drop by, take a gander, and then head for the hills without doing anything else. It’s like they never were even there. You can fix this. You can make it super-simple for them to raise their hand, say, “okay, let’s talk” without requiring them to even pull their cell phone from their pocket… thanks to Talk With Web Visitor. Talk With Web Visitor is a software widget that sits on your site, ready and waiting to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know immediately – so you can talk to that lead immediately… without delay… BEFORE they head for those hills. CLICK HERE http://boostleadgeneration.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works. Now it’s also true that when reaching out to hot leads, you MUST act fast – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later is huge – like 100 times better! That’s what makes our new SMS Text With Lead feature so powerful… you’ve got their phone number, so now you can start a text message (SMS) conversation with them… so even if they don’t take you up on your offer right away, you continue to text them new offers, new content, and new reasons to do business with you. This could change everything for you and your business. CLICK HERE http://boostleadgeneration.com to learn more about everything Talk With Web Visitor can do and start turing eyeballs into money. Eric PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – you could be converting up to 100x more leads immediately! It even includes International Long Distance Calling. Paying customers are out there waiting. Starting connecting today by CLICKING HERE http://boostleadgeneration.com to try Talk With Web Visitor now. If you'd like to unsubscribe click here http://boostleadgeneration.com/unsubscribe.aspx?d=malogolska.pl