15-04-2022 14:04
Metal oficjalnie awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski!

W środę 13 kwietnia w ramach 1/8 Pucharu Polski Metal Tarnów podejmował Poprad Muszyna. Mecz zakończył się wynikiem 1-1, a w karnych zwyciężyli gospodarze. W teorii wszystko jasne? Otóż nie do końca.

Sęk w tym, że w regulaminie jak byk stoi, że na szczeblu okręgowych rozgrywek pucharowych w przypadku remisu sędzia powinien zarządzić dogrywkę w wymiarze 2x15min i dopiero później przeprowadzić ewentualny konkurs rzutów karnych. Na boisku przy ul. Warsztatowej po ostatnim gwizdu sędzia od razu kazał wykonywać jedenastki.

Małopolski Związek Piłki Nożnej wydał dziś komunikat, w którym podtrzymał wynik z boiska. Dzięki temu Metal Tarnów awansował do 1/4 finału, w którym zmierzy się z Wieczystą Kraków.

Fragment uzasadnienia:

W niniejszym meczu pomimo uzyskania wyniku remisowego w normalnym czasie gry sędzia główny nie zarządził
dogrywki, ale bezpośrednio rzuty karne, które zakończyły się zwycięstwem drużyny Metal Tarnów 4-1.
W ocenie Wydziału Gier MZPN, pomimo oczywistego błędu i naruszenia regulaminu rozgrywek przez sędziego
głównego, brak jest podstaw prawnych do powtórzenia meczu lub do uznania, że mecz został przerwany przed
upływem regulaminowego czasu gry. Nierozegranie przewidzianej regulaminem dogrywki niewątpliwie stanowi błąd
sędziowski i podlega rozpoznaniu w trybie odpowiedzialności regulaminowej sędziego.