18-03-2022 23:17
Rusza runda wiosenna w A klasie Żabno
Podobne tematy:

Rozgrywki wiosenne zaczyna A klasa Żabno. Krótko przeglądniemy, jak wygląda sytuacja w tabeli, czego możemy się spodziewać w rundzie rewanżowej, rzucimy okiem na terminarz pierwszej kolejki w 2022 roku i przedstawimy typy. 

 

Tabela

Wydaje się, że o awans walczyć będzie 5 drużyn. Na pole position Łukovia Łukowa - 33 punkty, z zapasem 3 oczek nad drugą drużyną. Na miejscach 2-5 ścisk - wicelider Ikar Odporyszów ma 30 punktów, piąty Dunajec Konary 28. Między nimi na trzecim miejscu Pawęzów i na czwartym Wietrzychowice. Liczymy, że walka o lokatę premiującą awansem do Klasy Okręgowej będzie zacięta i potrwa do ostatnich minut w sezonie.

 

Kto zaskoczy

Drużyna rezerw Radłovii zdobędzie więcej punktów niż w rundzie jesiennej. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że pierwsza drużyna z hukiem zleci z 4 ligi, ale taki los niekoniecznie musi czekać drugi garnitur. Choćby i z tego prozaicznego powodu, że często problemem drużyn A klasy są braki kadrowe. Radłovia nie musi się raczej o to bać, bo w razie kłopotów może posiłkować się zawodnikami z głównego składu, którzy dodatkowo przerastają umiejętnościami A klasowych rywali. 

 

Terminarz pierwszej kolejki w rundzie wiosennej

Łęgovia Łęg Tarnowski - LZS Mędrzechów 19 marca, 15:30
Ava Grądy - FC Pawęzów 20 marca, 11:00
Radłovia II Radłów - LKS Szarwark 20 marca, 11:00
Iskra Dąbrówki Breńskie - Ikar Odporyszów 19 marca, 15:30
Dunajec Konary - LZS Luszowice 20 marca, 11:00
Strażak Karsy - LZS Wójcina 20 marca, 11:00
Unia Niedomice - Łukovia Łukowa 20 marca, 14:00
LKS Wietrzychowice - LUKS Wola Radłowska 19 marca, 15:30

 

Mecz kolejki

Stawiamy na mecz, w którym zaprezentuje się lider tabeli. Łukovia wybierze się w podróż do Niedomic. Miejscowa Unia zajmuje 6 miejsce po rundzie jesiennej - tuż za grupą pościgową. Z pewnością jest w stanie sprawić niespodziankę i już na starcie pozbawić lidera bezpiecznej przewagi nad resztą stawki. Niemniej zawsze pierwsze mecze po tak długiej przerwie i wielu zmianach w kadrach drużyn to są wielkie niewiadome. 

GA
Komentarze