26-10-2021 10:11
III Liga Grupa IV: Podsumowanie 14 kolejki + skróty

14 kolejka III-ligowych rozgrywek w grupie IV przyniosła nam tylko 20 goli. Ostatnie kolejki to zdecydowana obniżka formy strzeleckiej zawodników, a powodów możemy tylko już poszukać sami. Zmęczenie, gorsze warunki atmosferyczne a co za tym idzie, jakość boisk również pozostawia wiele do życzenia. Przejdźmy jednak do tego, co wydarzyło się w 14 kolejce?!

Niespodzianka kolejki? Bez wątpienia wygrana Sokoła Sieniawa na własnym terenie z Podhalem Nowy Targ. Goście byli zdecydowanym faworytem, jednak po objęciu w 10' minucie prowadzenia - Sokół nie wypuścił 3 punktów z garści. Tym samym, Podhale nie wykorzystało olbrzymiej szansy, aby wskoczyć na fotel lidera. Przy porażkach Siarki Tarnobrzeg, Cracovii II oraz Łagowa, porażka musi boleć dwukrotnie. Czy Siarka się zacięła? Czy może ich wygrane na początku zamazały obraz tej ekipy? Druga porażka z rzędu, 0 bramek w dwóch meczach - sprawia, że można mówić o sporym kryzysie, jeśli popatrzymym również na porażkę z Wisłą, w Sandomierzu. Wszyscy zagrali dla Stalowej Woli, taki tytuł moglibyśmy zamieścić w podsumowaniu 14 odsłony gier. Stal po zmianie trenera złapała wiatr w żagle, wygrała na ciężkim terenie w KSZO i na ten moment, ma tylko 1 punkt straty do lidera! Na drużynie z podium rozgrywek, przełamała się w końcu Wisłoka. Zespół z Dębicy po trafieniach Cabały oraz Siedlika pokonał rezerwy Cracovii i przesunął się na 11 lokatę. Koncertowo w pierwszych 30 minutach zagrała Unia, która po dwóch kwadransach prowadziła z Koroną Rzeszów 3:0! Gości stać było tylko na jedno trafienie, które miało miejsce tuż, przed przerwą. Dzięki tej wygranej Jaskółki ruszyły w górę tabeli i mogą patrzeć przed siebie, a nie w dół stawki. Nie przestaje zaskakiwać zespół Czarnych Połaniec - ekipa z Świętokrzyskiego, pokonała Sandomierz, a autorem dwóch trafień był oczywiście Adrian Gębalski! Były napastnik Siarki, Puszczy oraz Stalowej Wol,i ma już na swoim koncie 12 goli i prowadzi w klasyfikacji snajperów. W dolnych rejonach, nie zaskoczyło Podlasie Biała Podlaska. 14 kolejka, a królowie remisów znowu dali o sobie znać i zremisowali 0:0 z Tomasovią. Z kolejki na kolejkę, sytuacja Wólczanki Wólka Pełkińska robi się co raz trudniejsza. Kolejna przegrana tym razem 0:3 z Avią, powoduje że o kontakt z miejscem gwarantującym utrzymanie będzię bardzo ciężko..