23-10-2021 10:52
ZAPOWIEDŹ 14 KOLEJKI III LIGI GRUPY IV

III liga grupa IV zbliża się do finiszu rozgrywek

Zadyszka Siarki i znakomita forma Podhala oraz Cracovii II. Na przeciwległym biegunie fatalny forma Wólczanki i Tomasovii. Tak w skrócie można podsumować ostatnie kolejki 3 ligi grupy IV. 4 poziom rozgrywek w Polsce rozpędził się na dobre i nabrał rumieńców, jeszcze kilka kolejek temu wydawało się, że Siarka Tarnobrzeg jest tak rozpędzona, że nikt nie odbierze jej awansu. Tymczasem kryzys i spadek formy drużyny z województwa świętokrzyskiego w połączeniu ze świetną formą Cracovii II Kraków oraz Podhala Nowy Targ sprawił, że obecnie z przewagi wypracowanej na początku sezonu nie zostało już nic, a za plecami liderującej trójki z niewielką stratą jest jeszcze przecież mający aspiracje do awansu, ŁKS Łagów oraz przedsezonowy faworyt rozgrywek, Stal Stalowa Wola. Do końca jesiennego grania zostało zaledwie 5 spotkań i dla wielu drużyn mogą to być starcia kluczowe w walce o wyznaczone przed sezonem celem. W ramach spotkań 14-tej kolejki dojdzie do kilku bardzo ciekawie zapowiadających się spotkań.

 

Wisłoka Dębica – Cracovia II

Bardzo ciężki wyjazd czeka wicelidera rozgrywek, zespół rezerw Cracovii. Podróż z Krakowa do Dębicy jest co prawda komfortowa i niedługa, ale Wisłoka to zespół nieobliczalny i jeśli trafi na dobry dzień jest w stanie pokonać każdego. Jeśli weźmiemy pod uwagę formę obydwu zespołów w 5 ostatnich spotkaniach, to wszystko przemawia za Cracovią II, która zgromadziła aż o 6 punktów więcej od zespołu z Podkarpacia. Nie wiemy też w jakim składzie personalnym do Dębicy przyjedzie Cracovia. Faworytem spotkania z pewnością będą goście.

Nasz typ: X2

 

Orlęta Radzyń Podlaski – ŁKS Łagów

 

Po świetnym początku sezony obydwie drużyny złapały lekką zadyszkę. O ile forma Orląt wygląda dosyć stabilnie, bowiem na początku sezonu ich terminarz był najbardziej korzystny ze wszystkim zespołów czołówki, o tyle ŁKS nie gra już tak dobrze jak na początku rozgrywek. Wyniki Orląt z ostatnich spotkań mogą napawać optymizmem. Minimalna porażka z rozpędzonym Podhalem, a także niespodziewana wygrana z Chełmianką w ostatniej kolejce sprawiają, że ciężko będzie wskazać faworyta tego spotkania. My stawiamy na remis.

 

Nasz typ: X

 

Siarka Tarnobrzeg – Chełmianka Chełm

 

Kolejny ciężki mecz przed Siarką Tarnobrzeg. Lider rozgrywek w ostatnich spotkaniach mocno zawodzi. Chełmianka, która po serii zwycięstw poniosła dwie porażki, w tym niespodziewaną z Orlętami Radzyń Podlaski nie przyjedzie wcale do Tarnobrzegu skazywana na porażkę. Zespół z województwa lubelskiego to bowiem bardzo doświadczona drużyna. Siarka, której pewność siebie została mocno zachwiana w ostatnich meczach powoli zaczyna mieć nóż na gardle. Wobec tej sytuacji oraz formy obydwu drużyn stawiamy na kolejną stratę punktów przez gospodarzy.

Nasz typ: X

 

Sokół Sieniawa – Podhale Nowy Targ

Ten mecz może mieć tylko jednego faworyta. Podhale przyjedzie do Sieniawy po kolejne 3 punkty. Sokół Sieniawa, który jest cieniem drużyny z poprzednich rozgrywek podejmować będzie na własnym boisku rozpędzone Szarotki. Podhale w ostatnich 3 spotkaniach tylko zwyciężało na dodatek rozjeżdżając po drodze Cracovie II Kraków aż 5:0 oraz pokonując lidera rozgrywek, Siarkę Tarnobrzeg 1:0. Wydaje się, że kolejne 3 punkty pojadą w góry.

Nasz typ: 2

 

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Podlasie Biała Podlaska

Gospodarze tego pojedynku to obok Wólczanki najgorsza drużyna rozgrywek. Beniaminek z Tomaszowa Lubelskiego zgromadził na swoim koncie zaledwie 7 punktów, tylko raz zwyciężając. Co ciekawe rywalem Tomasovii będzie drużyna, która też tylko raz zwyciężyła, Podlasie Biała Podlaska. Drużyna z Podlasia aż 8 razy w tym sezonie zremisowała. My stawiamy w tym meczu na 9-ty remis Podlasia w sezonie i 5 Tomasovii.

Nasz typ: X

 

Czarni Połaniec – Wisła Sandomierz

Bardzo ważne starcie z perspektywy obydwu drużyn. Czarni Połaniec dotychczasowe rozgrywki mogą uznać za całkiem udane, bowiem znajdują się poza strefą drużyn zagrożonych spadkiem. Porażka z Wisłą Sandomierz, która po fatalnym początku sezonu gra nieco lepiej może sprawić jednak, że Czarni znajdą się bardzo blisko strefy spadkowej, dlatego porażka z Wisłą nie wchodzi w grę. Wisła w ostatnich meczach dosyć dobrze punktuje, a w między czasie udało im się pokonać lidera rozgrywek, Siarkę Tarnobrzeg 3:2. Następnie przyszły jednak bezbramkowe remisy z Sokołem Sieniawa i Tomasovią Tomaszów Lubelski. My stawiamy w tym meczu na gospodarzy, których do wygranej powinien poprowadzić najlepszy zawodnik gospodarzy, Adrian Gębalski.

Nasz typ: 1

 

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Stal Stalowa Wola

Dwie drużyny, które przed sezonem były typowane jako faworyci do awansu. Obydwie jak na razie zawodzą, ale bliżej celu wydaje się być Stal Stalowa Wola, która w kilku ostatnich kolejkach po zmianie trenera zaczęła w końcu bardzo dobrze punktować. O początku sezonu obydwie drużyny z pewnością chciałby zapomnieć. Po ostatnich kilku meczach sytuacja obydwu wygląda nieco lepiej, ale odpowiednio 6-ta lokata Stali Stalowa Wola oraz 10, KSZO nie zadowala kibiców obydwu drużyn. W zdecydowanie lepszej formie wydają się być goście, którzy gonią liderujące drużyny. My stawiamy na Stal.

Nasz typ: 2

 

Wólczanka Wółka Pełkińska – Avia Świdnik

Wólczanka Wółka Pełkińska wydaje się być obecnie w najgorszej formie pośród zespołów 3 ligi grupy IV. Do drużyny, która wydaje się być już pogodzona ze swoim losem w rundzie jesiennej przyjedzie ciężki rywal. Avia, to solidny ligowiec od wielu lat. Nie inaczej jest w tym sezonie, choć 11 lokata chluby drużynie z województwa lubelskiego nie przynosi. Avia, jak co sezon miała być w ligowym czubie, tymczasem lepsze mecze przeplata bardzo słabymi. Tym razem zadanie wydaje się być jednak proste. My stawiamy na zdecydowane zwycięstwo gości.

Nasz typ: 2

 

Unia Tarnów – Korona Rzeszów

Mecz dwóch beniaminków 3 ligi grupy IV zapowiada się niezwykle ciekawie. Unia i Korona to sąsiedzi z tabeli. Korona na swoim koncie ma 2 punkty więcej (20) i jest 8. Unia z dorobkiem 18-tu oczek plasuje się na 9-tej lokacie. W ostatnich meczach obydwie drużyny grają mocno w kratkę. Dla drużyny z Rzeszowa szczególnie udany był początek rozgrywek, kiedy to Korona plasowała się w ścisłej czołówce. Forma Unii mocno faluje, ale w ostatnich meczach drużyny z najcieplejszego miasta w Polsce nie gra najlepiej. Unia w tym sezonie na własnym stadionie punktuje słabo. My stawiamy na przełamanie Tarnowian, którzy będą chcieli odczarować własne boisko.

Nasz typ: 1

Komentarze