16-10-2021 09:55
Zapowiedź 13 kolejki III Ligi Grupy IV

 W ten weekend już po raz 13-ty w tym sezonie na boisko wybiegną gracze rozgrywający swoje mecze w 3 lidze grupie IV. Jak w każdej kolejce, tak i w tej dojdzie do bardzo ciekawych spotkań, a hitowo zapowiadają się mecze Unii Tarnów z Wisłoką Dębica oraz Podhala Nowy Targ z Siarką Tarnobrzeg.

Unia Tarnów – Wisłoka Dębica

Dawno żaden mecz ligowy nie elektryzował tak kibiców obydwu ekip, jak spotkanie Unii Tarnów z Wisłoką Dębica. Co prawda oba miasta leżą w osobnych województwach, jednak odległość z Tarnowa do Dębicy to zaledwie niespełna 40 km. Na dodatek kibice obydwu drużyn delikatnie mówiąc nie darzą się sympatią. Na spotkanie zostanie wpuszczone 1500 kibiców gospodarzy plus kibice gości. Można zatem spodziewać się, że mecz ten na trybuny ściągnie komplet kibiców. Ostatni raz w ligowym starciu Unia z Wisłoką mierzyła się w sezonie 2001/2002! Wisłoka wtedy pożegnała się z 3 ligą, natomiast Unia spadła z niej sezon później. W dotychczasowych rozgrywkach Unia Tarnów zgromadziła na swoim koncie 17-cie punktów (4-5-3), co przekłada się na dobrą, 7-mą lokatę w tabeli. Wisłoka co prawda plasuje się aż 5 oczek niżej, ale w swoim dorobku ma zaledwie 2 punkty mniej (4-3-5). Ciężko będzie wskazać faworyta tej rywalizacji. Forma obydwu zespołów faluje. My spodziewamy się bardzo zaciętego pojedynku w którym według nas padnie remis.

Nasz typ: X

Podhale Nowy Targ – Siarka Tarnobrzeg

Drugi z przedstawicieli naszego regionu, Podhale Nowy Targ, które zajmuje 3 miejsce w tabeli podejmie na własnym boisku lidera 3 ligi grupy IV, Siarkę Tarnobrzeg. Drużyna z województwa świętokrzyskiego kapitalnie rozpoczęła ligowe rozgrywki notując zwycięstwo za zwycięstwem. Wszystko zacięło się w Tarnowie, gdzie Siarka w ostatnich minutach uratowała szczęśliwy remis. Odtąd nie wiedzie się im już tak dobrze. Siarka jeszcze dwukrotnie remisowała, a raz z placu boju schodziła pokonana. Zgoła odmiennie wygląda sytuacja Podhala, które słabo zaczęło rozgrywki, a obecnie plasuje się już na 3-cim miejscu ze stratą 5-ciu punktów do Siarki. Z pewnością ten mecz zapowiada się jako hit kolejki. My stawiamy w tym meczu na Podhale, które ostatnio bardzo sobie radzi.

Nasz typ: 1

Korona Rzeszów – Wólczanka Wółka Pełkińska

Rewelacja początku sezonu, zespół beniaminka Korony Rzeszów podejmie na własnym stadionie czerwoną latarnię ligi, Wólczankę Wółka Pełkińska. Korona, która w zeszłym sezonie zdominowała 4-ligowe rozgrywki obecny sezon rozpoczęła w kapitalnym stylu długi plasując się w czubie tabeli. Obecnie gra Korony nie jest już tak dobra, ale biorąc pod uwagę fakt, że u siebie będzie grać z Wólczanką, która prezentuje się fatalnie faworyt może być tylko jeden. My stawiamy na zdecydowaną wygraną Korony..

Nasz typ: 1

Avia Świdnik – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Pojedynek dwóch zespołów, które przed sezonem stawiane były jako jeden z kandydatów do awansu, a dosyć mocno zawodzą. Avia, która co sezon plasowała się w górnej połowie tabeli obecnie jest dopiero 10-ta, z 17-toma punktami na koncie. KSZO jest jeszcze niżej, bo na 13-tym miejscu i w swoim dorobku ma 14-cie punktów. Avia od początku sezonu gra w kratkę o czym świadczą wygrane z zespołami czołówki, ale też porażki z drużynami teoretycznie słabszymi. KSZO ligowe rozgrywki rozpoczęło fatalnie, ale obecnie ich gra wygląda nieco lepiej. Naszym zdaniem w tym pojedynku padnie remis.

Nasz typ: X

Stal Stalowa Wola – Czarni Połaniec

Przed sezonem wielkim faworytem rozgrywek wydawała się drużyna Stali Stalowa Wola. W tym celu przecież zatrudniona Marka Citkę, jako dyrektora sportowego. Tymczasem wszyscy w Stalowej Woli czują wielki zawód. Stal jest dopiero 6-ta ze stratą 7-miu punktów do liderującej Siarki Tarnobrzeg. Jeśli gospodarze chcą myśleć o awansie nie mogą sobie pozwolić na stratę kolejnych punktów. Tymczasem do Stalowej Woli przyjedzie całkiem dobrze radzący sobie beniaminek, Czarni Połaniec. Jeden z kandydatów do spadku plasuje się na 11-tej lokacie z dorobkiem 16-tu punktów, a prawdziwym liderem drużyny z Połańca jest napastnik, Adrian Gębalski, który uzbierał już 10 bramek. Czarni do Stalowej Woli pojadą bez specjalnej presji, ponieważ nie jest to rywal z którym przed sezonem w Połańcu dopisywano 3 punkty. Stal będzie grała pod ogromną presją, ponieważ kolejny brak 3 punktów może oznaczać jeszcze większe zdenerwowanie w Stalowej Woli. My stawiamy w tym meczu na Stal, która powinna się zmobilizować i dopisać 3 punkty na swoje konto.

Nasz typ: 1

Wisła Sandomierz – Tomasovia Tomaszów Lubelski

Po fatalnym początku sezonu gracze z Sandomierza wydają się być w co raz to lepszej formie o czym świadczy choćby sensacyjna wygrana z liderem, Siarką Tarnobrzeg. Wisła długo była na dnie tabeli, ale jeśli pokona beniaminka, Tomasovię może wyjść ze strefy spadkowej. Okazja ku temu będzie wyborna, bowiem Tomasovia po nienajgorszym początku sezonu przegrywa mecz za meczem i wspólnie z Wólczanką okupuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Wobec tych faktów naszym zdaniem zwycięży Wisła.

Nasz typ: 1

Podlasie Biała Podlaska – Sokół Sieniawa

Nie tak obecny sezon wyobrażały sobie drużyny Podlasia Biała Podlaska i Sokoła Sieniawa. Ci pierwsi mieli powalczyć w końcu o lepszą pozycje w ligowej tabeli, tymczasem kolejny sezon z rzędu zapowiada się ciężka walka o utrzymanie. Sokół, to przecież wicemistrz zeszłorocznych rozgrywek. Po sporych zmianach kadrowych oraz zmianie trenera goście tego pojedynku długi plasowali się na ligowym dnie przegrywając mecz za meczem. Obecnie sytuacja Sokoła wygląda nieco lepiej, bowiem wygrzebał się on ze strefy pewnego spadku i z 11-toma punktami zajmuje 12-te miejsce. Podlasie jak na razie na swoim koncie ma punktów 10. Co ciekawe gracze z Białej Podlaskiej mają tylko 4 porażki. Niestety dla drużyny Podlasia także tylko jedną wygraną. To najczęściej remisujący zespół w lidze. Naszym zdaniem i tym razem padnie remis.

Nasz typ: X

Chełmianka Chełm – Orlęta Radzyń Podlaski

Chełmianka miała włączyć się do walki o awans. Efekt? 5-te miejsce i 21 punktów. Niby gracze Chełmianki nie grają źle, ale ciągle brakuje im regularności. Naprzeciwko nich staną Orlęta Radzyń Podlaski, którzy dzięki korzystnemu terminarzowi długo zachowywali status niepokonanych. Dopiero ostatnie mecze zweryfikowały formę Orląt, którzy w tej chwili plasują w środku stawki, na 8-mym miejscu. Zdecydowanym faworytem tego meczu będzie Chełmianka.

Nasz typ: 1

ŁKS Łagów – Cracovia II Kraków

ŁKS Łagów, który ostatnio trochę obniżył loty gościć będzie wicelidera tabeli, Cracovię II Kraków. Drużyna rezerw Pasów to rewelacja obecnych rozgrywek. Zaledwie punkt straty do Siarki Tarnobrzeg i 4 przewagi nad 3-cim Podhalem Nowy Targ dają nadzieję na zwycięstwo w rozgrywkach. Rywal w niedzielę nie będzie jednak łatwy. ŁKS Łagów potrafi ukąsić najlepszych o czym świadczy dobre, 4 miejsce w tabeli. Co prawda drużynie z Łagowa nie wjedzie się już tak dobrze jak na początku, ale będą posiadali atut własnego boiska. My w tym meczu stawiamy jednak na rezerwy Cracovii, które po tej kolejce mogą stać się liderem tabeli.

Nasz typ: 2

Komentarze