12-10-2021 14:02
Podsumowanie Keeza Klasa A | X kolejka

Już 10 kolejek Keeza Klasa A za nami! Temperatura za oknami mocno poszła w dół, ale da drużyn z Serie A nie był to problem, aby podgrzać atmosferę w miniony weekend. Ciekawe wyniki, dużo bramek - sprawdzamy co wydarzyło się w 10 kolejce.

WKS Siemiechów -  LKS Zgłobice 2:3 (1:2)
Bramki: 43' Gucwa, 86' Pres | 32', 89' Czarnik, 41' Stachowiak

No i na początek kilka słów o meczu Siemiechowa ze Zgłobicami, w którym emocji nie zabrakło aż do ostatniego gwizdka. Zgłobice wygrały to starcie, jednak ich kibice do ostatnich sekund drżeli o końcowy rezultat. Do 86 minuty goście prowadzili 1:2, jednak wtedy piłkę do ich siatki wpakował Pres i zrobiło się gorąco. Czasu jednak starczyło, aby podopieczni trenera Popieli byli w stanie wyprowadzić jeszcze jeden cios i w 89 minucie Czarnik trafił zwycięską bramkę.

Gosłavia Gosławice -  Biała Lubaszowa 3:1 (2:0)
Bramki: 33', 75' Wróbel, 40' Pawłowski | 67' Kwaśny

Gosławice po porażce w Mikołajowicach - szybko się zrehabilitowały wygrywając pewnie na własnym terenie z Białą. Niezawodny jak zawsze okazuje się Wróbel, który tym razem dwukrotnie wpisał się na listę strzelców tym samym mając duży wkład w zwycięstwo swojej drużyny.

Victoria Koszyce Małe - Dunajec Mikołajowice 3:3 (1:1)
Bramki: 26' Kozioł, 56' Wajda, 73' Jarosz | 31' Kusion, 51' Bator, 84' Brożek

Remis do przerwy i remis na koniec spotkania - podziałem punktów zakończyło się spotkanie w Koszycach, gdzie Victoria mierzyła się z rewelacją ostatnich dwóch kolejek z Mikołajowic. To spotkanie przypominało trochę przeciąganie liny, gdzie co chwilę dochodzi do zmiany prowadzenia. Początkowo to Koszyce objęły prowadzenie, by w 51 minucie to goście byli bliżej zwycięstwa. W 73 minucie to ponownie Victoria wyszła na prowadzenie, ale w końcówce Mikołajowice były w stanie wyrównać stan gry.

LKS Wierzchosławice-Ostrów -  KS US Śmigno 0:1 (0:0)
Bramki: 48' Domagała

Skromne, ale zwycięstwo KS US Śmigno w meczu wyjazdowym. Taki wynik w Serie A to raczej rzadkość, ale na pewno zawodnicy ze Śmigna mogą być z siebie zadowoleni. W ostatnim czasie nie radzili sobie zbyt dobrze, więc to zwycięstwo na pewno jest dla nich bardzo cenne.

Iskra Tarnów - LKS Koszyce Wielkie 2:4 (1:3)
Bramki: 20' Tomasiewicz, 89' Mosio | 35' Król, 39' Kuczek, 42' Reczek, 49' Kras

Choć Iskra po 20 minutach prowadziła na wlanym terenie - to lider Keeza Klasa A już w pierwszej połowie był w stanie rozwiać wątpliwości na temat tego kto sięgnie po trzy punkty w tym starciu. Koszyce w tym sezonie prezentują się bardzo dobrze - jesteśmy ciekawi jak długo będą w stanie utrzymać taką formę.

KS Ryglice -  Błękitni 1947 Tarnów 1:2 (1:0)
Bramki: 23' Jodłowski | 63' Cieśla, 76' Baszczewski (samobój)

Ryglice chyba nie chcą w tym sezonie zanotować zwycięstwa. W starciu z beniaminkiem po pierwszej połowie prowadzili 1:0. W drugiej części gry Błękitni wyrównali stan gry. W 76 minucie Ryglice trafiły drugi raz do siatki - jednak tym razem do swojej i to bramka samobójcza  zaważyła na finalnym rezultacie.

Ciężkowianka Ciężkowice -  Olszynka Ołpiny 0:1 (0:1)
Bramki: 37' Dziuban

Skromne zwycięstwo również zanotowała Olszynka Ołpiny. Realia klasy A dla drużyny z Ciężkowic okazały się być bardzo ciężkie. Gospodarze po spadku do Serie A - w 10 meczach odnotowali 8 porażek i tylko 2 remisy. Jeśli Ciężkowianka nie chce zaliczyć drugiego spadku z rzędu to jak najszybciej muszą się obudzić - bo na ten moment obrali właśnie ten kierunek.

Pogoria Pogórska Wola -  Orzeł Lisia Góra 3:1 (0:1)
Bramki: 54', 58' Grela, 89' Kara | 4' Świerczek

To spotkanie dla Lisiej Góry rozpoczęło niemalże idealnie - bowiem już w czwartej minucie za sprawą Świerczka - goście wyszli na prowadzenie. Jednak w drugiej części gry swój rytm złapała ekipa z Pogórskiej Woli. Gospodarze tego starcia w drugiej połowie trzykrotnie trafili do siatki swojego rywala i tym samym zanotowali 5 zwycięstwo z rzędu.