25-09-2021 09:21
Oczekiwania vs Rzeczywistość. KEEZA KLASA okręgowa

Na początku sezonu zastanawialiśmy się, co może zdarzyć się w tym sezonie w klasie okręgowej. Po 9 seriach gier możemy zweryfikować kilka hipotez. Krótko mówiąc, żadną rodziną z jasnowidzem Jackowskim nie jesteśmy...

 

Pisaliśmy choćby tak: 

 

Brak wyraźnego hegemona. Obecny skład ligi nie wskazuje na to, by ktoś miał wyraźnie odjechać reszcie stawki.

Tymczasem GKS Gromnik powtarza wyczyn Dunajca Zakliczyn z zeszłego sezonu i kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, mając po 9 meczach komplet zwycięstw i tylko 4 stracone bramki. 

 

Siła gminy Skrzyszów. Nie potrafimy sobie wyobrazić sytuacji, w której LUKS Skrzyszów, LKS Szynwałd i LKS Ładna nie biją się o czołowe miejsca w bieżących rozgrywkach.

No jakby to powiedzieć...Najlepszy z tej trójki LKS Szynwałd jest na 7 miejscu, tyle samo punktów ma LKS Ładna, choć suma oczek obu ekip jest mniejsza niż lidera z Gromnika. LUKS Skrzyszów punktuje mniej niż 1pkt/mecz.

 

Taki sezon byłby idealnym czasem dla uśpionego mocarza. Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska ma ogromne zaplecze jak na ten poziom i mogłaby spokojnie walczyć o awans.

Mogliby. Nie - mogą, muszą, będą pewniakiem. Czujemy się usprawiedliwieni. Dąbrovia dzielnie walczy w dolnej części tabeli bardziej sama z sobą niż z rywalami. Kolejny już sezon.

 

Każda liga ma swoje czarne konie. My w tej roli upatrywalibyśmy dwa zespoły – Zorza Zaczarnie i Polan Żabno.

Khmm, khm...Zorza faktycznie jest czarnym koniem i zaskoczyła wszystkich - jest przedostatnia w tabeli i jest lepsza tylko od Olimpii Wojnicz, która zdobyła okrągłe 0 punktów w tym sezonie.

 

Beniaminkowie, którzy mogą powtórzyć fenomen Rzuchowej? Na zdrowy klub, z silnymi fundamentami, wygląda KS Rzepiennik Strzyżewski.

No i tak, Rzepiennik jest tuż nad Zorzą i póki co obiera kurs powrotny do Klasy A. W dodatku poddali mecz w Pucharze Polski z Wolanią Wola Rzędzińska. Pytaliśmy, ale nie dostaliśmy odpowiedzi skąd ta decyzja. 

GA
Komentarze